Păreri Kindergarten Cop

(1990)

Polițist de grădiniță

MirceaCeaTanara pe 09 Iulie 2010 09:55
L-am vazut de atatea ori si nu ma satur niciodata de el, e super!
cezarika21 pe 13 Iunie 2012 09:11
Durul şi plozii
Un poliţist dur trebuie să lucreze sub acoperire ca educator la o grădiniţă de copii dintr-un orășel, dându-şi seama că luptele cu criminalii înarmaţi sunt nişte fleacuri în comparaţie cu interacţiunea cu un grup de copii ce au în cap numai năzbâtii.

Colaborarea cu regizorul Ivan Reitman, întinsă pe durata a șase ani, a oferit publicului o imagine mai umană și mai comică a culturistului Arnold Schwarzenegger, oferindu-i ocazia să-și evidențieze calitățile actoricești și să demonstreze că poate fi o persoană plăcută, cu care este o adevărată plăcere să interacționezi. Cele trei filme, ”Twins” (1988), ”Kindergarten Cop” (1990) și ”Junior” (1994), sunt în primul rând comedii, deși conțin și elemente specifice filmelor de acțiune, având valori artistice apropiate.

”Kindergarten Cop” combină într-un… citeşte

YgReK pe 02 Februarie 2010 23:22
Mie mi-a placut :)
Florea Cezar pe 30 Decembrie 2007 20:43
imi place filmul mai ales cand isi bat jock copiii de el.
Robyka pe 30 Iunie 2010 23:32
ha :p
eu l-am vazut cu prietenii... si asta a contat mult... am ras in hohote
-Wizz- pe 20 Mai 2010 17:13
oau...iubesc filmul asta...este minunat,arnold,esti cel mai tar;)
gaga pe 02 August 2008 19:56
comic copchilul ala care pune intrebari.
Manusa pe 04 Iunie 2011 18:05
Super filmul :), chiar daca lui Arnold i se potrivesc mai mult filmele de actiune isi gaseste loc si in comedii. Eu unul cred ca si comediile in care apare Arnold sunt la fel de bune ca si cele de actiune, la fel si in cazul acestui film care mi-a placut.
ooo333 pe 18 Februarie 2010 17:15
bunicel dar sub asteptari si un pic plictisitor !!!! a fost mult mai bun Jilgle All The Way !
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Martie 2010 12:54
Este un film care nu prea iti ramine in minte,nu e cine stie ce dar pentru fanii lui Arnold cu siguranta va fi un film bunicel.
bizonul pe 24 noiembrie 2019 06:47
Film marunt, de talia talentului contestat la lui Arnold , el mai avand cateva de aceiasi "inaltime" ; "Gravidul", "Gemenii" sau rolul din "Cactus Jack". Se pare ca filmele in care joaca rolul prostului il avantajeaza mai bine decat in alea unde trage cu mitraliera mii de cartuse. Treaba cu muschii nu prea tine in actorie si in filme.
matew10 pe 02 Mai 2011 11:14
Educarea unor copii de grădiniță poate fi un „ sport periculos”. Un polițist cu metode mai puțin ortodoxe de prindere a răufăcătorilor cu face fata la micii neastâmpărați. Extenuat, educatorul adopta o poziție mai autoritara în fata micilor vampiri energetici pentru a supraviețui junglei. Avem de a face cu o comedie adorabila pentru întreaga familie.
zeki pe 06 Februarie 2011 22:03
o comedie reusita , are multe faze amuzante , merita vazut .....
mihaelatb pe 12 Octombrie 2010 23:15
STE UIMITOR SA VEZI UN DUR FACAND O COMEDIE, SI CHIAR ESTE CREDIBIL SI AMUZANT! MERITA VAZUT!
defav pe 07 August 2011 20:18
O comedie simpatica , amestecata cu ceva actiune si romantism.
xerses pe 01 Iunie 2011 17:01
Acest film imi arata ca fara o buna oraganizare, copiii sunt la putere.Excelent "dresaj"...
delllia pe 29 Decembrie 2020 21:25
Il revad cu placere de fiecare data, minunat.
===================================

forever_young_ pe 28 Decembrie 2020 17:39
BUN !
vazut si revazut si de fiecare data placut .....o comedie reusita cu un Arnold simpatic in rol !
Florinku pe 26 Aprilie 2020 12:17
Oldie but goldie
Cand te gandesti ca au trecut 30 de ani de la film si totusi poti sa razi la el :)
Dragos.87 pe 25 Decembrie 2019 14:58
Un film reusit ce reuseste sa iti mentina zambetul pe buze si sa iti ridice moralul...Are un scenariu simplu si copii ofera un mare plus filmului iar finalul este usor emotionant...Il recomand cu caldura..!
Ticul pe 01 August 2017 21:45
Un deliciu filmul, nu ai cum să te saturi de el. Și copiii, Dumnezeule... :))
margochirila24_69 pe 30 Iulie 2017 15:16
Asta e filmul pe care l-am vazut de cele mai multe ori si nu ma satur niciodata!
emy_sinaia pe 04 Ianuarie 2016 00:46
Un film inedit la vremea aparitiei un amestec de comedie si policier.
Iulidesprefilme pe 30 Iulie 2013 12:23
Arnold Schwarzenegger schimbă registrul şi îi reuşeşte un rol pitoresc într-un film foarte amuzant, pentru diferite vârste...La mulţi ani!
mirco2000 pe 08 Mai 2013 15:27
un film bun, usor, mi-a placut de Arnold cum sa adaptat la rol, un film cu copii frumosi si inteligenti, l-am vazut de vreo trei ori pana acum si l-as mai vedea, un film de urmarit cu intreaga familie.
robertsandu pe 23 Iulie 2012 15:13
Drăguț și neașteptat de amuzant
Arnold Schwarzenegger este un actor ciudat. Îi stă foarte bine în filmele de acțiune, pentru că pare foarte natural cu mitraliera în mână, și, paradoxal, îi șade bine și în comedii, pentru că, din contră, nu pare deloc natural în astfel de producții. Să-l vezi pe Arnie educator la grădiniță e ca și cum ai vedea o bunicuță călare pe un Harley Davidson cu o pușcă Remington la subraț. Adică al naibii de haios. Un comic care se constriește destul de ușor, prin îmbinarea a două elemente care, aparent, n-au nimic în comun: Arnold și copiii.

