Păreri Justice League

(2017)

Liga Dreptății

nico_nicolle pe 16 Noiembrie 2017 19:59
vazut si e slab
desi mi-as fi dorit sa spun ca a fost fain, a fost mai aproape de dragut, simplu, cu multa actiune si cateva momente hazlii..doar cateva ...insa in rest nimic iesit din tiparul clasic
alexandru.alex pe 16 aprilie 2018 02:13
Nu e comedie ca sa fie hazliu..DC nu e marvel sa fie totu caterinca cum va place voua.
ventril pe 21 August 2008 23:15
am vazut desenele animate Justice League si mi-au placut foarte mult.Cred ca filmul va fi super,mai tare decat star wars, cu multa actiune
otonis pe 5 februarie 2011 06:55
Nu-i grad de comparatie intre cele doua. Cu siguranta J.L. va avea mai multa actiune, la cati eroi sunt.
maria_octavian_daniel pe 26 martie 2017 09:30
Iar vad like-uri aiurea
mister_sir pe 22 Noiembrie 2017 15:27
Se stie: DC nu stie sa faca filme cu super eroi!
De unde sa incep? Cred ca de oriunde ca oricum n-are importanta. Cu ce sa incep?
Pai hai sa vedem...

Actiunea:
- avem un personaj negativ care incearca sa cucereasca lumea cu musculite de otet orcificate. Suna cunoscut? Original? Neaaah!
- reteta: se ia LOTR, respectiv inelele care se inlocuiesc cu 3 cutii de carton si rasele care se inlocuiesc cu human, amazon si aquameni. Se da o mare batalie si la final se impart cutiile de carton. Faza cu oamenii e aproape identica cu aia din LOTR.
- si uite asa avem un scenariu si o poveste de "calitate".

Personajele:
- BATMAN: cred ca e pentru prima data cand simt ca Batman este un personaj degeaba. Pur si simplu inutil. Puterea lui, in comparatie cu ceilalti supereroi, "este banii". Probabil cantaret de manele ca numai aia umbla cu masini scumpe. Nu contribuie cu nimic special la actiunea… citeşte

VIBERS pe 22 noiembrie 2017 22:55
Mare adevar graiesti dar crede-ma ca pe mai mult de 50% din cei care au vazut filmul sau care asteapta sa-l vada, nu ii intereseaza decat sa vada, lupte, pe WW, efecte speciale, amazoane, scuturi, sabii, roboti, explozii, lumini etc, fulgere, ei nu vor sa vada un film cu mai putine clisee sau un scenariu mai bun, ei vor sa vada doar efecte speciale si daca astea nu apar sau apar foarte putin, nu ies bani si nu mai face nimeni niciun film.
vlad_oprican pe 30 martie 2018 21:17
Serialele DC sunt mai bune.Plus ca Grant Gustin il interpreteaza bine pe Flash.E un actor mai bun decat Ezra Miller.
Phantom_sub pe 17 Noiembrie 2017 20:36
E ok
E bun filmul, nu-i nici spectaculos da nici naspa. Mi-au placut personajele, mai putin ben aflleck in rolul lui bruce wayne - e foarte inexpresiv - dar e bun ca batman, efectele, povestea, antagonistul. Sunt si mici aluzii sau cameo uri la viitorul DCEU.. EDIT: Nu mi-au prea placut efectele pentru Steppenwolf, dar whedon avut doar 6 luni sa refaca filmul dupa ce snyder a trebuit sa se retraga din pricina unui necaz in familie.
mihnea_aspru95 pe 17 noiembrie 2017 22:42
Să vedem ce se va întâmpla cu Batman, pe viitor (Affleck, a vrut să pară un fel de Tony Stark ca Bruce Wayne...:)). În BvS, Ben jucase mult mai bine. Să vedem de cine o să fie înlocuit: https://batman-news.com/2017/11/17/matt-reeves-jake-gyllenhaal-batman/ . Gyllenhaal, ar fi foarte bun în rol.
woodstar pe 18 noiembrie 2017 13:31
Gyllenhaal a demonstrat ca are mai mult stofa de Joker, dupa ce am vazut performanta din Nightcrawler :).
puffulette pe 31 Iulie 2011 02:22
e film?
pacat ca joaca DJ nu mai stiu cum
mult mai bine era daca tot Tom Welling juca rolul lui Clark Kent

