Păreri Masters of Horror

(2005)

Masters of Horror

arnoldroland pe 06 Septembrie 2010 21:05
este cel mai inspaimantator serial ! nu pot sa spun ca e preferatul meu,dar mi-a placut pentru cruzimea oribila tipica unui horror adevarat.
kr1st1badboy97 pe 18 septembrie 2010 17:28
ai vaz toate episoadele? io sincer leam vazut da dance of the dead, fair haired child si imprint brrr...! cam infricosator si scarbos
arnoldroland pe 18 septembrie 2010 21:24
doar primul sezon si un ep. din al 2-lea.
deea9595 pe 10 August 2009 13:22
eu cred ca imprint e cel mai oribil episod al seriei...cine vrea il poate vedea online sa vada TORTURA!!! (nu-l recomand celor slabi la inima ca pot face infarct:)
kr1st1badboy97 pe 27 octombrie 2010 15:59
nu am nimik impotriva cu tn da imprint nu prea parea horror mai tare o fost episodul "The Washingtonians"
chuckyfan pe 26 Iulie 2010 11:03
Pastrativa insultele pentru voi.Daca nu va place cine v-a pus sa va uitati?
Ramaneti la comediile romantice pe care eu nu le suport dar macar nu comentez si nu mai tot comentati cum ca ar fi scarbos.
Ok?

dark56 pe 31 octombrie 2010 20:07
dar e scarbos
adry.ro pe 10 iunie 2012 16:55
Cum ma sa-si pastreze insultele pentru ei. Cand am verificat ultima oare eram in democratie. Ai putea sa-ti urmezi singur sfatul : Nu-ti plac comentarile in care filmul e criticat, nu le citi.
steven gerrard pe 01 Iunie 2008 23:18
foarte inspaimantator
kr1st1badboy97 pe 27 August 2010 14:53
un horror adevarat
ador serialul, desi baga sperietii`n tine. foarte inventiva seria, printre putinele seriale horror care chiar m`au captivat :D se vede ca e regizat de "maestrii in horror"
dark56 pe 02 Februarie 2010 20:39
.................................................................
Sweetyna pe 5 februarie 2010 13:46
de acord...........................................................
kr1st1badboy97 pe 27 octombrie 2010 16:01
adevarat desi serialu asta ii cu adevarat plin de teroare
andra16 pe 15 Iunie 2009 15:33
yuck..am vazut si eu aseara sick girl si e cam sec si scarbos intradevar...dupa ce ca mi se pareau scarboase insectele acum o sa mi se para si mai rau:))
deea9595 pe 10 august 2009 13:17
crede-ma,si eu la fel!
kr1st1badboy97 pe 27 octombrie 2010 16:00
era fata aceea posedata de nush ce insecta
terraflorin pe 09 Mai 2014 16:32
Masters of Horror NON-Stephen King
Citat, din sinopsis-ul serialului: ''Dacă nu aţi trăit undeva în sălbăticie, izolaţi de lume sau daca nu aţi lucrat o viaţă întreagă în schimbul trei, cu siguranţă că aţi auzit de seria "Masters of Horror", considerată ca fiind cea mai bună adaptare după Stephen King.''

Uite că tocmai că trăim mai la ţară... şi nu am auzit că "Masters of Horror" este cea mai bună adaptare după Stephen King. Probabil că se face confuzie cu ''Nightmares & Dreamscapes''.

''Masters of Horror'' este bazat pe mai multe scrieri ale mai multor autori: de ex ''Incident On and Off a Mountain Road '' este bazat pe o povestire de ''Joe R. Lansdale'', al doilea episod din numele său reiese că este bazat pe o povestire de H. P. Lovecraft, al treilea episod pe o povestire de Richard Matheson.

De fapt niciunul din cele 26 de episoade (2 sezoane a 13… citeşte

Alex.M pe 12 mai 2014 18:09
Eroarea a fost corectată. Mulţumim pentru observaţie.
anonymous.6229028630c4f pe 02 Iulie 2012 09:57
MikkaelWolfganger pe 07 Octombrie 2013 13:05
Some cool shit right here!
Doar ce am terminat primul sezon si pot sa spun cu mana pe inima ca isi merita din plin timpul.Oscileaza destul calitatea episoadelor, dar per total mi s-a parut un demers foarte inspirat indreptat catre toti fanii genului.Am facut si un top al episoadelor din acest prim sezon.

Nr.13.Incident on and off a Mountain Road.Mi s-a parut cel mai slab.Actiune penibila, acting de 2 lei, twist cretinoid.Nota 2.
Nr.12.Sick Girl.Jumate de episod se pierde pe conversatii stangace intre 2 lesbiene,iar alta jumate pe alte conversatii stangace.S-a vrut un pic amuzant , dar nu mi-a smuls de niciunele.Nici icnete de greata si nici zambete pierdute.Story interesant(un gandac care fecundeaza tot ce prinde inclusiv oamenii/lesbiene), dar nedezvoltat suficient si netratat cum se cuvine.Nota 4.
Nr.11.Deer Woman.Legenda spune ca avem de-a face cu o tipa hot, dar cu picioare de… citeşte

pada pe 14 Noiembrie 2010 16:35
scarbos si nimic mai mult
prea scarboooooos,mai bine nuuu,o sa ti se faca rau daca il vezi,eu lam vazut cand mancam,ca nam stiut cai asa scarbos
YgReK pe 30 Ianuarie 2010 15:44
Un serial foarte scarbos !!
Sweetyna pe 7 februarie 2010 15:21
nu e serial...............................................
YgReK pe 27 februarie 2010 17:03
Cum sa nu :))
YulianHD pe 25 August 2016 07:46
Underrated
Masters of Horror se numeste serialul , nu "My Little Ponny" vad ca sunt zeci de pitipoance frustrate de seria Twilight care dau note aiurea acestui serial genial , chiar mii se face rau cand vad persoane care au vazut cateva filme horror , si incep sa comenteze la acest serial ca fiind unul scarbos , daca ati fii vazut in toata viata voastra un horror adevarat , ati fii apreciat Masters of Horror , se plaseaza cu brio in Top 3 seriale horror vazute de mine .
M@ryus pe 17 August 2014 00:34
Iti ramane in minte
Au trecut cativa ani de cand l-am vazut dar nu pot sa uit asa ceva. Episoadele nu au legatura intre ele insa vazute unul dupa altul ofera o experienta completa a macabrului.
Sweetyna pe 05 Februarie 2010 13:47
scarbos
.............................................................e un film scarbos
FreakDoll pe 15 Iunie 2009 07:32
Am vazut aseara Sick Girl. Nu pot sa spun ca m-a speriat, dar e atat, dar atat de scarbos incat vomiti pe loc. Bleah!!!
FreakDoll pe 5 iulie 2009 19:52
Pick me up e mai de Doamne ajuta , iar Haeckel's Tale e vai de el .Ala`i film horror??Nu m`a speriat deloc ..si asta in conditiile in care eu`s foarte fricoasa.LOL:))
FreakDoll pe 11 mai 2013 18:13
Pisi, daca ti-ai dorit sa fii interesanta si sa pari superioara, afla ca ai reusit doar sa fii penibila si plictisitoare. Ia cauta-ne pe alt site, hai!!