Păreri Kidding

(2018)

Glumeam!

marius93 pe 16 Martie 2019 17:01
Marea revenire a lui Jim Carrey in televiziune, dupa 24 ani de la terminarea In Living Color.

Kidding e un serial diferit, cu un umor negru si sec. Are niste momente imprevizibile, si o alternanta brusca intre comedie si drama. Jim Carrey are un rol complex aici de care se achita admirabil in mare parte, personajul lui fiind greu de descifrat, avand multe fatete, facandu-te sa te intrebi pe tot parcursul sezonului: Omul asta e bun ? E rau ? Are probleme psihice in urma tragediei din viata personala ?
Jumatate din cele 10 episoade ale primului sezon sunt regizate de Michel Gondry, cu care Jim a mai colaborat la Stralucirea eterna a mintii neprihanite. Cei care au vazut filmul mentionat, vor recunoaste in episoadele aferente mana lui Gondry, fiindca acelea sunt usor confuze, facand o paralela intre real si imaginar.

Kidding e un serial accesibil, insa nu… citeşte

YulianHD pe 30 aprilie 2019 04:28
o părere cu adevărat bine pusă la punct, felicitările mele !
777L pe 11 Septembrie 2018 19:04
Eternal Sunshine... just Kidding
Un Jim Carrey care parca-si joaca propriul rol. Doua prime episoade reusite; drama unui om care rade in fata camerei, iar acasa nu mai are nici macar cui zambi. Undeva, ceva trebuie sa cedeze!