Păreri Me and You and Everyone We Know

(2005)

Eu, tu și toți cei pe care-i știm

goldenleaves pe 21 Martie 2011 15:14
despre nevoia de comunicare despre o societatea alienanta si ce inseamna sa traiesti comunitate simtindu-te de fapt singur in mijlocul ei

e un film neconventional despre nevoia de conexiune de celalalt

Tweeknax pe 07 Ianuarie 2011 21:58
Un film non-hollywood.Genial pustiul,cat si faza cu pestele :)
Vegetarian pe 11 Iulie 2013 11:40
Un baiat de culoare , de 14 ani , Peter , devine un fel de soricel de laborator pentru doua fete albe din cartier - care exerseaza pe el viitoarele iubiri ... ... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . ) . Adolescentele se dau la un vecin singur , se saruta in fatza lui , il provoaca , apoi fac un concurs care face mai bine sex oral lui Peter , dupa toate regulile impartialitatii = Peter cu perna pe cap etc ..
CANTALUP pe 11 iulie 2013 19:15
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .
kapecoo pe 03 Februarie 2011 22:17
Unul din filmele care nu seamana cu nici un alt film. mie mi-a placut. ))((
Supr3m3 pe 09 Mai 2006 22:56
E total diferit de filmele de la Hollywood, arata viata simpla dintre persoane si fara efecte. ACtorii joaca perfect.....si merita vazut numai pentru ala mic...daca urmariti, o sa intelege-ti care e.

Daca v-ati saturat de hollywood, merita vazut.

qqq pe 25 Iulie 2006 08:05
Un film asa de prost ca nu merita titlul de film.Nu are NIMIC bun,e un jeg.Mi se face rau numai daca ma gandesc ca am putut sa ma uit la asa ceva.Film regizat de o muiere,buah...
El_KaPpa pe 03 Iunie 2020 21:52
7,1/10
Un film interesant, in special din punct de vedere al personajelor si al atmosferei ciudate prezente pe toata durata sa. Aș fi preferat ca multitudinea asta de scene interesante și de unghiuri inedite de a privi unele lucruri să se lege mai bine între ele si, de ce nu, sa lase niste urme adanci precum Happiness-ul lui Solondz.
lili22 pe 12 Mai 2015 06:33
populat de personaje stranii
Filmul nu are nimic in comun cu alte productii americane, dar personajele sunt ciudate si le visezi noaptea.
Dragos pe 08 Septembrie 2006 09:30
Superb!

Un film modern, o abordare interesanta a vietii contemporane. Jocul tutror actorilor, de la cei mai mici la cei mai in varsta e superb. O actiunea aproape inexistenta in acest film, dar un scenariu atat de bogat, si plin de simboluri!

lucho pe 28 Iulie 2006 02:40
qqq esti pe dinafara cu comentariile la filme, esti contra tuturor, cati ani ai?

Film - Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

(2005)
Eu, tu și toți cei pe care-i știm