Păreri Jungle Cruise

(2021)

Croazieră în junglă

gvcrystyan18 pe 30 Iulie 2021 19:09
Inca unul bun
Inca un film bun cu Dwayne Johnson care te va transporta intr-o lume plina de aventuri. Daca ti-a placut Piratii din Caraibe atunci asta e un film pe care nu trebuie sa-l ratezi.
sebybog pe 04 August 2021 07:48
plicitisitor
Un film plictisitor, fără acel zvâc care să te țină lipit de ecran. O poveste banală, văzută în nșpe filme, fără nimic deosebit.
catacris2003 pe 06 August 2021 20:10
Un film la care un adult s-ar plictisi, iar un copil nu ar înțelege nimic.
Efecte speciale slăbuțe pentru 2021.
Per ansamblu un film mediocru.

nicolae39 pe 01 August 2021 15:05
Personal nu mi-a plăcut filmul, și nici nu-l recomand.
2 stele din cinci, atât merită acest film Jungle Cruise.
La început povestea filmului te ține captivant, dar se pierde după 30 de minute.
Nu aduce cu nimic din Indiana Jones s-au alte filme bune produse de Disney.
Tot scenariu acestui film este slab.
Pe IMDb acest film Jungle Cruise este notat cu 6,8

redred2 pe 02 August 2021 13:34
Fara final
Filmul este distractiv, de familie. Din pacate are un final dezamagitor...
xerses pe 02 August 2021 00:33
Mi-a placut povestea, mi-a placut regia, iar actorii au fost ca din poveste.
jokeru28 pe 24 August 2021 00:17
Mie mi se pare un film slab. Nota 5 din partea mea,chiar daca imi plac Dwayne Johnson si Emily Blunt.
JonSnow pe 01 August 2021 22:34
Alt film delectabil cu The Rock și nimic mai mult. Nimic memorabil, nimic extraordinar la fel ca Baywatch, Central Intelligence, Hobbs and Shaw.
alexandru_fejer pe 21 August 2021 00:27
Păcat de actorul Dwayne The Rock Johnson, joaca într-un film atât de slab. M-am plictisit după primele 20 minute.
dmsteaua pe 02 Noiembrie 2021 17:43
E un film ok,care m-a destins și care mi-a plăcut. Nu e pretențios,oferă exact ceea ce trebuie : acțiune la greu,umor,peisaje,legende,și mai ales Emily Blunt.
ghebav pe 14 Septembrie 2021 22:04
Am incercat sa-l vizionez, dar cand am ajuns la faza cu fratele care recunoaste ca este "dosniac", mi-a pus capac. Am citit si comentarii pe aici cu speranta ca mai deranjeaza si pe altii, canci! Doar eu am remarcat ca, mai nou, ne tot baga pe gat asa ceva si ca nu prea mai exista film fara propaganda "dosniaca"?
ioanaa_ioana pe 01 Ianuarie 2024 19:42
Pentru copii, Disneyland, Jurassic Park...

Nota 4

stricted pe 28 August 2021 21:48
Nu e grozav, e lung și ușor incoerent, dar ceva îmi spune că o să aibă destule sequeluri cât să își găsească formula perfectă.
parker30 pe 05 August 2021 19:03
Foarte bun filmul mi-a placut ,peisaje foarte bune ,povestea bunicica seamana foarte mult cu Doctor dollitle eu zic ca merita vazut ,posibil daca l-as fi vazut in 3d l-as fi apreciat mult mai mult .Recomand mai bine de vazut in 3d decat acasa ,se merita!
dany6960 pe 01 August 2021 14:32
Se zice ca un varf de sageata e cheia spre copacul cu florile lunii, ale caror petale ajuta in caz de blesteme. Pana aici ai zice ca seamana cu mama Omida, dar filmul e mai mult de atat. Dwayne iar face un film foarte bun, care aduce aminte de Tomb Raider sau de seria Indiana Jones din care nu lipsesc nemtalaii blonzi, conquistadorii, sefele de trib, un animal generat pe calculator si vechea barca a lu' Base. Cu ce ramai dupa un astfel de film? Cu felul cum o priveste Dwayne "Piatra" Johnson pe Emily Blunt.