Păreri Lacrimi de iubire - filmul

(2006)

Lacrimi de iubire - filmul

0_stele pe 07 Noiembrie 2006 23:08
Un film foarte ..idiot, idiot si din nou ..idiot. Dau o stea ca poate scade la 3, in loc de 4.
Sanyi1997 pe 7 septembrie 2011 10:40
nu sti sa apreciezi un fil(asa si asa ai si tu putina dreptate da rasa sunt romani) =))
PenibilFilm pe 26 Octombrie 2006 09:17
Un film pur si simplu penibil care nu`si avea rostul...numai la noi se poate face un film de lung metraj dupa o telenovela..postul acasa s`a intrecut pe sine in prostia...telenovela, film, carte, parca ar fi fost o capodopera nu un film in care jumate din distributie nici nu au studii in domeniu
edinaa pe 18 Decembrie 2010 20:57
Filmul continua povestea din serial dar nu se ridica la nivelul serialului.
Sweetyna pe 18 Februarie 2010 20:31
Imi placea mult si asta :x:x:x:x:x:x:xD:D:D:*:*:*:*
Vartolomei Nicoleta pe 04 August 2008 13:30
super final fericit eram sigura ca in final andrei (dan bordeianu) si alexandra (adela popescu ) se vor impaca si la fel si mihai (lucian viziru) si maia (nicole gheorghiu)
bgd39b pe 2 ianuarie 2010 15:48
un film de milioane
iuly12iuly pe 19 Aprilie 2010 20:31
l-am vazut cu intarziere, dar l-am vazut :D e dragut sfarsitul nu ce stii ce:D
Pantea Mihaela pe 04 Ianuarie 2007 23:09
este un serial de succes si foarte bun cu toate ca auroluri negative si mi-au placut rolirile Adelei Popescu si Dan Bordeianu,rolurile de Andrei SI Alexandra
mia_u pe 27 Decembrie 2006 12:52
Stie cineva cum as putea face rost de film? k pe ODC nu-l gasesc?
restea anca pe 30 Noiembrie 2006 18:43
Este un film foarte reusit. felicitari intregii echipe, sunteti cei mai buni......
Romanescu Maria pe 23 Noiembrie 2006 22:03
Acest film este impresionant deoarece,iubirea si razbunarea se "bat" intre ele .
Te tine foarte mult in suspans ,pe tot parcursul episoadelor. Traiesti intr-o lume unde numai cei bogati si puternici traiesc .Te face sa crezi in ti-
ne,sa fii cat mai puternic,sa treci peste orice .
Te ajuta sa intelegi cine sunt prieteni tai ade-
varati.Cum sa ti alegi.
Cu simpatie Maria,
11 ani

tartareanu sandra pe 12 Noiembrie 2006 22:30
eu am urmarit telenovela lacrimi d iubire si mi a placut extraordinar d mult d asta mi am facut si id sandra_varlam si porecla mea este nicol varlam si mai ales p grigore max si nicol m am uitat eu la telenovela asta a fost cea mai tare si va o spun din tot sufletu meu k nici una nu mi a mai placut k asta a fost cea mai tareeeeeeeeeeeeeeeeee pupici pufosi varlam al meu
Horga Grigoras pe 10 Noiembrie 2006 22:11
Felicitari tuturor celor care s-au implicat in acest proiect, a fost un proiect super bun, fara scenaristul Eugen Patriche nu avea rost acest film, il felicit pe acest domn are o imaginatie extraordinara. De regizor ce sa mai vb. este cred eu cel mai priceput a facut sa iasa totul ok, ce mai a fost o telenovela, uneori chiar film de actiune, de un mare succes de care Romania avea nevoie pentru a mai indrepte si alti tieneri pe la scolile de teatru. Acum se vede cine e cu adevarat un scenarist bun la noi, se vede ca telenovela Iubire ca in filme nu e scrisa de Eugen Patriche, dar oricum oricine poate nu?
Gherea Maxim pe 04 Noiembrie 2006 20:18
Mi-a placut foarte mult serialul.Eu sint din Basarabia si sa sti-ti ca si aici are un mare succes.Remarc are un mare succes deoarece eu il privesc si acum la protv chisinau.
Actorii sin super imi plac cu interpreteaza

