Păreri Men in Black II

(2002)

Bărbații în negru II

cezarika21 pe 22 Iulie 2013 06:37
Amuzant și destul de plăcut
Cinci ani după retragerea din activitate a agentului K (Tommy Lee Jones), confruntarea pământenilor cu extratereștrii ajunge din nou la cote înalte odată ce malefica Serleena (Lara Flynn Boyle) revine pe Pământ pentru a încerca să pună mâna pe Lumina Zarthei. Astfel, agentul J (Will Smith) trebuie să facă echipă din nou cu agentul K pentru a o opri pe Serleena și a salva Pământul de la distrugere.

Cine a văzut primul ”Men in Black” (1997) și este familiarizat cu subiectul va fi prins cu ușurință în mixul de acțiune și comedie SF ce prezintă noi aventuri ale agenților organizaţiei secrete ce monitorizează activitatea extratereştrilor deghizaţi aflaţi pe Pământ. Nu există noutăți substanțiale, dar interacțiunea amuzantă între Will Smith și Tommy Lee Jones produce divertisment și menține treaz interesul publicului. Nu simți cum… citeşte

mu_zz_i pe 13 Aprilie 2006 18:52
Merita vazut. Un film SF cu o actiune buna si poante bune, chiar se insista foarte mult pe poante, niste extraterestii urati, ba da urati, urati cu crengi la nas. Sper sa vina si 3-iul!!!!
gaga pe 05 Iunie 2008 19:04
filmu-i ok,ii fain dar tot prima parte parca a fost putin mai buna
deadlord pe 02 Septembrie 2012 20:41
Un pic maislab decat primul , dar la fel de interesant si amuzant.
tedy_jackson_dennis pe 07 Martie 2015 13:18
:) Frumos filmul , cel mai mult ma amuzat cand vorbea catelul ala :)
vyydo pe 19 Octombrie 2013 21:34
Mie imi place dar povestea e aceeasi, doar ca s-au inversat rolurile... Totusi efectele speciale sunt bune. Sa nu uitam si de fazele comice.
Sorin87 pe 23 Mai 2014 14:28
Men in Black II la fel ca si prima parte ma surprinde cu monstrii noi si cu arme noi.nota 10
xerses pe 08 Iulie 2013 15:44
Super interesant si acest nou film;mi s-a parut la fel de incitant de urmarit ca si prima parte.
Radu1711 pe 31 Ianuarie 2011 01:05
radu1711
foarte bun film, mi-a placut mai mult decat prima parte, efecte speciale mai serioase poate si pentru ca este realizat in 2002.este a 3-a ora cand il vad si imi place la fel de mult ca si prima data
ciobotaru pe 19 August 2012 11:40
foarte slab, te amuza doar catelul vorbaret in rest ...
denis pe 06 Ianuarie 2008 11:35
hmm da e bunicel filmul
crome pe 13 Februarie 2024 17:16
Mi-am propus sa vad aceasta a doua parte , slab,habar nu am cine prefera aceasta franciza.
monica.alexandra pe 25 August 2021 15:20
E un film cam tras de par; un SF asa si asa; se poate si mai bine
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:19
Men in Black II
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:09
GOSMAN ANDREI pe 04 Iulie 2002 00:00
SALUTARE!!! AS VREA SA VA SPUN MAI MULTE DESPRE ACEST FILM MEN IN BLACK ..ESTE UN FILM REUSIT SI CARE MERITA VAZUT DE MULTA LUME....ESTE UN FILM FRUMOS SI PLIN DE ACTIUNE CARE NU TREBUIE PIERDUT......LA REVEDERE
SILAGHI IONUTZ pe 04 Iulie 2002 00:00
BAI FRATILOR MIE MI-A PLACUT FILMUL MULT,MAI ALES CAINELE ALA II TEROARE.PT CE-I CARE NU L-AU VAZUT: MERGE-TI MAI LA EL DACA VRE-TI SA VA SIMTITI BINE
danutzz92 pe 20 Septembrie 2012 13:25
Nu la fel de bun ca prima parte dar mi-a placut. Merita vazut.
piratcarabbean pe 13 August 2012 20:42
Un film destul de bun , dar nu se compara cu primul
Just_Anna pe 08 Iunie 2012 18:22
Ce mult îmi place de câine ... filmul e ok ciudat dar amuzant
Chelbos pe 10 Ianuarie 2012 23:09
mi s-a parut mai bun decat primul razi garantat la acest film
margott pe 04 Ianuarie 2012 21:30
Nu stiu daca e neaparat mai bun decat primul Men In Black, nu ma dau in vant dupa SF-uri, dar mie mi s-a parut mai amuzant decat prima parte.
AncaBella pe 26 Noiembrie 2011 19:18
sincer...mie mi-a placut mai mult partea a doua decat prima...e o combinatie intre actiune,comedie si putin romantism...le are pe toate:X
alex_il_fenomeno pe 01 Septembrie 2011 17:40
un film de exceptie , chiar daca vine la cinci ani distanta de precedentul ! acelasi regizor ambitios (Barry Sonnenfeld) , aceeasi actori extraordinari (Will Smith siTommy Lee Jones) , care au facut diferenta ! aceleasi efecte speciale in decoruri uimitoare , povesti bine legate de un scenariu riguros , toate alcatuind un film excelent , care te destinde chiar si in cele mai grele zile ale tale ! il recomand cu placere !
zeki pe 01 Februarie 2011 22:25
Comedie foarte buna , la fel ca prima ... ambele filme sunt bune ... Will Smith si Tommy Lee Jones joaca perfect ... un film foarte bun .... ma mir cum de au reusit sa il bage si pe Michael Jackson in film ....
chiba_florin pe 13 Ianuarie 2011 19:58
Continuarea
continua in acelasi ritm shi sub aceeasi nota
comedie ... comedie ... comedie

