Păreri Metro

(2013)

Metroul

nikkolle pe 09 Iulie 2013 16:07
Foarte bun ! Nota 8!
Chiar mi-a captat atentia de la inceput pana la final :X:X:X . Nu ai cum sa te plictisesti , mai ales amatorii genului vor fii incantati de acest film :X:P!
Sylvester77 pe 18 iulie 2013 00:15
Panică în Tunel - varianta rusească
emy_sinaia pe 18 August 2013 11:05
7, Destul de bun
Un film surprinzator in sensul bun al cuvantului, care spulbera cumva mitul filmelor rusesti, are suspans precum si drama unei familii care se confunda cu drama generala provocata de accidentul de la metrou, cea mai impresionanta faza fiind aceea cand fetita nu intelegea supararea tatalui pe sotia care il insela de aproape un an.
diMatteo pe 09 Iulie 2013 15:55
De la rusi vine ploaia (si filmele bune)
...un film foarte bun si foarte reusit...merita vizionat
8.5/10 din partea mea

moloce pe 15 Iulie 2013 17:09
Foarte reusit ,merita vazut,poveste buna, imagine buna.
Desi poate parea copiat, dupa Tunelul, cu Stalone, are o mare dozade realitate, si o poveste buna, merita vazut.
grig33 pe 13 Iulie 2013 00:32
Un fil marca rusa reusit, n-am mai vazut un film actiune suspans rusesc din anii comunismului... Il recomand.
makomomo pe 14 Iulie 2014 23:00
wow
Filmul este masterpiece...nu iti vine sa crezi ca este facut de rusi...jos palaria...actiunea,coloana sonora, muzica in momentele critice, regia, scenariul,actorii au interpretat excelent, toate sunt create si aranjate magistral...nu am cuvinte, merita vizionat fara dubii

PS:Rivalizeaza cu orice film american pe aceasta tema iar noi, romanii, nu vom face un asemenea film niciodata...

cosmin742000 pe 26 ianuarie 2017 23:22
Cel mai prost film rusesc e muuuult mai bun decat cel mai bun film american facut dupa 2012
cosmin742000 pe 01 Februarie 2017 00:00
Un film rusesc de actiune despre o catastrofa , care spre deosebire de filmele americane de gen nu este o catastrofa.Un film care te tine cu sufletul la gura , tot spre deosebire porcariile americane de gen care nu iti ridica deloc pulsul, , un film cu efecte speciale extraordinar de bine facute , tot spre deosebire de porcariile de efecte speciale din filmele americanilor.Cu alte cuvinte cuvinte i-au batut rusii pe americani la toate capitolele..Ca intotdeauna.
bainca pe 3 iunie 2020 21:52
Ca intodeauna esti un idioti prost , sa ma pis pe rusii tai numai asa in ambitie , uitati-va la rusi nu mai pierdeti timpul aiurea cu comentarii la filme , pentru voi si Tom si Jerry are suspans , ai vazut macar un film in viata ta sau numai ciurucri dupa vremea bunicii , mentalittee de tot cacatul ala Moldoveni Prosti , degeaba aveti 40 de ani si mentalitate de 90
radu3455 pe 05 Ianuarie 2014 11:49
foarte misto filmul,un scenariu mai mult decat interesant,actorii au jucat bine mi-a placut,merita urmarit nota 9
Madalina.andra92 pe 12 Octombrie 2013 00:47
superb film...m a impresionat maxim..bravo!! actiune combinata cu o lectie de viata..
makomomo pe 28 ianuarie 2017 16:23
Te aprob, excelent comentariu
Su27 pe 25 August 2013 12:52
reusit
Un film rusesc reusit care reuseste sa tina spectatorul in suspans pana la final. Nu lipseste nici latura emotionala.
blackmore pe 29 Iulie 2019 22:26
Un film rusesc de tip blockbuster excelent spre deosebire de mizeriile americane de prostit pe prosti
bainca pe 3 iunie 2020 21:54
Voi sunteti ca Molima tu si domnul Cosmin , cine dracul va baga in seama ca rusii o avea subiecte dar actori buni deloc , cautati in dictionar ce inseamna suspansul sa vedeti ca habar nu aveti la 40 de ani de suspans , uitati-va la filme alb negru dupa vremea buniici Moldoveni de 2 lei
Devorattor pe 24 Aprilie 2017 08:41
Filmul asta e o dovada ca, daca vor, rusii pot face si filme de actiune/suspans...si inca foarte bune!
xerses pe 24 Martie 2016 22:59
Sincer, mie nu mi-a parut sa exceleze prea mult; actorii nu sunt foarte expresivi...
Mr.Halloween pe 29 Decembrie 2015 23:40
Un film destul de bunicel, dar pe mine nu m-a prea tinut in suspans.
cosmin_kedii pe 19 August 2013 14:07
Un film despre problemele de zi cu zi în comunitate, loialitate și trădare, iubire și furie
makomomo pe 28 iulie 2014 01:48
doar despre problemele de zi cu zi,iubire,tradare?atat?un metrou ceva,nimic?
AlbertCrasmaru pe 24 Mai 2016 22:45
Un film mai prost nu am vazut in ultimii 10 ani... clisee folosite pe toata durata filmului, momente lacrimogene mai dese ca in filmele indiene, actorii amatori, bugetul fimului echivalent cu banii de buzunar. PENIBIL FILM !