BestDreamer pe 2 noiembrie 2012 13:46
Chair il vroiam pe Tom ca si CK.
puffulette pe 2 februarie 2013 10:16
da... nu cred ca poate cineva sa ii ia locul, cel putin in inimile noastre
justme13 pe 08 Decembrie 2010 20:02
cred co sa fie foarte tare filmu pt ca la fel au fost si desenele animate
Sergyula pe 9 februarie 2014 09:44
Nu va fi niciodata ca un desen animat;)
Dragos.87 pe 19 mai 2017 02:59
Doamne ce oameni.Deja l-ai notat si mai spui ca vei crede ca va fi un film bun?Jalnic cu voi!
yrynagaby pe 30 Martie 2013 20:29
Imi place foarte mult desenele DC si Marvel.Abia ast sa-l vad un film.Sper ca sa iasa bine.
spataru_radu pe 17 mai 2017 00:02
Limba Romana iti place? "Sper ca sa iti placa"
Ironhide1000 pe 25 Noiembrie 2017 01:55
Am vazut si eu filmul la Cinema si cred ca a fost destul de bun, mentionez ca nu sunt mare amator de filme dar cred ca sunt in asentimentul tuturor celor care au fost in sala si erau foarte entuziasti ( sala a fost plina ). Nu vreau sa fac nici un fel de analize si comparatii cu filmele de la Marvel sau alte case de productie si concluzionez ca Justice League merita vazut .
R_Afc pe 21 Noiembrie 2017 11:55
Nimic special
Un film pentru adolescenți.

Justice League avea toate ingredientele pentru un blockbuster, dar a fost un eșec total din punct de vedere al încasărilor. Nici nu trebuie să îl vizionezi ca să îți dai seama că e o mizerie. S-a săturat publicul de eroii lui pește prăjit. Singurele producții reușite cu personaje din benzi desenate au fost The Dark Knight, Deadpool și prima parte din Iron Man.

VIBERS pe 21 noiembrie 2017 23:18
Mai este si Avengers, prima parte.
Busuroi pe 07 Ianuarie 2011 17:29
trebuie vazut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
woodstar pe 18 Noiembrie 2017 21:31
Un film ce nu trebuie laudat pentru mediocritatea de care da dovada.
~pot fi cateva spoilere~

Justice League, printre cele mai asteptate filme ale anului, chiar unul dintre cele mai asteptate filme din toate timpurile pot spune, dezamageste. Este visul oricarui copil de a-si vedea eroii preferati din desenele animate pe marele ecran. Sunt unul dintre acei copii, dar din pacate nu am mers cu sperante foarte mari avand in vedere ca Zack Snyder este regizor si nu a demonstrat ca poate face mare lucru avand in vedere ca Man of Steel si BvS au fost slabe.
Nu o sa trec intr-un review foarte amplu, doar o sa enumar "+"-urile si "-"-le.

"+" Flash, Cyborg si Aquaman au fost preferatii mei din JL ceea ce ma face sa fiu entuziasmat pentru filmele ce vor urma

"+" acting-ul este foarte bine pus la punct.

"+" actiunea a fost ok.

