Păreri Jackass Presents: Bad Grandpa

(2013)

Jackass prezintă: Un bunic nebun

AdrianPopescu pe 29 Octombrie 2013 11:21
Studiu medical
Redare fidelă a imbecilității societății în care trăim. În unele scene prostia se afișează în forme canceroase: secvențele din oficul poștal, consursul de talente pentru copii, etc.
În afara câtorva momente în stilul autentic Jackass care încadrează pelicula în genul comedie, Bad Grandpa arată mai mult a raport medical în formă video.

ko0s7y pe 21 Ianuarie 2014 17:17
Ideea e geniala; mi-a facut placere sa-l urmaresc pentru simplul fapt ca scenele de comedie au reactii sincere din partea victimelor. Desi este un scenariu alcatuit din farse, scenele fiind partial regizate (camera ascunsa), a iesit un film de comedie mult mai bun decat prostiile de umplutura pe care hollywood-ul ni le ofera lunar daca nu saptamanal.
Sorin87 pe 23 Ianuarie 2014 22:47
Tare de tot comedia mai ales baietelul foarte simpatic si foarte bun actor asa de mic
teo68 pe 05 Ianuarie 2014 12:36
Comedie cu camera ascunsa
Excelenta comedie alcatuita din multe scene fimate cu camera ascunsa bine structurate in scenariul filmului ,merita vazuta si savurata ,recomand pentru a te binedispune !
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 15:19
daca vrei sa razi cu gura pana la urechi uita-te la acest film
iiii pe 29 ianuarie 2014 16:42
Ce comment de rahat numai sa ne aflam in treaba..
cosmin_kedii pe 29 ianuarie 2014 19:27
ma macar eu am com,nu am criticat pe alti ,cum fac anumiti utilizatori
tony_mondyalu pe 26 Iulie 2014 22:49
e un film bun, cu unele faze chiar foarte comice. Johnny Knoxville a demonstrat din nou ca se pricepe foarte bn in situatii ''mai complicate'', recomand
pinguluk pe 01 Februarie 2014 14:33
N-am mai vazut de mult o asemenea comedie. Mi-a placut foarte mult ideea cu camera ascunsa, pusa intr-un film :D
anonymous.6229028630c4f pe 05 Ianuarie 2014 19:34
johnybz pe 18 Ianuarie 2014 00:07
Sub asteptari !
Un film de la care asteptam mult mai mult , mai ales stiind ce a fost Jackass ... asta insa nu ajunge nici pana la glezna lui Jackass. Mult mai bine cred ca iesea daca juca Steve O. S-a vrut a fi un film asemanator celui mentionat mai sus , poante diverse si pranks filmate cu camera ascunsa. Nu stiu insa de ce au insistat pe faza asta pentru ca s-a vazut clar ca au fost niste regizari aiurea mai in tot filmul. Se putea specula mult mai mult ideea cu baba moarta si mosul + nepotul. Nu am ras mai deloc deci a fost un film de comedie cam fail. Cateva momente bune si cam atat !
Rippa pe 09 Martie 2014 12:52
o interpretare excelenta a lui Johnny Knoxville....foarte bun...
mtraianc pe 21 Ianuarie 2014 16:03
asa si,asa
un amestec intre prost gust , camera ascunsa , putine momente comice ,realitate trista, oameni f grasi , etc ,
SAndrei2000 pe 10 Ianuarie 2014 22:03
Avand in vedere personajul bunicului care il joaca foarte bine,filmului ii dau nota 8 deoarece te face sa razi copios la unele faze,si nu este ca toate comediile....
AdriAdrianna98 pe 21 Ianuarie 2014 21:57
Momente bune dar atat
Slab.. O comedie mediocra cu niste personaje...yuck, NU RECOMAND !
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 00:10
Foarte tare aceasta comedie tare exploziva.Cui ii plac replicile si mai ales scenele obscene sa vada acest film ca nu stie ce pierde.Niste aventuri frumoase si tare comice te fac sa razi pe nerasuflate.Il recomand cu mare interes mai ales in compania prietenilor pentru o distractie mai mare!
crismihai pe 03 Septembrie 2014 21:03
Dezamagitor
Am incercat sa rad si n-am putut , nici-o secventa din film nu a reusit sa ma faca sa rad.
Se insista prea mult pe unele faze , e ca si cum ai spune aceeasi gluma de 3 ori...

kakapiciu pe 26 Februarie 2014 20:21
Foarte slab. Consider ca seria Jackass nu trebuia sa se termine asa.
klax187 pe 09 Noiembrie 2013 13:40
O comedie buna
Tocmai l-am vazut, un film de comedie foarte bun!
Recomand amatorilor genului si nu numai!

ronaldo_ronaldo_boss pe 14 Ianuarie 2014 21:22
exceptional
Singura faza la care am ras de m-am am prapadit de ras a fost la inmormantare. Moare bevastasa si sala era plina de negri ( nevastasa si el erau albi) Cum vere sa vina negroteii la o inmormantare de albi