Păreri Meet the Parents

(2000)

Un socru de coșmar

palade_gil pe 12 Iulie 2009 12:08
Filmul excelent, momente savuroase. Eu cred ca il impuscam pe socru
Famous26 pe 04 Iunie 2009 18:01
Super tare....daca nici asta nu este o comedie buna...atunci care? :-??
Theodor2011 pe 17 decembrie 2012 18:20
Iti pun eu care: Home Alone 1 si 2, Due Date, The Hangover 2 sunt comedii mult mai bune ca Meet the Parents
Shadow_Master pe 1 aprilie 2015 09:39
La The Hangover 2 nu am ras la nicio gluma.
deea9595 pe 16 Martie 2010 19:12
una dintre cele mai bune comedii pe care le-am vazut pana acum,actorii fiind perfecti pt rolurile lor:)
e un film care chiar nu trebuie ratat:D

cezarika21 pe 19 Septembrie 2014 19:53
Încurcături comice delirante
Însoţindu-şi logodnica în Long Island pentru a-i cunoaşte părinţii, asistentul medical Greg Focker (Ben Stiller) are parte de o serie de întâmplări nefericite care conduc la alungarea lui din casă de către potenţialul socru (Robert de Niro).

Inspirat de legea lui Murphy potrivit căreia "orice începe rău, se va termina şi mai rău", "Meet the Parents" este un delir comic exploziv, cu încurcături care se ţin lanţ şi degenerează în adevărate dezastre şi cu momente de un comic simplu, dar haotic. Momentele comice nu sunt forţate şi de aceea par naturale, fără ca filmul să încerce să pară mai mult decât este.

"Meet the Parents" se aseamănă din punct de vedere al comicului de situaţie în cascadă cu "There's Something About Mary" (1998), fiind lipsit totuşi de vulgaritatea acestuia. Robert de Niro, interpretul unui socru… citeşte

