Păreri Man on a Ledge

(2012)

Dreptate la înălțime

Anna23 pe 28 Ianuarie 2012 23:07
Merita vazut
Foarte bun filmul, un thriller reusit cu actori pe masura. Recomand ;)
ciobotaru pe 27 Ianuarie 2012 21:04
un thriller exceptional
de mult nu am vazut un thriller atat de bun, mi-a placut foarte mult. I-l recomand !!!
alex_il_fenomeno pe 21 Februarie 2012 19:11
am urmarit aceasta pelicula din curiozitatea insuflata de publicitatea uriasa de care a beneficiat , si pot spune ca nu a fost deloc un film slab . aparent plictisitor in primele momente , si desi apoi nu are un ritm extraordinar sau fapte "necugetate" , as putea spune , filmul are tensiune psihica intrucat abordeaza un joc al asteptarii , in care urmaresti povestea protagonistului cu sufletul la gura , afland o multime de lucruri la care nu te asteptai . merita urmarit , pentru ca nu te dezamageste .
Faenor pe 26 Octombrie 2011 21:09
@ptiu-de unde ai tras concluzia ca e un film cu tematica gay?...ai vazut trailerul sau ai citit sinopsisul?
Faenor pe 2 decembrie 2011 19:50
Si la fel ca la Haywire, desi se lanseaza in mai putin de 2 luni (27.01.2012), site-ul nu este actualizat....
joydownson pe 27 ianuarie 2012 13:28
am vazut filmul!
sarge pe 27 Ianuarie 2012 22:28
Un film cu o actiune simpla la prima vedere insa filmul o sa va surprinda placut
laurashakty34 pe 27 Ianuarie 2012 04:53
un film frumos... cu actori buni ;) si cui nu-i place sa nu se uite e foarte simplu ,ce atatea frustari
emi4bt pe 24 Martie 2012 12:12
reusit
adrenalină, momente intense, plus niscaiva răsturnări de situaţie, ed Haris cam sters
Manusa pe 07 Aprilie 2012 18:15
Super film. Un film foarte bun despre un om care face tot posibilul sa isi dovedeasca nevinovatia. Are multe momente de suspans si care m-a facut sa le urmaresc cu sufletul la gura, iar pe langa actiunea buna are si o distributie extraordinara in care se afla foarte multi actori buni si cunoscuti. Un film care merita vazut.
MarutaAdrian pe 28 Ianuarie 2012 19:52
Merita Vazut!
Foarte bun filmul, chiar merita vazut, nu stiu ce sa zic.. doar ca merita vazut!
mtraianc pe 17 Februarie 2012 00:57
6 din 10
, idea filmului nu e rea DAR , incepe foarte lent , momente chiar plictisitoare , cadrul de filmare este o balustrada si cateva camere ,, poate fi jucat si pe o scena in teatru la sfirsit mai prinde viteza .
P.S. de ce o fil luat milionarul diamantul din seiful secret si la pus in buzunar ??/ :))

FlorinMovieFreak pe 17 februarie 2012 09:44
S-a temut pentru siguranta sa .. si l-a luat cu el .. daca a vazut ca atatea gadgeturi de siguranta nu-si fac treaba .. e logic :)
LavyBogdy pe 9 aprilie 2012 09:11
Nici eu nu am înțeles de ce a făcut asta.Am rămas uimit de câte bariere a trecut pentru a deschide seiful(amprentă,expresie vizuală și cod).Dar e scenariu,nu realitate.
FlorinMovieFreak pe 13 Februarie 2012 19:33
Vai Vai .. se tot tine scai ..
A fost un fel de mixtura intre Phone Booth si Prison Break .. o tentativa .. caruia i-a lipsit multe ingrediente .. prea putin suspans .. destul de previzibil .. merge vizionat .. doar daca n-ai altceva mai bun de facut !
Nightwolf_bv pe 12 mai 2012 12:02
Sustin!
nikkolle pe 08 Aprilie 2012 15:03
Superb !!!
A fost un film pe cinste ! Chiar nu ai cum sa nu iti placa ! Foarte frumos !
xerses pe 08 Februarie 2012 19:08
Un film interesant, bine facut, cu ceva doza de ingeniozitate in scenariu.
Crucifixio pe 04 Februarie 2012 10:39
Daca vreti sa nu va pierdeti timpul si banii, incercati sa mergeti la un alt film. Altfel veti avea ocazia sa vedeti unul dintre cele mai slabe filme din ultima perioada, cu un subiect tras de par, foarte putin credibil si cu un sfarsit pe masura. Recomandare: un film pe care poti sa il ratezi.
leo26 pe 23 august 2012 17:49
Am impresia ca tu nu ai vazut filmul, daca si asta-i film slab...
AlexaCristina pe 20 septembrie 2012 20:59
Doamne, ce ma enerveaza ca nu va puteti respecta parerile! Fiecare roman e mai destept
cosmin_kedii pe 22 Februarie 2012 20:55
Modul în care a început povestea a fost interesantă şi pe tot parcursul păstrează atmosfera tensionată
un film ce trebuie urmarit

