Păreri Lake Placid

(1999)

Monstrul din Lake Placid

cezarika21 pe 08 Martie 2016 07:43
Neinteresant
Un nou film cu monștri fără nici un fel de originalitate și nici valoare artistică. Un lac de munte liniștit într-un peisaj de vis, niște personaje complet neinteresante și interpretate penibil, plus un crocodil preistoric generat pe calculator, care apare în doar câteva secvențe. Suspansul este generat doar de coloana sonoră ce ne reamintește că ceea ce vizionăm ar trebui să fie horror. În rest, doar glume proaste și scârboșenii.
mtraianc pe 28 Iulie 2014 22:22
de dragul lui Bridget Fonda ,, Bridget Fonda,, imi place de ea ,,, filmul este un rahat
esperar pe 28 August 2022 20:02
Un horror destul de slab , nimic special fata de alte filme de genul cu crocodili / pesti ucigasi / rechini etc.. Nu l-as recomanda nici fanii genului deoarece partea de horror din film este extrem extrem de scăzută.

Scenariu: 5/10
Poveste : 5/10
Regie/Actorie : 6/10
Rating per total ... 4 Momente bune, dar atât

kakapiciu pe 12 Decembrie 2014 16:35
Pe langa faptul ca este slab filmul mai este si previzibil cu usurinta. Si in plus crocodilul acela nu parea deloc real.
mihaelatb pe 08 Aprilie 2012 23:17
recunosc ca filmul l-am vazut pentru Bill Pullman, care a avut un rol total neinspirat pentru talentul sau, in schimb m-au amuzat Oliver Platt si teribila Betty White. Filmul este o comedie horror, fara a excela nici intr-un gen nici in altul, iar personajul Mrs. Delores Bickerman, este de o seninatate halucinanta, este sora lui Hagrid din Harry Potter and the Chamber of Secrets. Acolo Hagrid il " hranea " pe Aragog.
adevar_sau_provocare pe 28 Septembrie 2013 17:47
Bun..
m-am uitat pentru crocodil,dar...in rest e la fel ca toate filmele cu animale care se zice ca ii ''horror''!
Deceoare pe 02 Aprilie 2024 19:36
Cică e monstrul din lacul placid și când colo era un amărât de aligator. Ha - Ha - Ha! Film de tragedie sau de comedie? Tragicomedie
user-5a6df7d63383e pe 08 Octombrie 2023 13:18
Cam slab pentru 1999. Inclusiv trucajele. Nota 5 pentru actori
Salbaticul pe 22 Mai 2019 21:45
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere,mie mi-a plăcut=8.

Film - Lake Placid

Lake Placid