Păreri Knight and Day

Întâlnire explozivă

Blondie pe 12 Iulie 2010 13:10
Merge daca chiar nu ai la ce sa te uiti. Prea tras de par si deja ceva ce sa folosit cam exagerat de mult.
danucu pe 27 septembrie 2010 09:50
perfect de acord cu tine. ;)
Carcotas pe 7 martie 2021 00:07
Este un film de actiune bun. Daca-ti place genul,pregateste-te sa te umpli de adrenalina si nimic mai mult. Aici ai ocazia sa vezi o filmare curata si niste actori simpatici,meseriasi. Scenariul e subtire,drama lipseste,comedie...hmmm.
sik54 pe 23 Iulie 2010 23:11
De mult n-am mai vazut un film de actiune atat de bun care sa mai fie si comedie pe deasupra.Eu cel putin am ras aproape incontinuu.
viktor27oct pe 30 iulie 2011 16:43
=))))) as vrea sa rad si eu incontinuu acum, dar tot nu pot :))
otonis pe 08 Iulie 2010 02:57
Trebuie sa recunosc ca a fost ok. M-a facut putin sa rad, desi sunt SATUL de scenariile astea cu agenti secreti combinati cu gagici ametite, bla-bla... f*ck off, thank you. Aici includ alta reproducere: The killers, pe acelasi principiu deja OBOSITOR.
OmBun pe 15 Iunie 2010 13:39
...desi la prima vede pare un cliseu gen : Mr. & Mrs Smith sau mai proaspatul The Killers, il notez ca fiind un film ce trebuie vazut. Cruise mi-a placut in MIssion Imposible (2 in special), cat despre Diaz Charlie's Angels rocks!...cei doi au facut echipa buna in Vanilla Sky si sunt convins ca voi savura interpretarea lor si de aceasta data.....revin cu vot dupa lansare
alexaa pe 14 Iulie 2010 21:16
in amintirea zilelor de glorie aduse de Misiune Imposibila , Tom Cruise a decis sa incerce sa vada daca-i mai merge o data.dupa parerea mea nu prea i-a iesit.filmul mi s-a parut banal, plictisitor, repetitiv.nu stiu ori m-am saturat eu de filme de genul asta ori chiar nu e nimic de filmul asta decat 2 nume mari intr-o actiune pe care am mai vazut-o ...
marian_007bond pe 20 Iulie 2010 09:08
O intalnire... exploziva
Un super film, l-am vazut doar o data si m-ia placut la nebunie si mi-am pus in cap sa-l mai vad de 10 ori.
Spaghete pe 8 noiembrie 2010 14:19
Bravo, iti recomand sa il vezi de cat mai multe ori, e posibil sa iti scape anumite detalii.
premamotion pe 17 aprilie 2011 21:22
:))
ofelik_cat pe 20 Iunie 2010 14:49
buni
tom cruise si cameron diaz sunt actori foarte buni si ma astept ca si filmul sa fie unul reusit.mai ales ca este un film de actiune si comedie ! good luck !
cezarika21 pe 24 Noiembrie 2013 08:51
Adrenalină, umor şi dragoste
Un agent secret sexos (interpretat de Tom Cruise) intră întâmplător în contact cu o tânără naivă (interpretată de Cameron Diaz) într-un aeroport, iar cei doi devin de nevoie parteneri într-un caz de spionaj internaţional. Evenimentele se succed rapid prin locuri interesante, cu o mare risipă de energie. Secvențele de acţiune sunt clişeistice şi previzibile, dar acestea nici nu contează în evoluţia evenimentelor. Oamenii vor să-i vadă jucând pe Tom Cruise şi pe Cameron Diaz şi nu subiectul uşurel şi implauzibil.

În ciuda faptului că ambii actori au cam îmbătrânit, ei sunt în în continuare atrăgători și nu și-au pierdut aproape deloc sex appeal-ul. Tom Cruise e la fel de simpatic şi zâmbăreţ, chiar şi atunci când trage cu arma sau pare supărat, în timp ce frumoasa blondină Cameron Diaz reuşeşte să interpreteze cu succes o… citeşte