wildinthecountry pe 20 septembrie 2014 00:16
RDN is the best... Ever
ooo333 pe 22 Mai 2009 20:20
Filmul meu preferat , mi-a placut personajele jucate de niste actorii foarte buni iar povestea mi s-a parut super . Am ras cu lacrimi la acest film din partea mea nota 10.
Scorpiosv pe 4 februarie 2013 08:02
Made* englezule
vlad4s pe 31 Ianuarie 2010 22:55
Tare!
O comedie tare care a dat nastere la o noua serie!Nota 10!
pssst pe 11 August 2003 11:35
acelasi comentariu ca la analyze this: RDN de *****, iar ben stiller nici macar la inaltimea sireturilor: totusi scenariul face din acest film o comedie spumoasa: in something about mary, ben stiller da dovada unor reale calitati de comic: aici e eclipsat total de RDN!
Emperor pe 28 Aprilie 2010 21:03
Un film care mi-a placut foarte mult. Ben Stiller foarte simpatic, nici Robert De Niro nu s-a lasat mai prejos. Super comedie!!!
bota_dumitru pe 21 Mai 2007 00:35
super tare mai ales ben stiller cel mai beton actor bravo stiller!!!!!
alex_il_fenomeno pe 07 Septembrie 2011 13:07
o comedie de prima-mana , in care Ben Stiller se lupta cu toata lumea , de la socrul sau , nebunul De Niro , si pana la fostul prieten al actualei sale prietene , jucat de Owen Wilson ! o comedie la care razi secventa de secventa , avand poante care mai de care mai bune si mai inteligente ! filmul ar trebui sa serveasca drept exemplu productiilor care se realizeaza in ziua de azi si nu au pic de umor !
babydulcicutza pe 17 Martie 2010 19:01
Pot spune că am râs cu lacrimi la acest film. ÎL recomand tuturor iubitorilor de comedii ! Foarte bun filmul !
sorinreddog pe 01 Februarie 2010 15:24
Sorin.Pitesti
Mie unul mi s-a parut unul dintre cele mai bune si mai reusite filme de acest gen! Uneori am ras cu pofta la unele faze,dar faza cu mulsul pisicii si cand e acuzat Greg ca l-a muls pe Jinxy e geniala :)) Un film care va ramane in topul preferintelor mele...
klimtkiss pe 28 Aprilie 2010 19:05
foaaarte amuzant!
Robert de Niro super haios, am ras cu lacrimi la unele faze. O comedie savuroasa, imposibil sa nu placa!
denny_copilul pe 15 Martie 2010 13:20
o comedie buna de vazut cu prietena ......... super tare
diz3lgirl pe 20 Septembrie 2009 13:42
:X
genial film! mi-a placut la nebunie! merita vazut!
elena pe 19 Septembrie 2005 16:49
super haios filmul
slipkn0t pe 21 Mai 2004 22:15
un scenariu relativ "subtire", salvat insa de prestatia de nota 10 a lui robert de niro. e incredibil modul in care reuseste sa intre in pielea personajelor, fara sa fie "tributar" rolurilor anterioare. ben stiller in schimb e o cantitate neglijabila
AdriAdrianna98 pe 09 Aprilie 2016 10:01
O comedie draguta, nu au prea fost momente amuzante dar e simpatica si bine dispune. Buna de vazut in familie. :)
mebubu2007 pe 17 Aprilie 2013 03:20
un film destul de haios desi uneori pare putin exagerat..
Iulidesprefilme pe 11 Septembrie 2012 20:33
Robert De Niro în altă ipostază trăsnită...dovadă că e un actor complex!
MNarcis pe 21 Noiembrie 2011 20:25
Foarte bun filmul, o comedie de zile mari, am ras o gramada, iar Robert De Niro joaca superb!
sabinalin pe 31 Decembrie 2010 16:24
Show cu valoare
Chiar si intr-un film evident sub valoarea lui actoriceasca, Robert de Niro se distreaza copios si il face extraplat pe Ben Stiller ori de cate ori are ocazia. Usurel si simpatic, foarte relaxant!
catasmile17 pe 31 Ianuarie 2013 23:59
Un film foarte bun. Au fost multe momente foarte haioase. Merita vizionat acest film.
bainca pe 20 Ianuarie 2020 00:51
nota 7 bun dar nu extraordinar
Primul a fost bun ce pot spune , mai ales ca acest film are mai multe parti , asta a fost cea mai buna prima , celelate nici nu mi-au placut nici nu le-am vazut pe toate ca nu mai avea rost .Am vazut ca toti are o parere extraordinara despre acest film si am spus sa il vad si eu .Ideea in sine si povestea este interesanta , actorii au jucat bine dar atat , restul nu impresioneaza cu nimic , de accea era mai bine decat prima .Mie personal nu mi sa parut o comedie cine stie ce , mai ales ca are si nota mare pe Imdb dar este o comedie medie de nota 7 atat mai mult nu as putea sa dau si asta mai mult datorita celor trei factori ca idee , poveste ,si actori mai putin actiune
Decibalus pe 06 Martie 2019 14:43
amuzant
un film plin de spectacol, o comedie neaparat de urmarit. nu ratati acest film !!!!
negru_dragan_yahoo_com pe 25 Decembrie 2018 12:40
o comedie de familie destul de reusita in care joaca actori mari cum ar fi ; Robert de Niro, ben stiller ,owen wilson , care are scene foarte comice ce reusesc sa te binedispuna , totusi are si scene destul de slabe de comedie in care razi fortat ,si este monoton si plictisitor cateodata ,dar in mare este un film reusit ,ce merita vazut daca sunteti fanii genului comedie ,nota 6,5 voi oferi acestui film.
Ssemaka pe 14 Ianuarie 2018 23:33
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
H4cK3RuL pe 10 Ianuarie 2018 18:39
ArTh # S. M. H4cK3R*uL Ionut /// Calafat 1995 Romania
N-ai vazut acest film?! Imposibil, n-ai cum sa il ratezi.

Este un film fenomen.

Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:32
O comedie frumoasa insotita si de o poveste amuzanta si bine realizata cu o distributie pe masura.-O interpretare reusita a actorilor care reusesc sa te amuze in multe momente.Multe replici si scene amuzante care te destind lejer la orice ora si iti ofera o doza buna de relaxare.E o comedie tare simpatica,de urmarit cu cei dragi si nu numai!
balta67verde pe 19 Decembrie 2016 15:57
O comedie foarte amuzanta. De Niro se potriveste perfect in rolul de socru de cosmar.
estera12 pe 01 Aprilie 2015 09:37
O comedie pe care o revad cu placere te destinde daca esti deprimat
XShadowX pe 06 Martie 2015 17:34
O comedie foarte reusita ....
Este o comedie foarte reusita cu o distributie buna formata din actori talentati ,buni si celebri in frunte cu Robert De Niro carre are un rol legendar aici si un Ben Stiller in stilul caracteristic super funny . Acest film are niste scene foarte amuzante si replici pe masura cat si o actiune bine inchegata si niste personaje grozave in frunte cu Jynx ;)), un MUST SEE !!!
P.S.: are si o a doua parte ( si o a treia putin mai tarziu )

lili22 pe 13 Septembrie 2013 22:18
o comedie simpatica
Ma rog, eu il prefer pe de Niro in altfel de filme, nu cred ca merita un premiu pentru rolul acesta.Pisica a fost draguta.
Ovidiu239 pe 24 Iunie 2013 22:09
Ma surprinde sa-l vad pe marele Robert De Niro jucand in astfel de filme, practic un rol mai subtire sa zic asa, comparativ cu cele din Raging Bull sau The Godfather, dar i s-a potrivit de minune rolul. O comedie buna, chiar spre foarte buna, amuzanta in unele momente. Interesanta si poveste, e de vazut.
unicul7 pe 11 Octombrie 2011 18:07
una din comediile care merita sa le vezi cu prietenii. e super tare.
CosminHorrorMaster pe 15 Iulie 2011 21:07
Cea mai buna parte sin toata seria, "fockers" ! (nu vreau sa para jignitor)
CRYSSA pe 22 Martie 2011 17:37
salbut
Poate pt ca l-am vazut in 2011 si multe faze au aparut deja in alte comedii.
Oricum, nu are nimic deoasebit, cu exceptia actorilor

ovize pe 11 Martie 2011 15:17
socrul
Filmul este destul de bun, cu întâmplări care mai de care mai hazlii și cu răsturnări de situație incredibile.
FloRiN988 pe 21 Ianuarie 2011 21:49
Bun , nu foarte , ca succesorul sau dar este binevenit
adelina1988 pe 02 Septembrie 2010 13:49
Comedie reusita, se merita sa il urmaresti.................
ice_eyes pe 26 August 2010 22:42
De Niro joaca fantastic in comedii, are acel umor si expresia fetei e mortala.
mjBIANCA pe 12 Iulie 2010 11:31
foarte tare:))
o comedie pe cinste dupa mine chiar dak nu sunt impatimita acestui gen insa cu siguranta m-am distrat-de niro a fost foarte bun in acest rol (i se potiveste:D)-restul personajelor conturau si ele subiectl insa el s-a remarcat cu siguranta
mc_chaos pe 05 Ianuarie 2014 21:41
Nota 10 fara discutii!
Un film la care rad cu pofta ori de cate ori il revad, De Niro cu mimica si comentariile lui este memorabil! Dar si Stiller, Polo si Danner joaca foarte bine si natural! In opinia mea una dintre cele mai bune comedii in ultimii 25 de ani!
MadalinaTrenchea pe 27 Iunie 2013 23:14
vai ce mi-a placut. o comedie chiar reusita. stie sa joace bill asta.
cosmin_kedii pe 12 Ianuarie 2013 11:56
Acest film ma facut sa rad, și asta e ideea de a urmari o comedie
Robert De Niro e genial și funcționeaza perfect în acest film

deadlord pe 07 Septembrie 2012 11:53
O comedie superba. Am ras foarte tare si foarte mult.
africanus pe 09 Februarie 2012 10:21
O comedie de nota 10.
Geniala comedie merita 10+, aici se vede maiestria marelui actor Robert De Niro si faptul ca este un adevarat "cameleon" intrand exceptional si in pielea personajelor de comedie.
Andrei.Ciprian pe 27 Ianuarie 2012 08:37
Una dintre cele mai bune comedii.Un film cu multe momente amuzante si multe momente savuroase plus aceasta distributie de gala!
Krystyne pe 05 Ianuarie 2012 18:56
un film nemaipomenit cu un scenariu pe masura actorilor , amuzant si relaxant oricand ,un remediu impotriva stresului , o portie buna de ras !!!
Crist11 pe 25 Iunie 2011 19:17
Comedie 100% marca Ben Stiller ... un actor de comedie excelent :))