Păreri Jaws 3-D

(1983)

Fălci 3

cezarika21 pe 02 Octombrie 2014 08:03
Haos şi lipsă de profesionalism
Proiectat mai mult pentru a-şi atrage spectatorii prin efectele 3D, "Jaws 3" pleacă din start cu un scenariu slab. Povestea este simplă şi ieftină (doi rechini - o mamă de 10 m şi un pui de 3 m - pătrund într-un parc acvatic din Florida unde lucrează Mike Brody, fiul cel mare al şerifului din Insula Amity, şi-i terorizează pe angajaţi şi pe vizitatori), plicticoasă la început, cu numeroase goluri şi cu personaje caracterizate sumar.

Aspectul cel mai deranjant este însă regizarea dezastruoasă a lui Joe Alves (cel care a realizat decorurile de la primele două filme ale seriei) care nu a fost capabil să transmită filmului suspansul necesar, adăugând secvenţe banale şi inutile şi transformând vânătoarea de rechini într-o urmărire haotică cu efecte vizuale ridicole.

Manusa pe 13 Februarie 2012 16:26
O continuare a seriei care m-a dezamagit total. Nici nu pot sa il compar cu primele doua parti, care au fost cu mult peste aceasta parte.
Sergiu.Lobont pe 05 Septembrie 2010 06:29
Cum sa-ti bati joc in asemenea hal de franciza "Jaws"?? Dupa ce Roy Schneider a dus primele doua parti pe culmile succesului, acest film isi bate joc de tot. Inteleg ca a avut un buget de 18 mil de $ dar decat sa faci un film ca sa fie mai bine nu il faci. Puteau sa il faca daca doreau neaparat dar macar sa fi schimbat numele filmului.

Acesta e filmul cu cele mai slabe efecte vizuale din vreun film vazut de mine. Se vede clar ca baby-shark-ul este o macheta de cauciuc, mother-shark-ul se misca, ca o macara. Explozia rechinului de la capat e coliva de pe tort. Photoshop e mult spus. Se vede clar cum sunt taiate niste imagini si sunt puse peste altele.

Nu ma enervam atata de tare daca filmul nu se numea Jaws. Si-au batut joc de tot. Nu ma asteptam sa fie atata de slab.$

catasmile17 pe 27 Ianuarie 2013 14:01
Cam dezamagitoare aceasta parte.... La efecte mi s-au parut mult mai bune primele 2...
si-au cam batut joc de aceast film...

Marcus_Antonius pe 03 Decembrie 2010 14:13
Primele doua parti bune, a treia o mare dezamagire
alex43497 pe 21 Mai 2015 23:57
super-monument de prostie=jaws 3d.cam asa sta treaba.
Mr.Halloween pe 11 Mai 2015 22:14
Dezastru...
Primele doua filme au fost foarte bune dar aceasta continuare e foarte slaba,pornind de la efectele speciale si pana la scenariul foarte plictisitor.
tatucu_alin pe 15 Aprilie 2015 14:38
Imi pare rau ca si franciza Jaws o ia in jos.Filmul este slabut,nici nu se compara cu primele doua.Fara Roy Scheider nu mai are niciun farmec.
Gaby_Gabycool2011 pe 27 Noiembrie 2011 18:44
Jaws 3D
Fara Steven Spielberg,seria aceasta a dat gres. Primul film a fost super smecher,al doilea a fost bunicel,dar acesta nu a fost chiar asha de bun,oricum nu am ce comenta despre efectele speciale bune,pt. care filmul merita un 7.
Ryder.0G pe 25 Iunie 2010 20:58
Dati FALCI nu FALCI 2 sau FALCI Razbunarea la action star ! ce-i cu voi astea 2 nu se compara cu primul crek ati dat de mai multe ori F. razbunare si al 2-lea decat FALCI asa k mai ganditi-va...
robertasu01 pe 13 Februarie 2012 20:34
wwwwwww
este un film impriesenant le recomand tuturor oamenilor
jawsboy pe 10 Septembrie 2011 11:25
jaws
sunteti niste prosti toti toate filmele cu jaws sunt perfecte voi sunteti niste idioti atcori si ergizorii au muncit din greu la filmul asta si va bagati si voi ca musca la cacat
reivan pe 3 iulie 2012 12:15
tu esti batut in cap ..in afara originlului filmele "jaws" sunt oribile...poate doar jaws 2 sa mai fie acceptabil