JustinBoss pe 06 August 2010 17:38
Un film extraordinar!Haios si cu mult suspans!Un film foarte frumos
SUGUK pe 05 Ianuarie 2010 13:48
E Bun,bun filmul....dupa parerea mea...si sunt nerabdator sa il vad!
bogdan0125 pe 4 iulie 2010 22:42
Cum poti sa zici ca este bun cand nici nu l-ai vazut?
aliku23 pe 29 iulie 2010 00:07
Poti sa spui ca pare interesant din trailer , as vrea sa il vad , dar nu poti sa spui "e bun domne filmul , mi-a placut :|" ...
scumpikka pe 25 Iulie 2010 20:42
Mie mi-a placut filmul, l-am vazut azi. Are multa actiune si mult umor. Mult mai bun ca filmul de acelasi gen "Killers".
claudiu-daniel-lugoj pe 3 ianuarie 2011 18:35
Perfect deacord cu tine.
ciuci pe 26 Iulie 2010 23:32
x
un film misto ,de entertainement
actiune buna cu actori carismatici

aad pe 24 Iulie 2010 10:52
Knight and Cruise
Ma asteptam la o revenire mai in forta a lui Tom. Nu m-a dezamagit dar nici nu a rupt gura targului.
Filmul este dragut dar nu te lasa gura cascata.
Partenera lui tom este cam stearsa. In afara de tipete nu prea se remarca prin multe.

deea1616 pe 17 Mai 2010 21:29
abia astept sa apara ... cel mai mult imi place faptul ca are multe parti comice care te fac sa nu te plictisesti atunci cand vezi astfel de filme
cristina32 pe 03 August 2010 22:28
un film haios dar slab in efecte speciale
Un film tras de par dar foarte haios . Il recomand celor ce nu vor prea multe secvente cu multe efecte speciale reusite , ci doar celor ce vor un film haios si destrsant intr-o zi de canicula . Este cam tras de par , mai pe romaneste ...
b3lla pe 26 Iunie 2010 20:55
doi super actori plus actiune..ce mai o sa fie un film minunat. abia astept!
Rey-Mysterio pe 24 Aprilie 2010 19:12
alex
dupa vizionarea trailerului cred ca va fi un film foarte bun
Ruben pe 03 Aprilie 2010 00:28
ok
am ramas placut surprins de trailer ...cred ca va fi un film destul de bun, mai multe nu zic pana cand nu apare!
andrei_m1 pe 26 Iulie 2010 07:36
Un Film Foarte Bun
Am vazut Knight and Day in acest week-end si pot spune ca e un film foarte bun. De mult nu am mai ras cu atata pofta si e cu atat mai bun deoarece e si pentru femei si pentru barbati. Tom Cruise si Cameron Diaz joaca foarte foarte tare in aceasta super comedie-actiune. Va recomand sa-l vedeti neaparat. Vizionare placuta!
victor_neo75 pe 17 Iulie 2010 11:10
Intalnire exploziva, dar deloc amuzanta !!!
Desi joaca Tom Cruise si Cameron Diaz si au fost cateva scene de actiune reusite, factorul comic a lipsit aproape cu desavarsire !

Dintre cele 4 filme de actiune/comedie ale anului 2010, numai "Date Night" cu Tina Fey si Steve Carell a fost si cea mai amuzanta si exploziva dintre toate; celelalte trei fiind mediocrele "The Bounty Hunter", "Killers" si acuma "Knight and Day".

"Intalnire xploziva" il recomand numai pentru cei care vor sa vada un film de actiune, de vara, cu ce doi protagonisti care sunt la a doua colaborare dupa "Vanilla Sky" din 2001, dar sa nu se astepte si la poante, deoarece cam lipsesc !

