Păreri Maggie

(2015)

Maggie

alyn.alyn pe 10 Mai 2015 19:00
Slabut,. am fost dezamagit de acest film, marea interesant dar intradevar este un film sec nu mi-a inspirat absolut nimic...
makomomo pe 17 Mai 2015 16:39
deprimant dar...
Filmul nu exceleaza si este diferit fata de cele obisnuite in care Arnold joaca.Fara efecte speciale si chiar daca este vorba de zombie, fara scene horror, doar una sau doua extrem de estompate.Insa filmul se bazeaza mai mult pe relatia tata-fiica iar Arnold joaca extrem de bine si simplu acest rol, in ciuda filmului foarte deprimant, a interpretat genial starile sufletesti grele prin care a fost nevoit sa treaca.
Un film trist, nu foarte bun dar consider ca este o incercare reusita pt Arnold care salveaza filmul, nu in sensul de erou asa cum ne-a obisnuit ci prin interpretarea realista si emotionanta a situatiei dificile in care a fost pus.

lavara_laiarna pe 26 Martie 2018 15:45
Intențiile deși profunde sunt inutile în fața urâtului ..evident ca filmul.
Pantaleon pe 27 Iunie 2015 15:15
Interesantă ideea, slabă realizarea
Maggie este un film deosebit, în ceea ce privește istoricul cinematografic al lui Arnold, asta e clar. Poate doar în modestul End Of Days să găsim o oarecare echivalență. Iar marele Arnold face aici un rol slab, deși cu o minimă scremere și cu multă imaginație din partea scenaristului și a regizorului, filmul putea fi chiar bunicel. Când pui un actor ca Arnold, minimalist în arta expresivității, să joace rolul uni tată distrus de drama prin care trece fiica lui, îți asumi un risc enorm. Mai ales că nu vorbim de un al doilea Commando, unde bătrânul și ofticatul tată pune mâna pe arme și mătură tot ce vede, ca să-și salveze copilul. Slaba reprezentare a relației tată-fiica, lipsa de feeling, de emoție, câteva flash-backuri care puteau atinge coarda sensibilă a privitorului, toate acestea știrbesc mult filmul. După primele 15 minute am crezut că văd… citeşte
geo_gabi pe 23 Mai 2015 13:52
Maggie
Arnold Schwarzenegger intr-un rol bunicel si cu o prestatie acceptabila, filmul nu exceleaza la toate capitolele .
Nota 6.

Manusa pe 10 Mai 2015 23:02
Un film interesant, iar ceea ce mi-a placut a fost prestatia lui Arnold. Din pacate actiune nu a prea fost, a fost una statica.
xerses pe 10 Mai 2015 08:08
Am apreciat jocul extrem de realist realizat de Arnold in rolul tatalui care incearca din rasputeri sa protejeze fiinta cea mai draga.
Alex_Paun_Valentin pe 21 Februarie 2015 17:47
Pare interesant.Arnold intr-un film horror nu am vazut sincer.Este o premiera! :)))
fraa pe 09 Mai 2015 09:07
Filmul este diferit decat orice alt titlu din filmografia lui Arnold, asa ca nu va asteptati sa salveze lumea. Schwarzenegger e foarte convingator in rolul unui tata pus intr-o situatie imposibila, mai ales ca demonstreaza ca poate juca si alt tip de rol decat cel obisnuit (pachet de muschi care face legea - nu ca nu i s-ar potrivi de minune). Filmul are un ritm foarte lent dar e ok de vazut.
belora pe 04 Februarie 2016 23:54
Arnold a acceptat asa ceva?
Am adormit dupa 15 minute nu recomand!nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
blackmore pe 15 ianuarie 2019 13:09
Dec ce te miri , cand a jucat Arnold in vreun film ca un film?
belora pe 20 octombrie 2019 20:53
mai face si bune dar asta nu e d mine
Lockdown89 pe 09 Mai 2015 11:18
Old timer still got it:)
Un film trist dar care merita vazut sub aspectul laturei emotionale,al ceea ce este de facut,ce este necesar in situati critice.Cine se asteapta ca Arnold sa fie dealungul filmului un zombie slayer:),o masina de ucis undead,un altfel de terminator:),o sa cam fie dezamagit.
Shadow_Master pe 26 Martie 2015 15:50
A fost un film chiar bun. Nu inteleg de ce are o nota asa de mica.Cred ca toata lumea se astepta sa il vada pe Arnold cum impusca zombie peste tot.
kenya pe 15 Mai 2016 21:06
Filmul nu are nicio legatura cu ce voi spune eu acum.....
BAAAAAAIIIIII NESIMTITILOR.....CU BISCUITELE VOSTRU DE CACAT......FACETI RECLAMA CIVILIZAT NU UMPLETI ECRANUL CU CACATUL ASTA DE ALKA!DE CE ADICA NU POT SA-L INCHID?

andystarx pe 02 Februarie 2016 16:53
Cred ca este cel mai slab film al lui Arnie,sau cel mai slab cu el ,vazut de mine ! In orice caz,am urmarit filmul doar de curiozitate,fiindca juca Arnold,dar a fost un mare kitsch !O mare porcarie !!!!!!!!!!
Sorin87 pe 16 Iulie 2015 22:38
Interesant filmul, nu ma asteptam sa joace Arnold Schwarzenegger in asa gen de film, dar i-a iesit
kakapiciu pe 28 Septembrie 2015 01:12
Inteleg ideea trista a filmului dar totusi, 2-3 gloante sau niste scene de actiune nu stricau.
rafaelionita8_gmail_com pe 24 Iulie 2015 12:39
Plictisitor , neoriginal .. putea fi mai bun.
Nu m-a impresionat filmul asta deloc . Nu recomand.
un_fleac pe 25 Iunie 2015 21:44
Mediocru
no comment!! cica continutul postarii trebuie sa aiba minim 50 de caractere!!??