Păreri Mammut

Mamut

Vegetarian pe 30 August 2012 23:57
Este un film potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii - copii minori = un copil de 11 ani ambitios are nevoie sa faca ceva daca e lasat in grija unei bunici ! Bunica investeste bani ca sai arate copilului cat este de norocos fata de alti copii filipinezi , dar pana la urma greseste .
...Spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului )
citeşte

CANTALUP pe 3 septembrie 2012 22:34
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Se numeste taxa pe prostie . Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
izzie pe 06 Noiembrie 2010 14:21
am vrut sa vad filmul pt ca Imi plac cei doi actori; insa e un film destul de plictisitor,care spre final devine putin mai dramatic...si atat.merita chiar un 5 daca ar fi fost niste actori no name
margott pe 16 Decembrie 2012 22:52
Din ciclul dramoletelor despre importanta familiei si calitatea timpului petrecut cu aceasta. Mai pe scurt, un film lung si lesinat. Michelle Williams nu-mi place defel, iar Gael Garcia Bernal se potriveste ca nuca-n perete in rol de tata familist. Poate de aceea scenariul prevede ca cea mai mare parte din film sa-si petreaca timpul departe de familie. Prea detaliat sinopsis-ul, practic e deconspirat tot filmul.