twinkie pe 01 Iulie 2010 18:24
twinkie
dupa trailer arata bestial...acum sa vedem daca e asa...deabia astept
legolas05 pe 10 Iunie 2010 14:36
un film destul de interesant cred........astept sa il vad
Barbaru pe 28 Iunie 2010 21:04
ahahaha
pai bine mai fratilor la ce actori joaca in filmul asta eu spun ca se merita sa te uiti
elpaulet pe 29 August 2010 15:13
Oribila
Cameron Diaz. Este oribila. A imbatranit, si a imbatranit urat. A imbatranit prematur. Este hidoasa. Trasaturile ei turtite si lataretze s-au accentuat si mai mult. Ochii i s-au infundat in orbite. Fatza-i buhaita si umflata i-a cazut de tot. Tenul este (si acum) acneic si fatza plina de gauri. Este hidoasa. Oribila. N-am putut sa ma concentrez deloc la film, care ar fi fost simpatic, daca nu era ea. Muma Padurii, Sperietoarea ce ciori. Moartea. N-ar trebui sa mai joace in filme, mai ales in roluri de primadona. Este monstruos de urata.
Vladut1994 pe 07 August 2010 23:14
Super dragut
Un film foarte misto...O actiune buna si multa ,multa comedie...Am ras copios ...Chiar mi-a placut si merita din plin vazut
alexikkk pe 23 Iulie 2010 20:00
Knight and Cinema
Apare filmul primul la rand la Multiplex sunt !:D))
florin36ani pe 10 Iulie 2010 00:33
adevarat
amandoi actorii au jucat in filme de actiune si pot sa spun ca dupa multe filme vazute de mult timp, acesta chiar a fost de actiune, nu ca merita vazut, trebuie vazut de cei carora le plac filmele de actiune ! SUPER, un alt film asa de bun nu am mai vazut de la Sarutul dulce al razbunarii, cu alti actori foarte buni ! acum citeva minute s-a terminat si imi pare rau ca nu stiu cand o sa mai vad altul tot asa foarte bun !
trustme pe 14 August 2010 15:51
destul de naspa
mai mult actiune ... si glume care nici daca vrei sa razi nu poti ... pentru copii de 12 ani si asta ... eu de obicei iau filme de rs 15-18 ani ... gen american pie , sau filme cu adolescenti . Nota --6
Viguts pe 16 Decembrie 2013 15:40
Tom Cruise,unul dintre cei mai buni actori contemporani , face o echipa fantastica impreuna cu Cameron Diaz , scenariul foarte bun,un film obligatoriu de vazut !!!
MNarcis pe 03 Noiembrie 2011 20:59
Are actiune si faze comice este un film usor care te binedispune dar care nu aduce nimic nou, dupa parerea mea merita vazut o data!
MagicColor pe 01 Septembrie 2011 22:38
Cam plictisitor ... pe la jumatate imi venea sa-l inchid . Killers e muult mai bun si mai haios. Actorii au fost buni dar filmul lasa de dorit :|
RomaniaMare pe 14 Februarie 2011 22:52
Oficial, este cel mai slab film vazut de mine in 2011 ! Pai dupa numai 5 minute de vizionat, iti dai seama cum se termina filmul. Aceleasi clisee hollywoodiene tipice filmelor de actiune, actiune plata, fara momente tensionante, scenariu tipic filmelor anilor '90, un cuplu Cruise-Diaz care joaca mediocru etc. Stiam ca va fi un film din ala "usurel", "de duminica", "de privit cu prietena", dar nu ma asteptam sa fie atat de prost !
Kable pe 03 Februarie 2011 19:41
Tom Cruise Again?!
Filmu' este foarte bun, scenariul,regia,toate sunt OK, dar deka m-am saturat sa-l vad pe Cruise intr-o actiune gen Misiune imposibila, cred ca in locul lui Tom s-ar fi potrivit Ashton Kutcher .
claudiu-daniel-lugoj pe 03 Ianuarie 2011 18:31
Superb film,nu regret nici o clipa ca l-am vazut,este un film exact pe gustul meu actiune inbinata cu comedie.Un film excelent care te duce in locuri superbe,acolo unde se desfasoara actiunea.Sfirsitul filmului imi da speranta ca se va mai face o parte sa vedem daca asa va fi,cel putin asa sa lasat sa se inteleaga.
edy21 pe 28 Decembrie 2010 13:01
Desi de obicei nu-mi plac filmele de actiune la acesta fac exceptie si spun ca mi-a placut extrem de mult ma dat pe spate rau de tot. E asa de super plin de actiune aventura si in acelasi timp si haz, e un film extraordinar.
Un film OBLIGATORIU DE VAZUT !!!! in adevaratul sens al cuvantului !!!!

claudiu-daniel-lugoj pe 3 ianuarie 2011 18:32
Asa este ai perfecta dreptate,merita sa vezi un asa film.
Alinna22 pe 27 Septembrie 2010 21:33
Dupa parerea mea a fost un film mai mult decat bun, ma asteptam la aceiasi comedie tipica cu agenti insa spre surprinderea mea am ras destul de mult :D
Il recomand pentru o seara plictisitoare, o sa va binedispuna ;)