"+" scenele de dupa credite au fost grozave. Aparitia lui… citeşte

cris_strike pe 24 Iunie 2013 01:56
mai are pana apare mey" deja vati apucat de comentari :))))) pana in 2015 poate nu o sa mai fie omenirea si voi comentati repede :D"
Ovidiu239 pe 28 Septembrie 2012 14:52
Dupa niste desene extrem de reusite, pe care le simpatizez inca din copilarie, sa speram ca va fi un film macar de nivelul lui Avengers.
mihnea_aspru95 pe 24 aprilie 2017 18:02
Chiar că, măcar să fie de nivelul lui Avengers..;) (mie, mi-a plăcut mai mult 2-ul cu Ultron, drept adversar, ţie?).
Ovidiu239 pe 25 aprilie 2017 16:56
Hmmm, mi-au placut cam la fel. Parca putin mai mult prima parte totusi ;)
andy_21 pe 14 Februarie 2013 00:00
oooh, iar lau aminat!!! Era vorba sa apara in 2013, 2015 si acum va trebui sa astept pina in 2020. Chiar cred ca va avea succes, dar oare cind???
TheJesus pe 23 iunie 2013 05:02
Cine a zis ma ca apare in 2020?
smaz pe 15 Februarie 2013 18:24
Super filmul,l-am vazut saptamana trecuta dar finalul nu se prea potriveste cu filmul
OviStof pe 14 Ianuarie 2018 19:10
Obligatoriu de văzut pentru pasionaţii Superman, Wonder Woman, Flash
Ne-am obişnuit, se pare, să apreciem filme prin prisma aşteptărilor noastre în ceea ce priveşte parcursul filmului, nu prin ceea ce transmit. Aşa-mi par a fi unele comentarii. Sunt fan, de mic, al lui Superman, nu m-a impresionat niciodată Batman, am acceptat-o foarte facil pe Wonder Woman (mi se pare că-i stă bine lui Gal Gadot în acest rol). Despre celelalte personaje nu aveam mari aşteptări.
Luând în calcul acest preambul, mă declar mai mult decât mulţumit de film.
Îmi place mult cum îl joacă Henry Cavill pe Superman.
PS: mi-a plăcut omagiul discret adus lui Prince şi David Bowie, pe la începutul filmului, când apar numele lor într-un ziar.

Mihai2508 pe 26 Noiembrie 2017 09:44
Un film care merita vazut
Eu unul sunt un fan al acestor personaje. Practic am crecut urmarind animatia Justice League. Actorii joaca foarte bine, iar persjonajele desi sunt diferite sunt cele potrivite in aceasta echipa. Efectele speciale sunt foarte bine facute, iar actiunea este excelenta. Este un concurent serios pentru Avengers. este un film care merita vazut, iar daca esti si fan, cu atat mai mult il recomand.
kaarthur pe 17 Noiembrie 2017 14:16
-Am vazut filmul, si este foarte bun. Personal mi-a placut foarte mult, atat mie,cat si altora care nu sunt fani ai genului. Filmul are de toate.
RaduDotza pe 31 Ianuarie 2011 03:05
RaduD
acest film va fi de 10 ... am vazut desenele si alea sunt super.....si asta va fi tare
kosty78bv pe 9 aprilie 2017 13:15
cum poti da o nota la un film daca nu lai vazut?nici nu a aparut,, multe filme sunt bune dupa trailer si cand il vizionezi iti pare rau ca l-ai vazut P.S. Nu ar trebui sa se autosesizeze admini pt note date pentru filme neaparute inca? daca se da de acuma nota 9/10 si cand apare filmul si e un esec...aceste note va umfla nota filmului
blackmask pe 17 Ianuarie 2011 14:36
Nota 10 anticipat
Un film pe care nu trebuie sa-l ratati. Desenele au fost extraordinare si cred ca si filmul o sa fie asa. Abia astept sa-l vad.
Tyson_Kyd pe 15 August 2012 02:35
O sa fie un film bestial, dar nu pe masura filmului The Avengers .
Ovidiu239 pe 2 iulie 2013 21:18
Avengers a fost un film destul de bun, insa nu vad de ce asta n-ar putea fi mai bun...vom vedea, nu putem stii daca va fi mai bun sau mai slab.
Tyson_Kyd pe 11 ianuarie 2014 14:17
Asa crezi tu :) .
mirojustmiro pe 20 Aprilie 2011 01:24
Obligatoriu de vazut acest film. Ma bucura faptul ca va aparea si Adam Brody interpretand rolul lui Flash. Mai e de asteptat pana in 2013 (poate si mai mult), dar sper ca va merita.
ionion1992 pe 18 Februarie 2018 14:14
Foarte bun filmul ,mi-a placut actiune ,efecte ,suspans ,se merita vazut.Recomand!
danut_iulian pe 08 Ianuarie 2018 19:10
Un film foarte bun de actiune combinat cu sf mia palcut mult mai ales povestea.
user-5a128d530b90e pe 20 Noiembrie 2017 10:10
Foarte slab filmul , au taiat foarte multe faze la montaj si au ingramadit totul in 1ora si 50 min in care totul se intampla pe fuga , pacat de distributia filmului, si mare pacat ca au renuntat la muzica lui hans zimmer ,
cristi23 pe 26 Iunie 2013 17:36
hei stie careva cine a facut acest poster promotional pentru film?? asa din curiozitate
Cravan pe 9 iulie 2013 20:55
E un fan made nu are autor.
mihai_chindris pe 05 Martie 2018 01:37
light
Multa actiune, dinamism si scene captivante. Tot ce trebuie la un film SF. "Justice League" e o pelicula pe cinste, ce merita vazuta.
AxDeciever pe 18 Noiembrie 2017 23:39
Chiar merita vazut
Pro:
1. Actiunea a fost destul de buna
2. Aquaman a fost genial, Jason Momoa demonstreaza ca este cel mai bun Aquaman
3. Flash, extrem de carismatic si amuzant, in prima parte a filmului fiind cam cel mai "relevant" dintre ei
4.Glume destul de bune, de exemplu cea de la final intre Batman si Superman
5.Cyborg are probabil cea mai interesanta poveste din film. Ray Fisher intrand in rolul de Cyborg extrem de bine.

