Păreri Les petits mouchoirs

Little White Lies

nelloti pe 20 Ianuarie 2013 23:37
Exceptional, emotionant si realist. Un film despre prietenie, dragoste, minciuna.
Adrian. pe 15 Noiembrie 2012 22:15
Un film despre prietenie, cinematografia franceza lasa o amprenta foarte buna pe filmul acesta. Merita vazut
lili22 pe 29 Septembrie 2018 20:18
Un scenariu bun si un final previzibil ca nu putea fi tot filmul poveste de vacanta.Actori buni.
gicutz_praszlea pe 26 Martie 2014 22:51
O poveste cu un final trist, ce te tine in suspans pana la final, si totdeauna apare ceva nou, neprevazut. Linii melodice exceptionale, bine alese, actori cu un joc de scena bine regizat, si o poveste despre cat de important e adevarul intr-o prietenie fac din acest film unul obligatoriu de vazut.
Les petits mouchoirs – Minciunile nevinovate tin prieteniile in viata, dar le si pot distruge
[Titlu in limba engleza: Little White Lies]

Regie: Guillaume Canet
An: 2010

Actori: François Cluzet, Marion Cotillard, Benoît Magimel
Genul: comedie, drama

Dupa patru ani de la succesul repurtat cu Ne le dis à personne, perioada în care s-a axat pe actorie, Guillaume Canet revine la regie cu Les petits mouchoirs, schimband complet registrul si viteza.
Mai in gluma, mai in serios, vazusem deja acest film inainte sa ma apuc de el. Se chema The Big Chill (tradus mirobolant la noi ... citeşte