Lynna305 pe 06 Mai 2014 22:13
Un film foarte bun, chiar merita vazut. Bine jucat Sam.
Ghemot pe 05 Mai 2014 22:37
Este un film extraordinar! Un film plin de suspans care il vad si pe la tv, si e foarte bine, pentru ca se merita!!!
nelloti pe 01 Mai 2014 18:44
Destul de interesant si ceva suspans la un moment dat. Chiar merita vazut.
dolcyto pe 14 August 2013 00:29
un film foarte bun
o poveste interesanta kre te tine in suspans . Nota 7-8
silviu_ciobanu pe 05 Februarie 2013 04:09
super tare filmul...cred ca e cel mai bun care l-am vazut anul asta!chiar merita vazut!
narcisson pe 27 Ianuarie 2013 02:07
Destul de bun acest film, eu cred ca nu te poate plictisi. Cu toate ca actiunea se petrece in mare parte la inaltime, scenariul a fost gandit foarte bine si in cele mai mici detalii, felicitari lui Asger Leth pentru idee. Trebuie sa recunosc ca planul lui Nick Cassidy m-a impresionat foarte tare. Acting-ul de asemenea a fost la nivelul filmului, in afara de personajele negative, care parca voiau sa scape de diamant in loc sa il pastreze. Uneori este incredibil prin cate trebuie sa treaca cineva ca sa isi demonstreze nevinovatia. Per total, filmul merita nota 7,5, dar scenariul si totodata planul lui Nick ma fac sa rotunjesc nota la 8-Foarte bun.
Tyybi1 pe 14 Decembrie 2012 19:28
E un film foarte bine realizat. Merita vazut, are multe momente tensionate.
paulino15 pe 16 August 2012 03:15
Te tine in suspans tot filmul..!! In rest vizionare placuta,!!
MNarcis pe 02 Iulie 2012 18:35
Un film bun care m-a surprins (pozitiv). Are scenariu bun, actiune buna si un deznodamant cu final surprinzator de bun. Filmul este putin previzibil pe alocuri, insa este un film care in opinia mea chiar merita vazut!
anonymous.6229028630c4f pe 08 Aprilie 2012 21:06
radu3455 pe 08 Aprilie 2012 09:47
un thriler de nota 10 chiar merita vazut il recomand cu placere nota 10
Octaz pe 04 Februarie 2012 02:06
Inca de cand am vazut posterul, mi'a fost atrasa atentia, cand am auzit ca actiunea se petrece "la inaltime".. marturisesc ca, desi nu am rau de inaltime, senzatia de a ma arunca in gol de la o anumita inaltime chiar si mai mica de 10 metri imi creeaza un disconfort imens in organism... poate ca se intampla si altora, dar cu toate astea imi place sa experimentez astfel de senzatii, chiar daca le vad la cinema. Nu stiu cum as fi rezistat la ceea ce facea Nick Cassidy. Ideea a fost buna, insa prestatia actorilor mai putin, poate in afara de Sam Worthington pe care sincer nu l'am recunoscut defel... Inscenarea a fost cuvantul baza al filmului, si nu inaltimea :)
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:54
Wow...ce aere isi dau unii si cat de PENIBILI POT FI
Octaz pe 6 februarie 2012 22:24
Pardon ?
psihologu pe 29 Ianuarie 2012 16:29
Man on a Ledge: fratele mai thriller al lui Tower Heist
ICu un regizor cvasidebutant si un scenarist cu experienta doar in zona filmelor de televiziune, Man on a Ledge rateaza orice inaltime si se arunca la propriu si la figurat, in ciuda distributiei fatoase, intr-un salt din care nu supravietuieste.