Contra:
1.Tras de par uneori, mai ales la "reintroducerea" lui Superman inapoi in DC. Nu a fost asa de rea, dar se putea mult mult mai bine.
2. Dintre toti villainii din universul DC, de ce Steppenwolf?
3. Ben Affleck a fost si este un Batman slabut, Christian Bale ramane cel mai bun dupa parerea mea.

prodi_chris pe 16 Noiembrie 2017 12:53
l-am vazut la cinema si nu mi se pare wow. anul acesta au fost filme cu mult peste acesta.
simi1989 pe 15 Noiembrie 2017 23:25
Buun film! Merita un 8 ferm! Recomand. Sa focusat destul de bine pe personaje si chimia dintre ele. Actiunea nu a dezamăgit nici ea.
VasyL pe 15 Noiembrie 2017 03:07
Blockbuster-ul toamnei !
Abia astept avanpremiera de maine, cu siguranta este blockbuster-ul cu super eroi al toamnei! Apropo de super eroi, mi-ar fi placut sa-l vad alaturi de cei 5 si pe Green Arrow..
mihnea_aspru95 pe 15 noiembrie 2017 16:29
Cu toate că are doar 119 minute şi 54 de secunde, sper să se arate şi Green Lantern pe acolo, într-un flashback ceva (nu neapărat John Stewart sau Hal Jordan, măcar altul din "Corps"). Să vedem cum revine Superman (poate ca în benzi, c-un costum negru şi "S-ul" argintiu). Nahhh, Green Arrow rămâne (momentan, se pare) doar în serialele de la The CW, poate îl vor băga şi într-un alt lungmetraj de la DCEU. Abia aştept şi eu avanpremiera de joi!
mihnea_aspru95 pe 21 noiembrie 2017 01:19
^ Într-adevăr, au apărut câţiva din Green Lantern Corps (mi-a plăcut), până şi Zeus a fost. Toţi, în cea mai tare luptă din film (prima), cu Atlantienii, Amazoanele, oamenii şi Olimpienii, împotriva lui Steppenwolf, cu armata lui superbă de Parademoni (superioară Chitaurilor, din Avengers 1).
brando pe 18 Noiembrie 2017 10:32
Tare de tot ! Dar se putea si mai bine...
Filmul a fost de la inceput o productie cu bucluc, regizorul Zack Snyder a parasit platoul de filmare din motive personale iar locul ia fost luat de regizorul de la Avengers ! Din aceasta cauza toata viziunea viscerala a lui Snyder care el a dorit sa o aduca pe ecran a disparut..astfel filmul e mult mai scurt plin de reshoots si umplut de glume cu mai multa'culoare'..astfel povestea si detaliul a avut de suferit ! Dar asta nu inseamna ca filmul nu functioneaza asa cum este..! Inceputul filmului este excelent cu piesa' Everybody Knows' care i-ti intra pe sub piele din primele secunde ! Scenele de actiune sunt spectaculoase de la inceputul filmului pan' la sfarsit ! Cea ce a fost superficial a fost readucerea lui Superman la viata care e destul de seaca si nu prea cu un efect de impact ! In viziunea lui Snyder Superman revine la viata fiind un personaj negativ in costum negru cu barba… citeşte
NmpN pe 30 Martie 2013 01:05
Sper doar ca Batman sa fie jucat de Bale iar daca va aparea si Spider-man , omul paianjen sa fie interpretat de Tobey .
L33N pe 29 mai 2013 04:03
spider-man apartine de marvel , nu de dc comics ,deci nu are cum sa apara spider-man , x-men , etc
george_vintan pe 9 septembrie 2015 15:27
Da, doar ca eu cred ca L33N a vrut sa spuna ca spider-man e creat de Marvel Comics
bogdamme pe 14 Martie 2013 01:02
Nolan
Justice League va fi regizat de catre Christopher Nolan ( Regizorul trilogiei Batman The Dark Knight, Inception,etc..)