bugs pe 10 Ianuarie 2011 10:58
O continuare de exceptie a primei parti si care nu trebuie ratat de adeptii genului.
legolas05 pe 25 Noiembrie 2010 17:17
alt film de comedie foarte bun......merita vazut.....
spanac2015 pe 26 octombrie 2011 11:41
nici nu se compara cu primul ...dar a fost simpatic si asta :)
silviu69 pe 19 Septembrie 2010 22:31
Prima parte a filmului a fost foarte buna,aceasta a fost putin mai buna,astept cu nerabdare partea a 3a a filmului.
cetateanu pe 29 August 2010 14:33
Nu stiu de ce dar nu mi-a placuta aceasta a 2 a parte a filmului am dat nota mai mult pentru actori si pentru efectele speciale.
Octaz pe 27 August 2010 23:36
Parerea mea ca acest film e mai bun decat primul , am spus'o : parerea mea. Pentru unii acesta e mai slab si nota filmului o spune.De comentat nu am prea multe de comentat , ma bucur ca am mai vazut un film cu Will Smith pentru ca stim cu totii k nu are filme multe.Si ma mir cum de nu a aparut inca MIB 3
deea9595 pe 30 Mai 2010 18:09
un film soooper care mi-a placut mai mult decat prima parte:)
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 17:48
In orice caz , MIB 2 E cu mult mai slab decat primul !
Anonim pe 14 August 2004 17:41
Bai Redman nu mai comenta atata.Ce-ai cu prietenul meu Denis si cu Matrix.Ei siau spus parerea despre filmele pe care leau vazut(bineinteles doar cele care au aparut).Daca nu iti convine nu mai comenta.
Redman pe 13 August 2004 23:20
O continuare beton dar a tinut cam putin,in rest super tare filmul.Matrix care e problema ta?
Aproape totae filmele care sunt la categoria asta din forum nu-ti plac.Tu si cu Denis sa va luati de mana ca va potriviti.Poti sa-mi spui si mie ce filme iti plac tie?........nici unu'

Dominic pe 03 Mai 2004 23:36
Tot filmul il face javra de Frank....Will Smith il gasesc ca intotdeauna amuzant..dar nu prea a aratat ce poate aici.
A fost bunicel...nu prea ash putea sa il critic..are shi partzi bune shi partzi rele.
Coloana sonora imi place!

eugenk pe 18 Aprilie 2004 13:04
O continuare vadit mai slaba ca primul film. Asteptam mai mult haz, personaje mai evoluate, poveste mai interesanta. Dar oricum e un film bun, desi pentru mine a fost o mare dezamagire continuarea. Se putea mai bine.
LUciS pe 27 Martie 2004 06:27
Knoxville ar trebuii sa se tina de cazaturile lui si baile in ...mda. T.L. Jones e un actor serios da nu poate compensa pentru un scenariu...nush...grabit?! Pacat de idee, ca ar fi putut iesi mult mai mult din ea.
BeNnY pe 17 Martie 2004 20:37
A fost mult, mult sub MIB I !!! Sequel-ul asta a iesit o tampenie...
Luci'S pe 17 Martie 2004 17:14
Lasa ma ca a fost bun. Nu mai pune si tu asa la inima. Nu prea vezi chestii subtile, sfarsitul a fost penibil. Actorii parca se grabeau sa plece acasa. Pentru reclama care i sa facut ma gandeam la mult mai mult. hmm... da de fact cred ca ai dreptate. it sucks! La mai bine in MIB3
Sméagol-Gollum pe 25 Februarie 2004 22:21
A fost o dezamagire totala!!!
Singurul lucru care mi-a placut a fost coloana sonora.