Adi Peicea pe 01 Noiembrie 2006 19:46
A Fost Foarete Frumos Finalul La Lacrimi De Iubire Mi A Placut De Andrei Si Alecsandra Ca Au Ramas In Preuna Si Ca Sau Insurat Si Ca A Murit Varlam Si Amalia Si Papadopol Au Fost Prinsi De Polite A Fost Cel Mai Frumos Film Fasut De Mine Pana Acum
oprea andreea maria pe 01 Noiembrie 2006 18:28
adela popescu esti frumoasa ,esti dasteapta ,imi place cum joci in film ,esti perfecta.
diana_ldi pe 30 Octombrie 2006 09:41
Filmul este un succes total,mi-a placut foarte mult filmul...mai ales cand era nebuna Simona....:))
bratosin cristina pe 25 Octombrie 2006 22:17
super tare a fost filmul.......dar n am inteles cva.........va fi si o continuare sau c?k am vaz cva l tv dar n prea am inteles:(((((dak e asa e fffff bine
denisuk pe 03 Ianuarie 2011 16:05
cel mai frumos film :X

m-a facut sa plang .:X..foarte rar o iubire k a lor :X

caraus_ina pe 09 Mai 2010 18:45
vreau sa descarc filmul acesta...ma poate cineva ajuta?
alexbz112 pe 08 Iulie 2023 15:29
frumos, film serial romanesc. recomand cu incredere
muresan_stefan pe 17 Mai 2020 17:50
Ei ia te uita! Dintr-o data Amalia si Grigore Varlam devin peste noapte personaje pozitive! Celor doi le sta mai bine ca personaje pozitive in serialul Vlad, care din punctul meu de vedere este mai bun decat lacrimi de iubire! Abia astept sa se reia Vlad pe protv cand se termina pandemia
anca_daniela_spataru pe 23 Iulie 2016 22:51
parca e ca un roman de sandra brown :))))) foarte aiurea
Nicolehd92 pe 20 Iulie 2013 00:07
Bine imi spune si mie careva cum d***u se poate viziona filmu asta sau oricare altuu pe site ca vad poze descrierii dar sa vad film ciu-ciu.
legolas05 pe 03 Martie 2011 19:07
mia placut mai mult serialul...filmul nu e asa de bun...nota 7
sarrpe pe 17 Februarie 2011 00:03
Cea mai buna telenovela romaneasca !
ankadiana pe 23 Mai 2010 13:42
tampenie
o femeie fara sare si piper.o figura d emironosita ..e insuportabila. niciun film in care joaca nu e bun ea strica tot:)))))))))))))))))))))
georgy_pav pe 12 Mai 2010 19:45
filmul a fost foarte interesant si nu e chiar asa de rau mie sincer mi-a placut
nedelea mihaela pe 24 Octombrie 2006 18:53
sunteti cei mai tari va iubesc mult
Rotaru Diana pe 23 Octombrie 2006 16:43
Eu am vazut toate episoadela si mi-a placut insa la finalul dat la tv am aflat ca va continua in cinematografe dar am fost foarte dezamagita pt ca am crezut ca se va da in toate orasele.Nu am putut sa vad sfarsitul si as vrea tare mult sa il dati si la tv pt e pacat sa nu il poata vedea toata lumea.Sper sa il puteti da la tv pt ca as vrea tare mult sa il vad.
pcrlx pe 21 Octombrie 2006 20:47
a fost cool filmu , sper sa apara pe dvd ca mi-l cumpar!!!
micaela pe 20 Octombrie 2006 20:42
ESTE SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR...
NUMAI CUVINTE DE BINE PENTRU TOATA ECHIPA CE A LUCRAT LA ACEST PROIECT...SI POATE TELENOVELELE CE RULEAZA ACUM PE MICUL ECRAN VOR AVEA ACELASI SUCCES CARE L-A AVUT LACRIMI DE IUBIRE...IUBITI-VA MULT CA IUBIREA ESTE FRUMOASA....

Berny pe 20 Octombrie 2006 20:08
E super! Cel putin mie imi place! Are un zece!
gyny pe 19 Octombrie 2006 17:56
a fost cool filmul.akuma astept finalul.dar as dori mai multe informatii despre perioada cand va aparea pe marele ecrane si in tara nu numai in bucuresti.va multumesc
Adi pe 16 Octombrie 2006 20:23
Va fi un film super bun iar pt cei care nu au vazut telenovela isi permit sa vorbeasca ...asa :)sper sa aiba un succes uimitor dupa aia va dati cu parerea .
Alecsa pe 14 Octombrie 2006 19:50
asa cum a zis si Liviu Murgescu un film roman ar trebui sa fie o bucurie...mie personal mi-a placut serialul...si, surprinzator, am aflat de el de la prietenul meu, care ma tot batea la cap sa ma uit la serial...si de atunci in fiecare seara, de luni pana vineri, de la 20;30 aveam amandoi program de film...iar la final chiar ne-am bucurat k va fi un film...asa k...de abia astept sa merg sa il vad...
bradley pe 13 Octombrie 2006 04:32
1 steluta pentru o eternitate.
No comment.

