Păreri Jack Reacher

(2012)

Jack Reacher. Un glonț la țintă

starwurs pe 26 Decembrie 2012 23:48
Foarte Bun
Am vazut filmul,Foarte bun dar nu capodopera merita vezut filmul la cinema nu piratat de pe net!
Ariann pe 2 ianuarie 2013 20:35
Senzational Film!
wildinthecountry pe 31 Decembrie 2012 14:41
x
Filmul e bunicel cu un Tom in mare forma..
Cruise este un adevarat movie star si carisma personala poate garanta succesul unui film.
Pelicula are parte de momente de suspans, actiune si cateva scene de lupta corp la corp.. dar as plasa-o ca si calitate sub Mission Impossible Ghost Protocol( ultimul film de actiune al lui Cruise pana la acesta )
Merita vazut pentru fanii tom cruise sau pentru amatorii de filme de actiune si suspans de buna calitate.
De mentionat este si prezenta marelui actor Robert Duvall intr-un rol delicios secundar..
Just enjoy !

Nimicdinceparafi pe 18 aprilie 2013 20:50
E bine ca l-au ales pe Tom Cruise si nu o gorila de 2 m si 120 kg de carne macra,cum zice un fan al cartilor,deoarece astfel s-a pus mai mult accent pe inteligenta si capacitatea lui de a se descurca in orice situatie.
sebybog pe 27 aprilie 2013 21:11
Interesant, consideri ca o gorila de 2 m nu poate fi inteligenta? Oricat ai fi de genial, in unele situatii mai trebuie si ceva muschi . Si eu sunt un fan al cartior, asa ca alegerea lui TC e putin fortata. S-au pornit unii sa-i tavaleasca pe cei care nu-l accepta pe Cruise... Daca in rolul lui Isus apare un chinez e ok, in ciuda fanilor Bibliei?
Indru pe 02 Septembrie 2012 21:50
Tom Cruise? Tom Cruise?
Evident, maiașii au spus bine ce-au spus, că sfârșitul lumii va fi pe 21 Decembrie 2012 (premiera mondială a filmului). Pentru că atunci când Tom Cruise ajunge să-l joace pe Jack Reacher, într-adevăr putem vorbi de sfârșitul lumii. Opinia mea: intrați la filmul ăsta pe șestache, cumpărând bilet la altul. Nu de alta, dar nu vrem să creadă Tom Cruise că chiar a avut succes. Sper ca dacă vor continua seria să schimbe actorul.

Și recomandarea mea pentru voi e să citiți cărțile lui Lee Child, începând cu Killing Floor.

One Shot, cea după care e făcut filmul, este a NOUA carte din serie. Deci producătorii sunt prost inspirați în toate sensurile. Cum să începi o serie cu a NOUA parte?

Jack Reacher e unul, și acela nu e Tom Cruise. Jack Reacher are doi metri și ceva și cam o sută de kile. Tom Cruise... ziceți și voi.

aavramescu23 pe 18 octombrie 2012 12:20
Tom Cruise are 1,70. Si ce daca? E un film adaptat dupa o carte. Puteau sa spuna ca nu e inspirat din carte. Abia astept sa vad filmul. Mi-a placut de el in toate rolurile care l-am vazut. Dar efectiv m-a dat pe spate cand am vazut Rock of ages. Numai star rock nu mi l-am imaginat. In Mission imposiible unde-l interpreteaza pe Ethan hunt joaca exceptional si ultima parte din serie a fost cea mai buna. Eu abia astept sa vad Jack Reacher cu el in rol principal. A mcitit si eu comentarii pe site-urile americane si fanii cartilor nu au fost de acord ca Tom Cruise sa-l joace pe Jack Reacher. Dar regizorul le-a spus sa aiba incredre in alegerea facuta si sa astepte filmul ca stie el ce face. Asa ca spiritele s-au calmat. Sa vedem ce comentarii vor aparea dupa film.
qawHaq pe 28 ianuarie 2013 09:03
Dap, timp pierdut. Macar sa te fi facut curios sa te interesezi si prin alte parti decat in putul gandirii proprii despre cum se mananca limba romana si cum se apreciaza un film si tot ar fi fost ceva... Ei, ai timp berechet, dupa ce scapi de ochelarii aia. Hai, pa.
MaddoW pe 26 Decembrie 2012 10:18
abea astept filmul, nu-l bagati in seama pe retardatul ala care zice ca nu joaca bine Tom Cruise
Indru pe 5 ianuarie 2013 18:30
Dimensiunile sunt doar un aspect, mai sunt şi alte chestii. Iar ca să zici că Tom Cruise e actor de calibru, trebuie să fii puţin plecat. E unul din cei mai slabi actori populari din istorie. A devenit aşa de popular că le-a plăcut anumitor femei în Top Gun şi-n alte filme făcute când era mai tânăr. Tom Cruise e slab, necarismatic, şi total fals - vezi comentariul meu de mai sus. Şi Tom Cruise NU e Jack Reacher.
lolozilla pe 5 septembrie 2015 18:22
Tom Cruise chiar a jucat prost in filmul asta, parca era de piatra.
tonymaestrul pe 31 Decembrie 2012 16:40
Unul dintre cele mai frumoase filme ale lui Tom. Si actiune si umor si suspans. Tot ce iti doresti de la un film.
hannibal1948 pe 18 Aprilie 2013 02:26
Momente geniale
O actiune buna cu un Tom Cruise in forma buna...merita vazut filmul are o logica bine gandita, nu e o capodopera dar e un film foarte bun;)
yynnyy22 pe 27 Decembrie 2012 15:27
de vazut
frumosa povestea, te tine concentrat , merita vazut .
cezarika21 pe 28 Februarie 2016 08:00
Descălcirea ingenioasă a ițelor unei crime multiple
Un lunetist acuzat că a ucis cinci persoane la întâmplare pe o stradă din Pittsburgh solicită prezența la anchetă a investigatorului militar Jack Reacher (Tom Cruise) în locul unui avocat ales din oficiu. La scurt timp, el este bătut grav și lăsat în comă, iar Jack Reacher încearcă să descâlcească ițele unei crime multiple inexplicabile.

