Păreri It Started in Naples

(1960)

A inceput la Napoli

lorry2die4 pe 01 Noiembrie 2011 20:13
Filmul este placut,proaspat iar peisajele divine.Clark Cable ste minunat!
cosmin_kedii pe 19 August 2013 08:14
Atmosfera unica a Italiei ,,60,,, peisaje uimitoare de Napoli și insulele din Capri, focuri de artificii, felinare, steaguri, culori luminoase, muzica de joc la fiecare colț și o mulțime de baloane - toate acestea pot fi observate în această comedie drăguț și amuzanta
magdai pe 04 Septembrie 2012 03:01
foarte frumos filmul, iar vitalitatea italiană te cucerește de-a dreptul. :) Recomand iubitorilor de altfel de comedii.
margott pe 17 Noiembrie 2011 13:21
Un film incantator, cu doi actori minunati. Pacat ca pe chipul lui Gable se citeste atat de evident oboseala, fiind de altfel penultimul lui film.
Carcotas pe 24 Mai 2021 00:28
Vedi Napoli e poi muori
Un film bunicel care putea fi mai bun daca... Din pacate coloana sonora stearsa,interpretarea mediocra,prezenta lui C. Gable (tocit - obosit) pe post de amorez,lipsa unui refren muzical sprintar,scena inotului in grota si imaginile panoramice statice,reduc semnificativ,in prezentare,solaritatea si exuberanta recunoscuta a orasului.
mtraianc pe 10 Octombrie 2012 11:34
minunat
un film dragut , un ghid turistic minunat pt a vizita insula capri alaturi de doi actori si un copil