Sergiu.Lobont pe 18 Septembrie 2010 23:00
Genul de film in care iti dai seama in orice moment ce se va intampla in urmatoarele 5 minute... ceea ce nu e bine. Acum, normal... asta pe langa faptul ca e plin ochi de clisee. Asa pentru o duminica, de relaxare merge.
danyx493 pe 18 Septembrie 2010 19:42
Mi-a placut, este un film relaxant ce te binedispune...eu unu' l-am privit mai mult ca pe o comedie decat ca pe un film de actiune, la inceput ma miram "wow, ce-s cu poantele astea atat de bune?"...nu prea mai ies filme reusite in ultimu' timp, cei de Hollywood au ramas fara inspiratie, o demonstreaza esecul "Killers"...oricum nu e cine stie ce, e mult prea tras de par, dar merita vazut in special pentru prestatia actorilor....de exemplu Cameron Diaz m-a surprins intr-un mod foarte placut, jucand deosebit de bine...8/10
cotenescu.carmen pe 19 August 2010 19:44
Unul din filmele mele preferate cu doi din actorii mei preferati :D!
4nk pe 03 August 2010 16:03
un minus de la mine
Poate ca am avut eu asteptari prea mari de la el, poate e faptul ca nu imi place in mod deosebit Tom Cruise, poate..., dar nu l-am inteles.
Are umor, actiune, se joaca bine, dar dupa aproape 2 ore de ....vizionare, nimic. E asa de bun cat sa nu iti para rau ca te-ai uitat la el.
Daca as fi baut 2 beri la inceput, poate il vedeam si eu ca pe noul James Bond, only shorter. Daca.

dido pe 23 Septembrie 2010 16:58
De trecut timpul...
Am vazut filmul cu placere,merge...ai la ce sa privesti(nu sa te uiti!) la Tom Cruise care se descurca bine in roluri de spioni desi aici prea ii ieseau toate,la Cameron Diaz pe care o prind de minune rolurile de ingenua(nu m-am putut abtine sa nu remarc trecerea timpului si pentru ea...) in rest ce sa zic...divertisment si atat,poti sa-l uiti linistit dupa cateva minute ...
mtraianc pe 29 August 2010 16:54
cu indulgenta bunicel
nici nu pot comenta ,, si nici nu are rost , va veti comvinge singuri
super actori dar film slabut

trancegirl pe 14 August 2010 16:59
surpriza
am intrat la film cu gandul ca o fie o porcarioara romantica...si m-am trezit absorbita de subiect...f tare, multa actiune, mr tom sexy ca intotdeauna si pregatit de lupta iar cameron amuzanta si senzuala...per total un film bun, excelent chiar pentru o vineri seara
rebecasweet pe 14 August 2010 15:33
tare de tot.l-am vazut de 3 ori in HD si inca imi place
cristinelll pe 09 August 2010 23:34
Este un film ce nu trebuie ratat! Frumos filmul, frumosi ei, frumoasa povestea sau cel putin ei o fac sa fie asa ... :) M-as uita si a doua oara la el fara sa ezit :)
catalin_duta pe 23 Iulie 2010 23:30
Subtire, de vara! Plin de exagerari, poate usor auto-persiflante. Dar n-as spune ca "Killers" ar fi mai bun. Oricum nici-unul dintre cele doua cupluri nu egaleaza pe Bradjelina. Nu ca Mr. & Mrs Smith ar fi fost o capodopera ... or something.
heathaddict79 pe 30 iulie 2010 10:03
Da, acum am inteles de ce Mr. & Mrs Smith este considerat un film de comedie mai bun decat noile aparitii. Este importanta si chimia dintre cupluri, dar ce te faci atunci cand acesta e singurul lucru bun intr-un film demn de o zmeura de aur? Chiar ma minunam de ce lumea prefera acest film. Iata ca mi-a venit si raspunsul : Brangelina. Personal prefer sa vad de 100 de ori Knight and Day. Nu mai zic nimic in plus pt ca mi-e teama sa nu o dau in rautate.
catalin_duta pe 30 iulie 2010 18:09
Sunt de acord cu tine! Cred ca nu ai citit bine ce am scris. E adevarat ca incurca putin si lipsa diacriticelor.
razsax pe 14 Iulie 2010 06:55
Pentru o zi ploioasa...
Merge..!
O comedioara cu buget mare, si-atat!
Poate ca nu trebuia sa-l mai distribuie pe Cruise intr-o altfel de "Misiune Imposibila"
dupa ce ai deja o trilogie.....

delllia pe 08 August 2021 07:55
El bate vreo vreo zece, un sf. , putin romantism, ceva dramatism.
Actorii sunt talentati si minunati.
Facut la modul serios cu FBI&Co., pare relativ credibil.
Iti umple placut o dupa-amiaza.

forever_young_ pe 02 Martie 2021 17:51
BUN !
un film de actiune bun care are si un procentaj ridicat de comedie ...vazut si revazut nu te plictisesti alaturi de o punga de floricele si 2-3 beri :D :D
Vegetarian pe 14 Februarie 2021 20:40
La 48 ani Tom Cruise

Filmul a fost difuzat la Film Now
Duminică, 14 Feb 2021 20:00
Luni, 15 Feb 2021 09:15

Vegetarian pe 14 februarie 2021 20:42
Viata se scurge , in timp ce ne facem planuri . Ne irosim viata visand .