Intriga nu este originală, ea fiind imaginată mai întâi de Agatha Christie în romanul „The A.B.C. Murders” (1936), în care un criminal necunoscut ucide patru oameni la întâmplare din câte un oraș ales după o ordine alfabetică, iar Poirot descoperă o legătură între aceste patru crime foarte asemănătoare cu cea din acest film.

Inspirat dintr-un roman american al lui Lee Child, „Jack Reacher” este un thriller inteligent, cu secvențe de acțiune bine realizate și cu o interpretare… citeşte

cbanaru pe 27 Ianuarie 2013 15:13
nota 10
un film excelent de mult nu am mai vazut un film asa . actiune complexa psihologica
iulibc pe 02 Ianuarie 2013 19:01
Un film slabut, se pune prea mult accent pe discutiile intre cei doi, cateva momente de actiune generate de cateva urmariri auto, doua faze comice, linia de fundal a filmului nu este originala, dar merge vazut daca nu te plictisesti sau daca nu ai asteptarile unui film de actiune.
DanyMarica pe 01 Decembrie 2012 02:14
Daaaa!!!
Abia astept sa-l vad pe Tom intr-un nou rol de exceptie, pana acum nu m-a dezamagit niciodata. Cata penibilitate din partea unora sa-l critice doar dintr-un singur motiv: inaltimea. Multa lume e limitata grav de tot, l-au facut gay, satanist etc. Lasati-l in pace, zic.
Indru pe 7 decembrie 2012 16:07
Nu l-au criticat doar din limită de înălțime, stai tu liniștit. E un actor prost, n-are carismă, și câte și mai câte.
DanyMarica pe 28 decembrie 2012 18:54
Daaaa prieteni. L-am vazut astazi la cinema si pot spune ca a meritat. Tom Cruise a jocat magnific, minunat fiind personajul principal intr-un film plin de suspans, umor inteligent, ironic, spontan care s-a desfasurat intr-un ritm frenetic. Tom s-a prezentat intr-o forma de zile mari, fizic impecabil, complex. Recomand!
onemorenight pe 06 Ianuarie 2013 12:57
genial tom cruise si amuzant chiar e un film bun de vazut la cinema
GeorgeGeo2011 pe 10 Ianuarie 2013 21:25
Tom cruise joaca foarte bine chiar mi-a placut filmul multa actiune si suspans
gyxu78 pe 29 Decembrie 2012 12:36
un film foarte bun , recomand .
anonymous.6229028630c4f pe 27 Februarie 2013 15:01
lilipasc2 pe 30 Decembrie 2012 20:32
MERITA VAZUT
CREDETI-MA merita vazut.
Nu asteptati sa-l piratati de pe internet.
Nu se compara un un film vazut la cinema cu un film vazut pe calculator!!!

