Păreri Les amours imaginaires

Iubiri imaginare

veronica210 pe 11 Ianuarie 2011 19:56
whAt a killing trio..
superb film....:X superba coloana sonora...si superbi baieti:)) Xavier rocks!!!!!!! :X:X unul din filmele mele preferate ! mai mult e un film pt fete..deoarece sunt anumite scene gay si nu prea vad sa-i incante pe unii baieti ! :))
manina pe 10 Decembrie 2010 15:49
Un film cu o imagine de o rara frumusete. Soundtrack-ul este de asemenea fabulos, personajele suficient individualizate, singura problema mi s-a parut la montaj. Filmul nu exceleaza in toate momentele, si uneori are un estetism pur decorativ. Secventele in slow motion par inspirate din "O iubire imposibilă"
CDumi pe 23 Mai 2021 22:29
O mare porcarie. O fi muncit mult dar degeaba. Un film pentru poponari scirbosi. Nota 2 de mila.
MariaIuliana pe 23 Iulie 2014 14:08
Toate filmele lui Xavier Dolan te lasa cu cateva momente de bucurie in suflet. Filmele lui sunt foarte diferite fata de ceea ce vad in fiecare zi. Mereu va ramane unul dinpreferatii mei!
tuclealaura pe 12 Ianuarie 2013 23:11
Nu are sens sa scriu romane, doar un singur cuvant ajunge: Perfect!
Christian.Van.Darko pe 24 Aprilie 2012 20:32
Bang Bang!
Un film care surprinde prin culoare,extravaganta si coloana sonora.Marie era suberba,sexy,cu niste "ochi foarte frumosi",desi aveau "cea mai comuna culoare pentru un iris".Francis era diferit total de Marie,el era mai sensibil,mai copilaros.Ea chiar parea mai stapana pe sine,chiar parea si mai in varsta,desi avea 25 de ani.Acele pasaje "slow" erau chiar superbe.Un film delicios!
Les amours imaginaires/Heartbeats – Delicatesele amorului din rabdari prajite | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] am dat peste el, din pura intamplare, nu ma asteptam la Experienta pricinuita de Les amours Imaginaires. Sunt rare vizionarile care isi castiga titlul asta onorific, iar filmul lui Dolan s-a calificat [...] citeşte
Kuhaylan pe 26 Ianuarie 2013 17:57
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
user-5c9f8c2e87074 pe 24 Mai 2021 00:05
Interesanta estetica imaginii în concepția lui Dolan. Un cromatism dens apăsător. Care pune în evidenta obsesia patologica a celor 2 prieteni pt Nicolas un Narcis superficial. Coloana sonora și montajul slow motion și filmările în detaliu cu accent pe fizionomie sunt punctele forte și ale acestei interesante producții marca X. Dolan, un real talent de altfel.
lili22 pe 29 Mai 2018 14:03
Are filme si mai bune Xavier Dolan, dar nici acesta nu e rau.Merge...
margott pe 24 Decembrie 2012 23:30
Subiect interesant, filmat din perspectiva lui Xavier Dolan. Cum ii vazusem deja celalalt film, J'ai Tue ma Mere (filmul semi-autobiografic de debut al lui Dolan), eram familiarizata deja cu viziunea lui cinematografica, are mult potential artistic si multa imaginatie. Si totusi, prefer J'ai Tue... lui Les Amours...