Daca in Man of Steel , Superman este interpretat de catre Henry Cavill atunci inseamna ca si in Justice League tot el va da nastere lui Superman...... Deci Batman din Justice League va fi interpretat de... CHRISTIAN BALE ?!?!?!?!?!?!?! Sper sa se intample asta :) Nolan ar trebui sa il ia pe Bale in rolul lui Batman.

Este doar parerea mea.. Oricum sper sa iasa ceva frumos ! :)

ancutza200 pe 21 iunie 2013 23:19
nu se stie daca Bale a acceptat rolul lui batman DIN JL ar fi nashpa daca nu ar mai fi Christian il adooor a jucat genial in TDKR si la fel si Henry sper sa joace in rolul lui SM pt ca l-am vazut azi cum a jucat in man of steel ,,,,chiar mi-a placut:*
cmpunk2012 pe 8 noiembrie 2017 19:12
eh... snyder, nolan...pe-aproape. totusi ca batman imi place mai mult affleck, bale a fost mai bun ca bruce wayne, si asumand faptul ca in film va fi mai mult batman decat bruce wayne, cred ca affleck este alegerea buna. apropo, man of steel a fost regizat tot de snyder, nu de nolan. si in plus, trilogia the dark knight nu a fost distribuita de DC, ci de WB, deci nu este parte din acelasi univers.
MissLady pe 08 Iunie 2012 16:32
Cu siguranță va fi similar cu „ The Avengers ”. Eee, nu mă plâng. :]
Mi-a plăcut mult „ Răzbunătorii ”, așa că aștept - și - filmul ăsta cu nerăbdare. :)