Matrix pe 24 Februarie 2004 07:35
De-a dreptul penibil.
Plictisitor, poante rasuflate, efecte jenante....
Tot filmul e tinut in spate de cainele Frank care e mai amuzant decat tot neamul lui Will Smith.

BallGr33zy pe 13 noiembrie 2009 15:59
dute taree
dadulescu george pe 31 Octombrie 2002 00:00
Tare. Cand am vazut prima parte, mi-a placut forte mult, iar acum am avut ocazia s-o vad si pe a doua. Will Smith(actorul meu preferat) joaca super cool si nici Tommy Lee nu joaca rau. Daca nu l-ati vazut inca mergeti sa nu-l ratati.
Dan Dan pe 27 Septembrie 2002 00:00
Bun, de vazut
cristea iulian pe 19 Septembrie 2002 00:00
E cel mai bestial film din istoria omeniri,daca nu ma credeti duceti-va si priviti,Will face tot shoul (19-09-2023)
Rosemarie pe 09 Septembrie 2002 00:00
DRAGUT! Cam asta ar fi calificativul potrivit, fara laude, fara "5 stele" dar si fara a-l desfiinta complet. Nu e grozav dar....sta in picioare, are efecte speciale destul de bine realizate, T.L. Jones "presteaza" acceptabil, muzica e buna si Frank- the special agent, the dog- salveaza pelicula: pe langa faptul ca e bine realizat ca personaj,poseda o inteligenta sclipitoare, scoate din el niste replici superbe. Cam asta e tot,un fim scurt, comercial si aproape interesant.
Andrei Bangu pe 06 Septembrie 2002 00:00
Ce-i cu voi, oamenilor?! Vad pe site-ul asta numai 4 si 5 stele. MIB 2 este cel mai dezamagitor sequel de anul acesta.
Povestea cu extraterestrii care distrug lumea este super rasuflata...In primul rand, actiunea filmului este la fel ca a primului episod,searbada, bizara, poate bine inghitita de americani, dar total indigesta pentru alti spectatori.Filmul are pe ansamblu un gust amar, indigest,nascut din imaginatia ciudata, chiar usor grosolana(de data aceasta) a lui Sonnenfeld.Aveam sperante de la galeria creaturilor, ce facea, trebuie sa recunoastem, sarea si piperul primului film..Cand colo, stupoare! Cei mai haiosi ET sunt preluati din MIB! Inventivitatea regizorala e zero:ET cu cap prea mic,prea mare sau disproportionat, cu fata vegetala sau animala, toti banali sau dezgustatori.
Relatia dintre Smith si Jones(arma secreta a lui Sonnenfeld di propriile spuse) este si ea… citeşte

Necsulescu Remus pe 06 Septembrie 2002 00:00
Filmul este, cum ma asteptam, o continuare slaba, ca oricare blockbuster american. Producatorii s-au bazat probabil pe efectle speciale, lasand celelalte aspecte deoparte. Povestea este mult prea expirata si deloc comica. In plus, prestatia lui Mr. Jones este foarte slaba, nu cum se lauda regizorul. Ca si in Scorpion King, si aici apare o tipa misto care sa mai salveze din impresia pe care filmul o lasa. Este clar ca porducatorii au facut aacest film pentru a mai scoate bani dintr-un subiect mai vechi. Singurul lucru pentru care filmul trebuie vazut este poate cainele lui Smith, care pe langa faptul ca arata bestial, spune o gramada de lucruri comice.
O alta continuare clasica: efecte speciale bune, film slab.

2014 pe 10 August 2002 00:00
Exceptia care confirma regula continuarilor! E la fel de bun in toate privintele ca si MiB I. E extra! o comedie SF la care se va face referinta mult timp de acum inainte.
Grigorescu Ionut pe 08 August 2002 00:00
Este un film bun in general ,te destinde complet,te aduce putin in lumea lui E.T_S.Fictionul comic de situatie ce-ti aduce o nota plina de imaginatie ,paranormal ,efecte speciale si buna dispozitie.Ceao.