Păreri Luckiest Girl Alive

(2022)

Cea mai norocoasă fată

liana10 pe 12 Noiembrie 2022 01:38
Băieții se plictisesc grav când e vorba de o fată care a fost violată în grup. Desigur, subiectul e perimat, dar băieții violează zilnic câte o fată, oră de oră, minut de minut. Da, mă, n-au știut ce fac că erau beți. Iertați-i sau spunem că fata merita să fie violată. Probabil și mamele lor au fost violate. Și surorile lor și bunicile lor și mătușile lor și iubitele lor și nevestele lor. Dar nimeni nu scapă viu din viața asta.
paulclaudiuzuba pe 09 Octombrie 2022 21:54
Bunicel, dar este un film feminist. Mi-e personal nu mi-a placut.
Dragos.87 pe 09 Iulie 2023 22:08
Sincer, chiar mi-a plăcut, deși are un scenariu care e la modă, e foarte bine regizat. Nu s-a dramatizat foarte mult chiar dacă personal mi s-a părut destul de intens, au redat ceea ce trebuia. Mila Kunis face un rol foarte bun împreună cu tinerica ce interpretează personajul din adolescență și de asemenea coloana sonoră e la locul ei, îl recomand.
xerses pe 18 Decembrie 2022 12:00
Un scenariu care merita sa apara intr-un film in care o actrita atat de buna sa spuna povestea credibil. Impresionant curajul, detreminarea, amestecate cu atatea sentimente de rusine, de negare, de vina.
davitoiu pe 11 Octombrie 2022 19:18
User-6344... ... de ce nu ne povestesti tot filmul ??!
dmsteaua pe 17 Octombrie 2022 21:18
Nu am rezonat deloc cu acest film,nu m-a prins deloc. Tot scenariul e ciudat,subiectul e perimat, filmul m-a plictisit enorm. Îl recomand feministelor și fanilor Mila Kunis.
Mihai2508 pe 02 August 2023 20:48
Un film ce prezinta o drama
Multi nu pot accepta prin ce trece o femeie in anumite momente cand este vazuta doar ca un obiect sexual, si ce implicatii are in dezvoltarea ulterioara ca si adult.
Poate fi usor feminst filmul? Posibil... Este o drama ceea ce se intampla in astfel de situatii? cu siguranta

lavara_laiarna pe 25 Decembrie 2022 16:33
Subiectul este un clasic la modă, ce nu v-a fi la ultima dezbatere. . cinematografică.
AdriAdrianna98 pe 13 Decembrie 2022 20:21
Ma asteptam la un film girly, usor, superficial, dar m-am trezit cu un thriller si o intorsatura interesanta de situatie. Nu e o capodopera, nici un must watch, dar nu regret ca l-am vazut.
drnpatras pe 17 Noiembrie 2022 18:58
Cu toata bunavointa,dar am rezistat 20 de minute...
stricted pe 13 Octombrie 2022 22:31
Slabut. .
profilm pe 14 Octombrie 2022 00:08
Nimic nou
Se înscrie pe linia lui me too.Erau mai …captivante doamnele din Totul despre sex, cât de repede s-au schimbat rolurile. sunt femei care atrag statutul de victima!
Regret ca am pierdut timpul cu acest film.

Film - Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive