Păreri Like a Boss

(2020)

Șefele

dany6960 pe 10 Ianuarie 2020 11:15
Obligatoriu de vazut
Ce inseamna pritenia, familia, casa? Toate astea le veti afla urmarind o comedie de exceptie care va va descreti fruntile si va va face sa radeti cu gura pana la urechi.
Felicitari regizorului Miguel Arteta pentru distributie si mai ales pentru cuplul umoristic alb-negru, blond-brunet, Rose Byrne-Tiffany Haddish. Aceasta din urma joaca nemaipomenit incat la finalul filmului iti vine s-o iei acasa sa te faca sa razi non-stop. Lor li se adauga o Salma Hayek in nota cu care ne-a obisnuit in comediile jucate de-a lungul anilor cat si Billy Porter cunoscut din serialul american Pose.
O comedie de senzatie despre lumea cosmeticelor in care razi cu gura pana la urechi si in care Billy Porter are o scena care va ramane de referinta, cea in care la masa unui restaurant i se aduce la cunostinta ca a fost concediat. Un film de neratat cu o Haddish intr-un joc de zile mari.

mister_sir pe 7 august 2020 19:38
Iar comenteaza robotul asta platit. Bah esti dezgustator cu "articolele" astea. Foloseste cuvintele proprii si trezeste-te la realitate, filmul e un Rahat.
user-5e3c5d1f7fc1d pe 06 Februarie 2020 20:44
Cel mai prost film vazut in ultimii 5 ani! Glume rasuflate, tot astepti sa vina momentul cand razi... sceneriu prost... Pacat de Salma....nu credeam ca o sa o vad in asa porcarie de film. Nota 4... cu indulgenta!
mister_sir pe 16 Ianuarie 2020 18:18
Nota 4 pe IMDB spune multe.
O incercare ratata de a face comedie. Glumele sunt proaste si rasuflate. Totul e previzibil, pana si glumele. Nu stiu cum cineva poate da o nota pozitiva acestui film plictisitor.

Dragos.87 pe 21 Iunie 2021 19:43
Slăbuț..
Un film care se vrea a fi comedie dar din păcate e o dezamăgire..glume forțate care sa te facă să schițezi un zâmbet, dialoguri fără sens și scene care te plictisesc îngrozitor..coloana sonoră este cea care salvează tot filmul în rest e doar un film de duzină..