Păreri Miami Vice

(2006)

Miami Vice

JohnnyBGood pe 29 August 2006 00:14
Este un film slab. Nu este prost, dar e slab.
Desfasurarea evenimentelor este predictibila. Actiunea este artificial intinsa, ca sa ocupe durata standard (2+ ore) a unui film. Iar din aceasta cauza mai apare inca un efect nedorit: plictiseala.
Nu vi-l recomand.

andreiclawhammer pe 27 August 2006 19:24
Sincer,asta vine de la unu dintre cei mai infocati fani ai filmului astuia(vezi mesajul de mai sus)
Nu pot decat sa spun atat:cu inima grea...am dormit in sala...sincer o mare dezamagire!
2 stele pentru imagine,poate pentru feeling,coloana sonora si masinile care apar in film...hai ca tre sa fiu beat...poate nici nu merita mai mult de o stea!

MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 12:28
Se putea si mai bine, dar nu pot zice ca m-a dezamagit, pt mine a fost un film bun, il recomand vizionat!
emy_sinaia pe 07 Noiembrie 2014 20:25
Merge...
Extrem de lung, peste 2 ore, plictisitor cu multe dialoguri si actiune cam slabuta, in schimb actorii ok. Poate daca il vedem la timpul respectiv aveam alta parere.
Theodoric pe 05 August 2013 12:36
Si in acest film,Colin Ferrel nu are altceva decat o prestatie excelenta.Insa incasarile cam lasa de dorit .....Nota 7
catasmile17 pe 09 Iulie 2011 12:16
un film bun.... se putea si mai bun ......desfasurarea fazelor din film ii un pic confuza ,....
The Great One pe 26 Februarie 2008 19:15
pai ..sa vedem ... parerea mea este ca au folosit camera aia "live" in anumite scene sa para actiunea mai reala (ceva gen COPS), asta ca asta...inceputul greoi,recunosc...desi actiunea a fost destula ,iar pe langa asta un lucru atractiv pt mine a fost planul cu "imblanzirea scorpiei" monopolizat de Farrell .
cine_feel_u pe 20 August 2006 02:54
cel mai plictisitor film pe care l-am vazut in ultimul timp.....actiunea e sublima,dar lipseste cu desavarsire....unde este jocul actoricesc si feeling-ul de care vorbeati mai sus???? in tot filmul nu sunt decat cateva impuscaturi la inceput si la final,iar miscarea camerei de filmat din asa-zisele scene de actiune este cel putin enervanta si derutanta in acelasi timp, pentru ca practic imi bag ceva in el de film!!! in concluzie, este un film de rahat care nu merita vizionat...FUCK THE VICE!
DAMME pe 03 Octombrie 2013 02:02
o mizerie de film cu o pereche imbecila de actori : Colin Farrell si Jamie Foxx !!!
nu pierdeti timpul cu asa ceva, va apuca constiparea

Julians pe 28 Noiembrie 2017 02:50
Nu-i inteleg pe cei carora nu le-a placut filmul. Asta nu e nici un remake, nici un film comercial ci pur si simplu o noua viziune. Un film cult pentru cei care savureaza filmele lui Michael Mann. Altceva decat Heat, nu e nici macar ca si serialul dar nici nu ma asteptam. Are partile lui slabe insa e intens si memorabil. Li Gong superba. Colin Farrell e ok. Merita revazut
Soare pe 07 Septembrie 2006 00:59
Am venit de la film. De la Miami Vice mai exact. Am fost ca tot ramanu snob sa-l vad in Mall. Mai bine imi luam un film de pe DC++ si stateam linistit acasa. Ieseam mai ieftin si in plus ramaneam treaz. Daca vreti sa va duceti la film si sunteti in intarziere, stati linistiti, nu va grabiti, nu aveti ce pierde. De fapt puteti sa va duceti cand mai sunt 15 minute din film, acolo e toata actiunea. Bineinteles ca acum o sa ma contrazica fanii Spiderman si Fast and Furios, "nu domn'le, a fost super film, a avut actiune, femei, cluburi, masini misto..".
LucaM pe 30 August 2006 00:03
n-as zice ca e un film slab. dimpotriva, chiar. e un film de actiune, cops vs.drug dealers, cu eternele clisee si varianta politistului sub acoperire care-si ia rolul putin prea in serios si nu mai stie clar in ce echipa joaca. pana la urma, joaca in echipa proprie... si-n cateva scene ( prea putine, din pacate) se vad "mana si ochiul" celui care ne-a dat Heat si Collateral. sa fi avut un alt titlu, neutru, ar fi fost un film reusit.
Dar nu e "Miami Vice". a, da, vedem cluburi, baietzi duri, "masini tari", barci superrapide, toata fatzada, tot tacamul.lipseste exact atmosfera aceea unica a serialului, nonsalanta, detasarea, umorul, camaraderia dintre "Sonny Crokett" si "Rico Tubbs"... Bad Boys ( ambele) sunt mai aproape de atmosfera Miami Vice decat filmul lui Mann.