Jenny_pisica pe 29 Decembrie 2012 17:56
E un film foarte bun, chiar daca Tom are ceva preobleme de ale lui, este inca cababil sa faca filme.
O sa va spun o poveste, a fost o data o sala de cinema aproape goala (2 batrani care au lasat copilu la hobbit, o haita de mucosi galogeosi si eu) unde se rula un film de actiune super sexsos care bate cu un armasar (un Stalone) si salveaza printesa (avocatul cu fusta scurta). Asa ca fratilor ! Hai la film.

trcoski pe 28 Decembrie 2012 18:28
mai lasa-ma cu jack recher , lumea va merge la film pentru ca e tom cruise!
mihaigeniu pe 21 Decembrie 2012 02:30
can't help but wait
de abia astept sa vad filmul;tom cruise o sa fie grozav in filmu asta!"He doesn't care about the law,he only cares about what right"
Indru pe 21 decembrie 2012 21:45
Acolo e vorba de Jack Reacher. :)
Macabru pe 19 Decembrie 2012 18:08
Nu ma astept sa fie mare film, dar cu siguranta o sa-l vad. Imi place actorul, imi place ce-am vazut in trailer.
razsax pe 01 Februarie 2013 13:10
Un film demn de zmeurica!
Plictisitor, previzibil, prost jucat si regizat! Lui Cruise i s-a urcat scientologia la mansarda si nu a mai coborat. In ultimul timp nu am vazut ceva de mentionat la pozitiv cu batranul Tom. Daca o tine asa, din "succrs in succes" ,va avea soarta lui DeNiro
nicolas84 pe 10 martie 2013 10:46
Zise unu care habar nu are ca De Niro e in revenire de forma.
mtraianc pe 23 martie 2013 14:28
de acord cu zmeurica!// filmul este mediocru
mirco2000 pe 08 Mai 2013 15:31
un film bun, mi-a placut, vizionandu-l la cinema intre Craciun si Anul Nou, a fost ca o iesire racoroasa, dintre sarmale, salata si fripturi, un film in care Cruise isi intra bine in rol, mai mult zambaret, dar citindu-i trecerea anilor pe chip, umor caracteristic in dialogurile cu Robert Duvall, actiune, bataie, viteza si profesia de lunetist, toate aceste ingrediente fac un film bun, un film de vazut.
ornitoring pe 07 Mai 2013 23:21
actiune pshiologica
un film obligatoriu de vazut, actiune se desfasoara lent si bine desfasurata pe tot intreg parcursul filmului.
AndreBlack pe 05 Mai 2013 15:53
Jack Reacher
Un film foarte bun in care Tom Cruise si Rosamund Pike joaca excelent . Se putea totusi mai multa actiune . Merita vazut , il recomand .
emy_sinaia pe 03 Mai 2013 11:19
Interesant
Un film interesant, chiar daca e cu Tom Cruise sau nu, nu asta e foarte important, ideea filmului e deosebita prin caile intortocheate spre adevarul care trebuie sa-l scoata la suprafata investigatorul militar, combinat cu psihologia unui criminal fara scrupule, rezulta o drama in care Tom Cruise face filmul sa fie mai special !
Pregatiti-va de 2 ore de atentie maxima .

