Păreri Meet Me in St. Louis

(1944)

Ne vedem in St. Louis

mtraianc pe 16 Septembrie 2010 22:29
minunat
daca tot am inceput sa insir filme care mie mi-au placut ,, mai adaug si acest film ,,si sa nu fie uni dezamagiti am sa mai adaug si filme de alt gen
cosmin742000 pe 22 Aprilie 2012 10:02
Un film minunat , de pe vremea cand actorii stiau sa cante , azi nici cantaretii nu stiu sa cante , un film la care am ras (lucru foarte rar la mine , pentru ca sunt foarte pretentos la umor) dar am si plans
eduard_stratan pe 21 octombrie 2021 21:39
mihaelatb pe 05 Decembrie 2018 19:02
Foarte bun pentru timpul lui, montari fastuoase, tip Hollywood-ul anilor 30, dar pentru mine, spectator format in secolul XX, parca mai aproape imi este stilul lui West Side Story sau Hello Dolly!,
kakapo pe 10 Martie 2014 20:40
Un film pentru intreaga familie, care incearca (si reuseste foarte bine) sa prezinte, pe note muzicale, trairile, bucuriile, sperantele unei familii americane; pe alocuri, cu mici reprize comice, uneori chiar ironice...un film de vazut.
margott pe 31 August 2012 18:36
Genul de film numai bun pentru sarbatori, de vazut cu intreaga familie. Frumos si cu o atmosfera incantatoare.
serban_ionescu pe 14 Septembrie 2016 01:42
CAPODOPERA ! TOTUL ESTE LA SUPERLATIV !
Un film muzical cu adevarat superb, in care dupa parerea mea totul este la superlativ ! Nu inteleg de ce acest film a fost atat de putin mediatizat astfel incat dupa cum vad exista afisate aici extrem de putine comentarii-pareri vis-a-vis de aceasta veritabila capodopera cinematografica chiar a cinematografiei in general si cu atat mai mult a filmului muzical in special, dupa parerea mea CEL PUTIN la fel de reusit daca nu si mai reusit decat celebrul si mult mai mediatizatul ""Sunetul Muzicii"", mai ales tinand cont va rog, ca acest MINUNAT film a fost realizat tocmai in anul 1944, adica inca in timpul celui de al-2-lea razboi mondial, cu 21 de ani inaintea filmului ""Sunetul Muzicii"" ! Este un film de familie desigur, care contine absolut tot ceea ce trebuie sa… citeşte
Vegetarian pe 10 Martie 2013 10:03
Este un film potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii = - copii minori , majori , adolescenti sau adolescente = in filmu asta facut in 1944 actiunea se petrece in vara , toamna , iarna anului 1903 si primavara anului 1904 in St. Louis - in mijlocu campiilor din SUA . Warren Shefield o suna interurban din New York , pe Rose . Tatal tau ( avocat ) nu trebuie sa stie ca vorbesti cu un alt barbat ! E suficient ca il lasam sa munceasca din greu in fiecare zi ca sa ne intretina . Nu poate avea totu ! Femeie in casa in 1903 in St. Louis = 12 - 15 $ pe luna

În 1904, in St. Louis a fost Expoziția Louisiana si Jocurile Olimpice de vară . Populația orașului a atins apogeul în 1950 , apoi a început un declin lung , care continuă în secolul 21 . Population orasului in 2011 era de 318,069 locuitori si zona metropolitana erau 2,812,896 loc .