Păreri Leatherheads

(2008)

Jocuri murdare

danucu pe 25 Martie 2009 12:32
glume bune, actori de prima clasa, care-si fac treaba cum trebuie, scenariu bun. nu mai trebuie nimic.
zarcovia pe 25 Decembrie 2011 16:20
Are o atmosfera veselă, afabila, şi lipsa de griji este ceva care apare extrem de rar în filmele de masă comercializate zilele astea.
Jazz-Stalker pe 3 ianuarie 2012 02:50
Buna observatie! Muzica e excelenta, atmosfera e foarte destinsa, cam toate personajele sunt agreabile, iar grijile lipsesc sau sunt minimalizate. Consider ca Clooney a facut o treaba excelenta ca regizor.
blackheart4you pe 24 Decembrie 2011 21:44
nu prea m-a impresionat...cateva glumite dar in rest cam plictisitor
sabinalin pe 24 Decembrie 2011 21:07
Schema "Sergentul York"
Lui George Clooney ii place sa treaca de la filme foarte serioase gen "Michael Clayton" si "Good night and good luck" la comedii flamboaiante precum "Intolerable cruelty" sau "O brother, where are thou?". De asta data avem de-a face cu varianta comica si ne intoarcem in timp, in 1925, pentru a vedea cam cum a inceput fotbalul american sa fie profesionist. In zilele noastre Superbowl a ajuns unul dintre cele mai mari evenimente ale anului in S.U.A dar in vremurile romantice ale secolului XX se juca uneori intr-o mocirla teribila, nu erau atatia bani in joc dar spiritul jocului era mult mai putin pervertit... Clooney s-a distrat probabil foarte mult regizand acest film si la fel se intampla si cu spectatorul care vrea sa se relaxeze vreme de aproape doua ore.Umorul e de cele mai multe ori neostentativ, lipsit de stridenta. Recomand filmul amatorilor de comedii sprintare, inteligente.
xerses pe 01 Iunie 2011 11:15
Ca de fiecare data Clooney dovedeste ca este extrem de seducator, si convingator.Mi-a placut povestea filmului.
arisstide pe 23 Februarie 2010 00:05
un film cam prost
un film cam prost dupa parerea mea, pe care eu nu prea am inteles mare lucru, cred ca americanii poate il inteleg mai bine. ce vrea sa spuna cu filmul acesta ? care e subiectul filmului ? george clooney presteaza lamentabil in opinia mea, defapt cam in toate filmele care a jucat, in afara de aspect fizic, cam slabut... un fel de megan fox mai batran :)
hacman_mihaela pe 02 Septembrie 2021 21:52
un film de vazut
Dupa parerea mea a fost un film interesant care a descris destul de bine epoca din 1920, costume, masini, scenariu...Clooney si Zellweger au fost foarte buni in rolurile respective...Cu Clooney pe post de regizor chiar aveai impresia ca ai fost transportat in 1920. Amuzant, un pic de drama, pasiunea americanilor pentru eroi pentru sport...filmul se deruleaza catre final fara sa ti se para prea lung.
RoxyD pe 15 August 2010 21:00
Un film interesant........ .
HappyFeet pe 20 Aprilie 2008 20:31
Mie mi se pare interesant