nicoux pe 02 Mai 2013 22:25
Spre foarte bun ...distributie de clasa,scenariul ok, regizat bine....,de vazut.
silviu_ciobanu pe 24 Aprilie 2013 21:55
un fil frumos...si Tom Cruise este un actor foarte bun!MERITA VAZUT!
simona444 pe 01 Septembrie 2013 23:31
Alegere dezamăgitoare
Am citit câteva cărţi de-ale lui Lee Child şi am aflat că s-a facut film dupa una din cărţile lui. Dezamagire totală când am văzut cine e Jack Reacher.Mai prost nici că au putut să aleagă actorul.Şi pitic si bătrân (diferenţa de 26 cm înăltime şi cu 14 ani mai ...copt).Sper să-l schimbe dacă mai continuă seria.
legolas05 pe 20 Aprilie 2013 20:06
Slab filmul,sub asteptari,nu prea a avut actiune si e cam lent,bine ca nu l-am vazut la cinema ca pierdeam aiurea banii
mihaelatb pe 05 Februarie 2013 02:14
un film cu multe impuscaturi, cu o poveste destul de subtire, cu gafe, cu un Tom Cruise ce pare un fel de Chuck Norris, cu o Rosamund Pike care nu aduce acea pata de culoare sau de romantism . Nu-l recomand decat fanilor lui Cruise si asta daca au vazut deja Rain Man.
cosmin_kedii pe 27 Decembrie 2012 17:59
Film minunat, cu acțiune non-stop, Tom Cruise a fost excelent în rolul sau , și așa a fost si Robert Duvall ,Cruise nu este unul dintre actorii mei preferati, dar el a făcut o treabă foarte bună in Jack Reacher.
xerses pe 30 Ianuarie 2013 15:24
Parca Tom Cruise nu mai reuseste sa-mi capteze atat de mult atentia ca altadata.
Bigfoot pe 02 Ianuarie 2013 22:13
filmul este bun merita vazut dar mult sub asteptari ....mai bine il piratati de pe net :)))
bloodthirst pe 03 Iunie 2023 23:00
Unul dintre cele mai slabe filme a lui Tom Cruise... scenariu foarte slab.
user-63b02ad8a0ee8 pe 26 Martie 2023 01:27
Un film de acțiune bun bun cu tineretul care nu vrea să îmbătrânească : Tom Cruise
alexreviews123456789 pe 19 Aprilie 2021 12:06
Un film de actiune foarte bun cu Tom Cruise in mare forma!
forever_young_ pe 29 Decembrie 2020 07:07
BUN !
un film bun care poate si chiar si revazut ...fara a te plictisi ...pentru amatorii de gen e bine venit ...
Salbaticul pe 29 Septembrie 2019 22:20
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere=6.
Octaz pe 29 Septembrie 2018 23:53
Dupa ce vizionezi cel putin 5 filme "Misiune Imposibila" cu Tom Cruise (care se aseamana cat de cat cu "Jack Reacher") este foarte greu sa mai fii surpins de un astfel de film. Mi-a parut a fi departe de un film de actiune de calitate.
Am avut impresia ca am urmarit pentru prima oara un film de actiune static si fara suspans! Wtf? Toata echipa de productie mi s-a parut semiprofesionista si nu stiu de ce dar pana si Tom Cruise in pielea lui Jack Reacher a fost departe de prestatia aratata in rolul lui Ethan Hunt!

danut_iulian pe 17 Octombrie 2017 19:56
Un film de exceptie mia placut mult acciunea est epe tot parcusul filmului.
Dragos.87 pe 02 Martie 2017 23:20
Mi-a placut mult filmul pentru ca are o intriga foarte interesanta.Are si un ritm destul de bun insa ii lipseste actiunea.Nu dezamageste desi ma asteptam la mai mult si am ramas placut surprins de jocul actoricesc a lui Tom Cruise care pare ca nu a imbatranit degeaba.Finalul arata clar ca va exista si o parte a 2 a si ma astept sa fie si mai reusit desi dupa trailer pare destul de interesant.
Mitza_MvP pe 30 Octombrie 2016 12:40
Un film foarte bun,Tom Cruise cum ne-a obisnuit,face ce stie el cel mai bine,sa se bata si sa dezlege mistere...dialogurile cu Rosamund Pike sunt super,iar Jay Courtney e cel mai potrivit pentru rolul de asasin
andystarx pe 01 Ianuarie 2016 23:02
Desi are momente cand poate deveni plictisitor,filmul merita o vizionare ! Si finalul arata clar,ca va urma o continuare ! Sper sa fie macar un pic mai bun ca prima parte ! Tom Cruise ,nu a imbatranit degeaba !
catasmile17 pe 21 Februarie 2014 01:24
Un film care m-a tinut captivat pe toata durata acestuia. Merita vazut.
vovin pe 23 Ianuarie 2014 22:00
Dragut
Un film de actiune usor, dragut, simpatic. Cu cateva mici neajunsuri, per ansamblu e un film placut de vazut.
iulian94 pe 23 Ianuarie 2014 13:11
E un film de actiune foarte foarte bun si merita vazut. Mi-a placut mult filmul, nota 9.
vyydo pe 20 Octombrie 2013 11:25
Actiune intr-un mod clasic, dar si o poveste destul de complicata fac ca acest film sa fie bun.
Infinity pe 12 August 2013 17:07
Jack Reacher (2012)
Misto filmu'! Chiar mi-a placut. Actiune buna, replici bune si un Cruise care nu imbatraneste deloc. Merita vazut.
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 22:11
Tom Cruise se descurca mult mai bine decat alti actori de actiune de varsta lui, filmul acesta fiind un exemplu edificator. Actiune, suspans, tensiune, incordare - pana la sfarsit. Film foarte bun, nota 8.
tony_mondyalu pe 23 Aprilie 2013 21:36
un film frumos, placut care a reusit sa ma surprinda, tom cruise nu este unul din actorii mei preferati insa in acest film a jucat foarte bine, merita vazut cu siguranta nu veti fi dezamagiti

Film - Jack Reacher

Jack Reacher