Păreri Love Affair

(1994)

Poveste de dragoste

Iulidesprefilme pe 17 Decembrie 2012 19:47
L-am văzut de mai multe ori şi nu m-a plictisit... deci...cred că e un film bun. Katherine Hepburn rămâne o comoară artistică...
Sabau Ioana pe 26 Ianuarie 2007 18:03
Un film superb, clasic, dezarmant, pentru romantici si nu numai.
aurelvirlan pe 26 Februarie 2011 21:47
Superba poveste de dragoste
Recunosca ca se adreseaza 'capitolului al doilea' , asa ca pustimea la culacare!
Pro: romantism, dialog interesant, sclipitor pe alocuri, imagini expresive, Ray Charles :)
Contra: singurul fotograf din film este prezent pentru ca regizorul sa-si bata joc de o breasla intreaga... A la Tudor Giurgiu (ok, ultimul la un nivel de papuasi)

Fumed pe 27 Octombrie 2010 00:05
Un film superb!
L-am vazut de cateva ori, incat am invatat multe citate! Un film foarte reusit, din totate punctele de vedere!
Cum poti nota cu 6,9 acest superb film?!
"-Esti fericita?
-Ar trebui sa fiu! Am tot ce-mi doresc!
-Asa spune si Michael.
-De ce crezi ca greseste?
-Nu am spus asta!Naiv, poate! In viata secretul nu e sa obtii ceea ce vrei...ci sa vrei dupa ce ai obtinut!"
Sau...
"Daca nu-ti faci prieten televiziunea, iti exploateaza necazul.
Violenta, razboi...Iti spun eu, televiziunea a fost buna cu mine.
Trebuie sa te imprietenesti cu televiziunea! Esti trist, te uiti la TV, EVADEZI, VEZI MAI MULTA MIZERIE!"

Life47 pe 20 Aprilie 2008 02:51
Este o poveste minunata de iubire.
In topul preferintelor mele, ocupa locul doi, dupa Undeva, candva si inainte de The age of innocence, filme pe care vi le recomand celor sensibili si vesnic indragostiti.
Love affair l-am seruit pentru oricine si-l doreste, pe Strong DC.

Costin Schuster pe 21 Decembrie 2003 21:30
De unde pot cumpara acest film pe caseta video?
milk_and_cerealls pe 26 Februarie 2011 22:10
este un film extraorinar...chiar mi-a placut, trebuie vazut
ioanaa_ioana pe 16 Iunie 2019 20:21
Mda, nu este cine stie ce. Actiune lanceda in stilul filmelor franceze. Un 5 cu indulgenta.