Prince of Persia pe 19 Septembrie 2006 16:30
Serialul a fost foarte penibil cu un joc al actorilor foarte slab. Filmul nu cred ca va fi mai bun.
Liviu Murgescu pe 16 Septembrie 2006 10:59
Un film romanesc ar trebui sa fie intotdeauna o bucurie. Eu astept cu mult interes acest film iar cei doi protagonisti sunt cu adevarat frumosi si potriviti pentru un film de dragoste. Mi-au placut intotdeauna. Restul distributiei de asemmenea o placere si o promisiune frumoasa.
Buburuza pe 14 Septembrie 2006 15:46
Eu am o parere foarte proasta despre Adela Popescu si din pacate este promovata din ce in ce mai mult . . . o sa i se urce si mai mult "succesul" la cap.Mare "verdeta" . . . ce sa spun,daca te invidieaza casnicele si minorele nu inseamna ca esti vedeta.
Telenovelele sunt ca manelele nu ne plac,dar toti ne-am uitat cel putin o data,iar faptul ca au inceput sa fie produse in Romania nu inseamna decat un mic pas inainte pentru cinematografie si 10 pasi mari inapoi pentru acorii romani care accepta asemenea roluri.

munteanu monica pe 11 August 2006 23:27
Filmul a fost super si actorii au jucat super mai ales adela si dan. Mult succes in continuare.
andreea pe 06 August 2006 15:52
OF M-AM SATURAT SA VAD ACEEIASI ACTORI EU CHIAR M-AM PLICTISIT DE ADELA POPESCU SI DE DAN BORDEIANU CE FACETI OAMENI BUNI ADIKA PESTE 10 TOT PE EI II VETI PUNE IN ROLURI PRINCIPALE E DE-A DREPTUL PENIBIL MAI SUNT SI ALTI ACTORI NU NUMAI ASTIA!!!!!!!!!
gelu pe 04 August 2006 22:45
ce mai faceti cu filmul, o sa fie doar la cinema sau il dati si la tv? e interesanta ideea, oare si filmul la fel?
BIANCA STRUNGARIU CRISTIN pe 29 Iulie 2006 18:39
LACRIMI DE IUBIRE CEA MAI FRUMOASA TELENOVELA!!
MARIN ALEXANDRA pe 25 Iulie 2006 15:10
am 10 ani si mi-a placut foarte mult telenovela
MARIN ALEXANDRA pe 25 Iulie 2006 15:06
SUNT O FATA DE 10 ANI SI M-AM UITAT LA TOATE EPISOADELE DIN LACRIMI DE IUBIRE AU FOST TOATE FOARTE FRUMOASE . CEL MAI MULT MI-A PLACUT DE ADELA POPESCU SI DE DAN BORDEIANU SI AS VREA SA-I VAD JUCAND SI IN ALTE TELENOVELE .
Sava Maricel pe 19 Iulie 2006 00:26
A fost super telenovela cred k printre cele mai reusite. Ce imi pare rau este k nu am prins inceputul de aceea nu stiu cum incepe iar sf a fost naspa dar oricum cotimaris a fost cel mai misto actor si knd vorbea te asteptai sa scoata o perla sa razi. Felicitari si abia astept sa vad si filmul dar pacat k nu arata poze si sa se povesteasca ce se petrece in el. As mai vedea ink o data telenovela pt k e reusita. Pupici la toti actorii care au jucat si sper sa mai fie o alta telenovela reusita. Bafta.
florentina enache pe 10 Iulie 2006 05:06
a fost super cat a fost!fELICITARI!!!!!DORINTA MEA ESTE!:SA FIE ALTA LA FEL DE BUNA,PENTRU CA MAI BUNA NU SE POATE.MULTUMIRI TUTUROR!.
fanel pe 05 Iulie 2006 13:04
VREM MAI MULTE INFORMATII DESPRE FILM! IMAGINI, DISTRIBUTIE, SCENARIU, ORICE!!!!!!!!!!!!!!
pcrlx pe 30 Iunie 2006 22:11
COOOOOOOOL A FOST . CAND S-A TERMINAT M-AM SUPARAT PT O ZI DUPÃ CARE M-AM GÂNDIT ªI M-AM BUCURAT PT CÃ LA TOAMNÃ MÃ DUC LA CINEMA. ÎNTR-UN FEL A FOST MAI OK CÃ S-A TERMINAT AªA ªI NU CU UN FINAL 100 % FERICIT CA ALL TELENOVELAS.
popa cristiana pe 30 Iunie 2006 14:28
mi-a placut telenovela la nebunie...n-am ratat nici un episod...Dar finalul m-a cam lasat cu buza umflata...Adik ei se despart shi GATA?
Ma rog....dar mi-a placut foarte mult..