Păreri La cena perfetta

(2022)

Cina perfectă

caius_danciu pe 25 Martie 2023 09:07
Un film simpatic, relaxant pe care l-am văzut împreună cu familia. Fără scene sângeroase, trepidante sau efecte speciale, dar cu o acțiune ritmată, presărată cu umor. Mi-a plăcut și l-am recompensat cu nota 7.
silvia.n pe 21 Aprilie 2023 03:47
Nu e un film-capodopera pe care trebuie neaparat sa-l vazi.Dar combinatia de restaurant care aspira la stele Michelin-mafie este originala.Soundtrack ul:insoteste actiunea cu melodii bine alese,pe care iti face placere sa le asculti.Spre sfirsit vezi opozitia dintre mentalitatea de mafiot (pe care il intereseaza numai banul,pentru care e dispus sa ucida fara sa clipeasca) si omul care vrea sa infaptuiasca ceva in viata,sa-si gaseasca calea (desi a trait printre mafioti,a fost crescut de un mafiot).Italienii, cu placerea lor de a minca si de a face mincare gustoasa,cu vivacitatea lor,cu inclinatia de a avea prieteni multi cu care vorbesc tare si se mai si cearta (dar fara incrincenare si ura),cu muzica lor-dau filmului acea nota umana,optimista,pe care nu ai s-o gasesti in filmele americane cu gangsteri,de orice fel.La sfirsit,iesi bine dispus din sala.
anonymous.641889919b772 pe 20 Martie 2023 13:50