adriannus pe 11 August 2006 08:56
Bun! Foarte bun!
Am petrecut 2 ore intr-o atmosfera foarte placuta.

O nota distincta pentru muzica filmului care se incadreaza in decorul general al filmului. As vrea si in cluburile din Romania asa ceva!

Marian Serban pe 01 Aprilie 2006 19:36
Super Tare
michael_mike pe 17 August 2006 11:50
da , actiune buna !
anju pe 11 August 2006 17:25
Super film. Merita vazut nu doar o data ci de mai multe ori. Mi-a placut la nebunie muzica, imaginea, jocul actoricesc, absolut totul.
Macsim pe 11 August 2006 01:44
Este un film bine facut, iar prestatia actorilor e foarte buna. Merita vazut.
apaxtc pe 28 Ianuarie 2018 21:17
Film de 7 stele cosmopolit as spune , un singur minus 40% este filmat de mana
EUGEN.VIDEO pe 30 Aprilie 2017 16:10
Regia varza...
Regia varza...coloana sonora la fel! Pacat de actori...
andystarx pe 20 Februarie 2016 16:15
Cu parere de rau pentru unul din actorii mei preferati si anume COllin Farell ,dar filmul asta nici macar de actiune ,nu il pot numi,foarte slab si static,de evitat,asemenea porcarii !
bill_the_butcher pe 13 Ianuarie 2006 14:51
asta-i filmul kre-l astept in 2006. m-astept la un film 'cool' cu replici tari, actiune palpitanta. am inteles ca se petrece in anii '80 dar ferrari-ul ala din trailer era parca prea nou. in fine, colin farrel are fatza de dur.
'badness is happenin right now'

robertsandu pe 21 Martie 2014 12:17
Capodoperă
10/10

Absolut unul din cele mai trăsnet filme de acțiune din ultimii 20 de ani. Miami Vice arată superb, cadrele nocturne sunt un deliciu vizual și dovedesc, după Collateral, că nimeni nu filmează mai bine noaptea decât Michael Mann. Michael Mann e Terence Mallick al filmelor de acțiune.

Dana04 pe 03 Ianuarie 2012 17:51
Nu e cine stie ce film super tare dar cand te plictisesti merge.
DoMeNiC pe 29 Septembrie 2006 14:11
Nu l`am vazut inca...dar dak joaca Colin FArrell neaparat trebuie sa il vad(e genul lui de film)!Jamie Foxx vad ca s`a apucat de cantat...la el nu ma astept sa faca impresie, oricum nu mi`a placut nici un film in care a jucat!Totusi, sper sa ma insel!
andreiclawhammer pe 20 Iulie 2006 02:29
Oricum din trailere parerea mea (desi nu imi place sa critic dinainte) este ca va fi mai bun ca Baietii rai...
bodo_jigsaw pe 04 Iulie 2006 14:07
oh, da, cred ca va fi un film de box office in primele 3 locuri
ma voi duce sa il vad la cinema exact in seara premierei....am incredere ca va vi un film palpitant