ancutza200 pe 28 noiembrie 2012 17:35
mda :X pacat ca unii sunt Marvel SI altii DC comics..
MissLady pe 2 februarie 2013 21:14
Spanac2015, pe când am comentat eu încă nu se dezvăluise cast-ul. Da, acum că l-am văzut, sunt cam de-acord cu tine. :)
valentin_mvm_u_bota pe 19 Noiembrie 2017 14:02
Bestial
Filmul a fost Bestial , inca de la inceput si pana la sfarsit , personajele wow , am asteptat acest film de foarte mult timp si am fost incantat de ceea ce am vazut. Chiar merita vizionat !!
marius7x pe 23 Noiembrie 2017 22:37
Mai slab decat Wonder Woman, Batman vs Superman si chiar X-Men Apocalypse (care credeam pana acum ca a avut cel mai prost "villain"). E suficient sa incerci sa compari acest film cu ultimul Avengers (sau doar scena din aeroport) sau ultimul Captain America (ce a avut toata echipa Marvel). Nimic memorabil, scenariu aproape zero. Doua, trei glume si scene de actiune nu fac un blockbuster.
VIBERS pe 27 noiembrie 2017 18:05
Tie, En Sabah Nur ti s-a parut cel mai slab villain?
Sorin87 pe 29 Martie 2018 23:57
De mult am asteptat filmul si pot spune ca nu a dezamagit, faptul ca il reinvie pe Superman este ceva la care nu ma asteptam
claudiu-daniel-lugoj pe 24 Martie 2018 19:06
Un film excelent care leaga filmul de ultimile filme ale personajelor principale.Nu credeam sa fie asa de bun acest film,mai ales ca sunt multi super eroi in acest film laolalta.Merita vazut acest film cu siguranta.
ionut99bc pe 18 Noiembrie 2017 01:01
asteptari multe dar .... cam dezamagitor
prea multe intr-un timp asa scurt cred ca era nevoie de cel putin 150 min
cam la fel ca la avengers storylineul , nimic nou
personasul negativ foarte foarte slab
dintre cei nou aparuti cred ca aquaman e cel mai bine pus pe ecran
au incercat sa bage scene comice, asta e trendul :) dar parca in thor au iesit mult mai bine
destul de usor si mult prea grabit

andystarx pe 01 Martie 2018 17:05
Desi incepuse promitator in primele 30 de minute,filmul este o mare dezamagire,si numai din punctul meu de vedere ,dar si al multor critici,poate partea secunda sa fie mai buna,dar sincer nu prea cred !
margochirila24_69 pe 26 Februarie 2018 12:31
Plictisitor şi previzibil, dar bun de "spalat creierii" si bun daca vrei sa te simti din nou copil!!!!
florinteo pe 25 Octombrie 2017 10:11
FINALLY
asteptarea a luat sfarsit, dupa 12 ani de sperante. filmul pare sa fie promitaror din trailere.
Hope for the best .
UNITE THE LEAGUE !

Costirik pe 10 Martie 2018 03:46
In toata viata mea ( 30 de ani si un pic ) nu am fost asa dezamagit de un film. Cuvintele sunt de prisos.....
cmpunk2012 pe 25 Ianuarie 2017 14:27
shawarma cu de toate.
nu inteleg de ce toate filmele bazate pe super-eroi trebuie sa fie culminate de niste filme care aduna toate personajele prezentate anterior intr-o mare calamitate care sa le contina pe toate. am spus acelasi lucru si despre avengers, si o spun si pentru justice league.
VIBERS pe 16 noiembrie 2017 01:14
BANI, $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
user-64d8aee06b743 pe 13 August 2023 14:35
Acest film este direct destinat exclusiv decervelatilor.
user-636814fb62fa2 pe 06 Noiembrie 2022 22:13
Unu dintre filmele DC foarte bune , in special ultimul film Liga Dreptati e demential mult peste Marvel !!! In special Henry Cavill un actor desavarsit
forever_young_ pe 13 Decembrie 2021 20:51
BUN !
film pentru pasionatii de sf , povesti si alte mituri ....desigur efecte speciale in fiecare secunda :)))))
Smrs pe 20 Martie 2020 17:26
Un film bun, dar atat de clasic. Probabil ca era deja foarte greu sa mai inventeze ceva, asa ca i-a adus pe toti sa formeze o echipa, uniti de scopul comun privind salvarea omenirii. Recunosc ca a fost simpatic sa ii vad pe toti impartindu-si rolul de personaj principal, de erou al filmului, cu un plus pt Superman, care nu putea sa nu isi arate el super puterea peste a celorlalti..mai recunosc ca filmul a fost la inaltime pe segmentul efectelor speciale, chiar foarte bune si mai recunosc si ca eroii au aratat toti foarte bine, costumatiile si imaginea lor este ireprosabila. Meritau pusi acesti actori in alte filme mai bine cotate despre respectivii eroi. In rest, nimic care sa surprinda. Suficient pt nota 7.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 10 Septembrie 2019 14:29
Multă lume dă hate acestui film și nu înțeleg de ce. Pentru mine filmul a fost super, chiar mai bun decât Infinity War.