Păreri Le Serpent

(1973)

Sarpele

serban_ionescu pe 23 Octombrie 2016 11:14
Un film foarte bun, a carui vizionare nu trebuie ratata !
Un foarte bun film thriller cu o distributie actoriceasca de mare valoare in care alaturi de actorul Yul Brynner in rolul principal al colonelului sovietic (rus) Vlassov agent KGB potential transfug in occident, si a carui sinceritate a actiunii sale de trecere reala in tabara occidentala fiind pusa sub semnul intrebarii de catre serviciile secrete occidentale, il supun la diferite teste si investigatii, apar in film si valorosii actori Henry Fonda, Virna Lisi, Philippe Noiret. Recomand cu caldura acest film deosebit de interesant legat de unele dintre aspectele cele mai atractive de urmarit din perioada spionajului epocii razboiului rece din a-2-a jumatate a secolului trecut.
cetateanu pe 17 Octombrie 2010 16:50
Un foarte bun thriller psihologic despre lumea spionilor din timpul Razboiului rece.O distributie de execptie din care se distinge Henry Fonda si Yul Brynner in rolul Col. Alexei Vlassov.
blacksea_rider pe 08 Septembrie 2016 19:52
Vlassov (Yul Brynner) este spion sovietic care fuge in Franta. Este racolat de americani si dus in U.S.A., unde Allan Davies (Henry Fonda) preia cazul. Dupa teste cu detectorul de minciuni si interogatorii, Vlassov numeste cativa agenti vest europeni care spioneaza pentru rusi..Davies vrea sa-i tina sub observatie,dar intre timp agentii incep sa moara in conditii misterioase.