Trebuie să spun că, din punctul meu de vedere, regizorul Ivan Reitman a surprins excelent exact această dualitate a lui Arnold; dur și fioros printre bandiți, însă netot atunci când vine vorba să aibă grijă de câțiva preșcolari, infinit mai inofensivi decât criminalii pe care-i vânează pe… citeşte

cosmin_kedii pe 30 Martie 2013 16:50
Filmul combină ingenios comedia și acțiunea ,un film de familie, care vă oferă un spectacol excelent
deadlord pe 09 Septembrie 2012 20:37
Un film foarte reusit. Am vazut filmul de foarte multe ori, dar niciodata nu ma plictisesc la el.
Cristi.V pe 14 Iulie 2012 11:20
E nemaipomenit filmul. De cate ori il vad ma gandesc ca daca Arnold nu sia gasit sfortsitul in Terminator sau Conan sil gaseste aici. Ma gandesc ca daca ar fi in realitate ce ar fi facut cu acei copii dar daca ma gandesc mai bine nici nu vreau sa stiu.
Mihai2508 pe 21 Septembrie 2010 16:28
O capodopera a vremurilor sale.
Foarte tare filmul asta, cu multe faze amuzante, dar si un pic de actiune, oricum un film pe care l-am vazut de o mie de ori cand eram mai mic, il aveam si pe caseta,ca sa nu mai zic de Arnold Schwarzenegger care a jucat foarte bine, In concluzie pot spune ca este un film de familie excelent, pe care l-as viziona oricand cu cea mai mare placere si pe care il recomand tuturor.
Piratu pe 17 Iulie 2010 17:15
Nu mi-a placut filmul deoarece Arnold cred ca nu are ce sa caute in astfel de comedii,filme.Si nu cred ca are talent sa faca un rol de comic el fiind consacrat filmelor de actiune.
marius93 pe 11 Aprilie 2010 10:59
Arnold nu e potrivit pentru filme de comedie, insa copiii sunt simpatici foc. Merita vazut o data.
Andrei_Rares_Scoala pe 26 Octombrie 2019 14:19
Mesaj De copil de 8 ANI
E cel mai tare film vazut in viata mea! vil recomand acesti film e cel mai tare dintre toate filmele si desenle animate care le-am vazut in viata mea! este un film fantastic,extraordinar si comedie! cel mai bun film si primul film care lam vazut cu arnold care in film se numese Jhon Kimble!
cosmin742000 pe 29 Ianuarie 2017 09:44
Un fil pentru mintea celor care nu au absolvit gradinita
omucuvaloare pe 09 Ianuarie 2016 19:30
ioanaa_ioana pe 24 Iulie 2018 17:47
Nu este genul de film pentru Schwazenegger, dar s-a descurcat de un 5, pentru asta trebuia sa ia zmeura, sau pentru mai multe?
balta67verde pe 11 Noiembrie 2016 20:39
Nu prea mi-a placut. Cred ca Schwarzenegger a fost omul gresit pentru rolul acesta.
Vegetarian pe 14 Iulie 2012 20:59
Este un film potrivit si pt lista : Femei albe - dezavantaje - solutii = O directoare de gradinita nu pedepseste un educator de gradinita care batuse pe strada de fata cu alte educatoare si parinti un barbat , suspectat ca siar fi batut copilu . Din contra kiar la incurajat sa isi faca dreptate singur cu alti barbati daca i se pare ca ceva nu e in regula . Dar ce narant accepta sa fie umilit in public . Razbunarea barbatului batut in public in filmu asta se prezinta la stiri , cand se spune scurt
. . . Apoi o femeie care vroia sa isi creasca singura copilul ii pune pe doi barbati sa se bata si sa se impuste intre ei .

. . . Filmu asta mai poate fi adaugat si in lista : Copii - probleme solutii = copii de gradinita sunt ca si oceanul : nu trebuie sa le intorci spatele ..

alex_il_fenomeno pe 19 Septembrie 2010 17:40
o comedie excelenta ! unul din putinele roluri ale lui Arnold care au drept actiune un fapt real , nu ceva S.F. ! am ras mai tot timpul la acest film !
madalinamercioiu pe 13 Mai 2010 16:00
Copii sint mai amuzanti decat el. cel putin asa cred eu
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 16:10
Inca o prostie de film , in care arnold incearca sa joace un rol comic !

Film - Kindergarten Cop

Kindergarten Cop