Păreri Lone Wolf McQuade

(1983)

Ochi pentru ochi

RottheR pe 11 Mai 2010 16:42
Este primul meu film care l-am vazut cu Church Norrish si care mi-a placut la nebunie. Tin minte ca aveam vreo 9 ani si eram pe la bunica in sufragerie la vechiul televizor..unde pe la 8:30 seara pe antena 1 incepe acest faimos film .... De atunci am mai vazut filmul de cel purin 25 de ori si de fiecare data cand am ocazia sa ma uit la e o fac cu cea mai mare placere . Parerea mea despre film este foarte buna.
pssst pe 25 August 2003 17:02
initial pe acesta il consideram cel mai bun film al lui: dupa ce am vazut good guys wear black, sunt convins ca astea 2 sunt cele mai bune.

filmul este clasic: good vs. evil. pina aici nimic nou. parteneri diametral opusi. nimic nou. un erou deosebit, cu o masina deosebita. si? s-am mai vazut!

insa combinarea acestora, alaturi de un casting de zile mari (barbara carrera de remarcat aici si in never say never again) are un rezultat care face ca eroul care are o aversiune patologica fata de autoritate si gindeste in sensul my way or the highway! sa para foarte convingator.

iar asemanarea cu lupul pe care il semi-domesticise este atunci si mai pregnanta. poate parea cliseu, dar un erou care sa mai echilibreze balanta in lupta cu raul mai este necesar din cind in cind.

sacrificiul ei de la final este si mai dramatic, gindindu-ne ca… citeşte

radu3455 pe 15 Octombrie 2011 10:56
un film exceptionabil Chuck Norris este unul dintre cei mai buni actori de actiune
Florinnm pe 19 Decembrie 2009 01:37
Un film de actiune foarte bun si interesant.Tin minte ca prima oara cand am vazut acest film aveam in jur de 12 ani si,inca de pe atunci mi-a placut foarte mult.
chiba_florin pe 06 Februarie 2011 22:06
O capodopera
-----------------------------------------------
o capodopera marca Chuck Norris
-----------------------------------------------

user-630f261e2d1b1 pe 07 Septembrie 2023 19:59
Un film reușit, acțiune,suspans! Vizionare plăcută!
user-5e3e92f1c0e2d pe 07 Septembrie 2023 19:13
Luli spaima pulii..mai taci dreaq de toanta..pe tine ce dreaq sa te mai impresioneze mha gaoazo ?? o pula de magar ? big black hole ass..bitch
cosmin_kedii pe 13 Septembrie 2013 10:35
Fără îndoială unul dintre cele mai bune filme de acțiune cu Chuck Norris
în 1983 ,,Chuck Norris,,, a fost decolarea in cariera de actor cu o mulțime de fani din intreaga lume . În spatele lui el avut deja astfel de hituri incontestabile , cum ar fi " The Way of the Dragon (1972)", cu marele Bruce Lee ,film de acțiune " An Eye for an Eye (1981) " si multe altele

alex_il_fenomeno pe 23 Ianuarie 2011 10:09
un film foarte bun , are o actiune foarte alerta, care te obliga practic sa urmaresti tot filmul de la un cap la altul ! Chuck Norris este din nou politist texan , cred ca tocmai la ce se pricepe el mai bine !
Lulli pe 30 Iunie 2011 19:08
Între bunicel şi bun !
Un film foarte simplu. Pe mine nu m.a impresionat cu nimic dar gusturile nu se discută. Bunicel-Bun.