ndiferent de cauze, filmul livreaza momente comice nascute din interactiunea fratelui lui Nick si a iubitei acestuia. Daca tot am ajuns la personajul ei, merita deschisa o paranteza. Chica latina nascuta la Miami, dar cunoscuta mai degraba pentru un rol din telenovela Prisonera, Genesis(!) Rodriguez e genul de aparitie care-i va pune pe domni la regim. Cat timp ea e pe ecran, cu decolteurile presante si echipamentul ei din latex, nu-ti mai vine sa te atingi de popcorn sau bautura racoritoare. Sunt sigur ca topurile de frumusete o vor retine. La fel si producatorii.

Cam acesta e si singurul plus al peliculei: e… citeşte

stricted pe 18 Iunie 2020 12:06
Un film foarte bun. .
Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 02:26
La prima vedere pare un film simplu,dar pe masura ce trece timpul te face sa ramai cu ochii in monitor..actori foarte buni,destul de mult suspans,actiune din plin...si o elizabeth banks in unul dintre cele mai bune roluri de pana acum
catalin_ionut_23 pe 10 Decembrie 2014 20:21
foarte bun,recomand!
un film foarte bun care mi-a placut enorm de mult si l-am vazut de cel putin 6,7 ori dar nu I-am dat un comm pana acum mi-a placut cel mai mult finalul cand il alearga sus pe cladire politia si alte faze tari ,il recomnd sal vedeti nota mea10
pisicuta1 pe 26 Ianuarie 2014 18:09
un film foate bun,
e drep cu un scenariu dupa care sau mai facut filme asemanatoare!
merita vazut!

costi1974 pe 01 Iunie 2013 07:55
Beton
Ce sa latram aiurea, film beton si gata, inteligenti astia isi spun parerea si povestesc filmul.Stie cineva vreun film asemanator pls ?
iulian94 pe 25 Aprilie 2013 15:34
L-am urmarit de curand si mi se pare foarte bun. Suspans, merita vazut.
thedaniel pe 02 Noiembrie 2012 19:46
foarte bun filmul...are momente cand iti tine adrenalina destul de sus....
stealtheyes pe 23 Septembrie 2012 02:05
acaparant si intens filmul, trebuie sa recunoastem. nu trebuie sub nici o forma subevaluata prestatia lui Ed Harris care a fost in opinia mea cel mai bun ingredient ( desi relativ limitat ) la reconfortarea acestei pelicule.
Jackyms pe 28 Iulie 2012 13:15
Merita vazut.
Acest film il recomand tuturor.Foarte buna povestea si chiar am ramas impresionat se acest film.
Infinity pe 27 Iulie 2012 05:09
Man on a Ledge (2012)
Filmul are cu ce sa te tina in priza. Suspans, adrenalina, scenariu bun, idee indrazneata si actori care si-au jucat bine rolul. Merita vazut.
marya1230 pe 03 Iulie 2012 15:16
Un fim cu adevarat bun. Ideea filmului: un om acuzat pe nedrept care vrea sa isi faca dreptate cu orice pret a fost una interesanta. Un film ce trebuie vazut.
Thoughts about nothing… pe 20 Iunie 2012 21:13
Ziua in care totul se schimba
De prin ianuarie am tot spun ca vreau sa vad si Man on a Ledge. Si l-am vazut in sfarsit. Imi place actorul si posibil ca acest lucru sa fi avut o influenta destul de mare asupra impresiei pe care mi-a lasat-o filmul. Dar este de vazut pentru ca te tine in suspans. Au fost [...] citeşte
Gabbella pe 04 Iunie 2012 17:13
Dragut
Filmul a fost dragut. Au cam lungit fazele cand statea el "cocotat" dar filmul a fost bun. Poveste interesanta...recomand
rares67 pe 22 Mai 2012 21:09
Un film ce trebuie urmarit, o atmosfera de drama la inceput cei drept dar pe parcurs adrenaline creste:) recomand sa il vizionati
LavyBogdy pe 09 Aprilie 2012 09:07
Am fost fermecat de trailer și la final am rămas doar cu satisfacția aceasta.Scenariul mi se pare extrem de original dar a suferit foarte mult la capitolul personaje și la acțiunea finală.Îmi pare rău că nu i-am putut da o notă mai mare.
diana7 pe 09 Septembrie 2012 22:52
Man on a Ledge
foarte bun filmul mi-a placut foarte mult si te tine in suspans pana la sfarsit
BiancaA pe 15 Aprilie 2012 17:21
mda...alte 2 ore pierdute...
Mi s-ar fi parut decent, daca si numai daca se lipseau de prestatia telenovelistei Angie. Ce-o fi fost in capul scenaristului/regizorului sa puna astfel de replici si mai ales sa i le dea telenovelistei Angie, nu stiu. Umor negru sau?! Mi-a fost rusine de rusinea lor....pt ca efectiv au stricat filmul. Avea o idee interesanta, dar pana la urma mi s-a parut comercial si superficial. Ca sa nu mai spun despre replica din final cand apare eroul cu pietruloiul in mana si infipta il intreaba ce are de gand, acum ca si-a demonstrat nevinovatia? Si verificarea din cel putin 3 surse unde-o fi ramas? Poate pietruloiul era fals sau etc...o multime de variante posibile. Concluziv : prost.
leo26 pe 23 august 2012 17:55
Tu analizezi filmul daca are x sau y pantofi cu siret sau fara, esti dusa rau fata. Filmul este bun spre foarte bun, si asta o spun eu cu majoritatea de pe aici. Daca ar trebuie sa cauta asa cum faci tu... inseamna ca nici Gladiatorul, sau Troia nu a fost bun daca intelegi ce vreau sa spun, greselile acolo sunt de alta factura. As vrea sa-mi dai exemplu de un film care tie ti-a placut mult, sunt tare curios.
BiancaA pe 24 august 2012 23:26
Leo26 baiete, nu inteleg de ce spui ca sunt "dusa rau". Mi-am exprimat o opinie personala care nu are nici o legatura cu tine si preferintele tale cinematografice. Daca esti fan, bravo tie. Te invit sa elogiezi filmul cat ai chef. Cat priveste curiozitatea ta, eu aleg sa ramai cu ea. Numai bine!
superdepeche pe 16 Aprilie 2012 22:24
mai prost nu se putea!
un alt film din categoria cele mai proaste filme ale secolului
nimic impresionat,multe greseli,copy and paste
bleahhhhhhhhhhh
bine că nu am fost la cinema că ceream banii înapoi pe bilet

user-5a6df7d63383e pe 29 Ianuarie 2023 18:38
Am văzut unul cate scrie ,,actingul mediocru".
Cred că se referea la performanța lu' tac'su in timp ce lucra la fundamentul mă-sii pentru obținerea unei progenituri de 2 lei.

MrHolmes pe 21 Octombrie 2012 21:19
se putea ceva mai bine
Ieea filmului e una interesanta si modul cum e gandit, dar e putin cam nereusit cu el la inaltime si cum tot vorbeste cu toata lumea, se apropie incat il poate trage de acolo, dar nimeni nu o face... dar in fine, totusi nu o sa va plictisiti, e bun de vazut.
TheJesus pe 03 Septembrie 2012 18:06
Un film destul de bun,nici nu ma asteptam la mai mult avand in vedere ca subiectul e destul de 'uzat'.Nu te plictiseste chiar deloc,asta daca nu te astepti la un film cu multe efecte care sa iti capteze atentia.Merita vazut.
Costirik pe 21 Mai 2012 01:59
finalul a fost cam fortat dar per total film bunicel.............................................................................