Păreri Intolerable Cruelty

(2003)

Dragostea costă!

marc_mihai pe 29 Martie 2011 12:39
O comedie romantica cu multe intorsaturi de situatie, cu un George Clooney sarmant si o Zeta Jones radianta.Frumos film....
dana pe 22 Decembrie 2004 10:32
Un film buniceldespre lumea divorturilor americane.Un film tipic cu un scenariu nu tocmai original. Dak nu ai ceva mai bun defacut merita sa te uiti.
silv_xd_tweety pe 27 Octombrie 2010 12:29
Dragostea costă!Ce daca?
Un film care prezinta o dragoste neconventionala si totusi destul de palpabila , romantica , delicioasa , o dragoste bazata pe incredere , plina de umor nebunesc si de faze hilare . Intolerable Cruelty este considerat unul dintre cele mai slabe filme(deoarece e siropos) ale fratilor Coen , insa aceasta comedie picanta si seducatoare se arata a fi un mod placut in a petrece timpul liber . George Clooney are un personaj interesant si nu foarte usor de interpretat , dar lasa in jocul sau suficiente nuante care sa aminteasca de faptul ca totul e o parodie . Zeta - Jones , insa , a fost motivul acordarii a mai multor plusuri in aceasta satira -totusi cu multe clisee- . Desi putin antipatica mie , in rolul lui Marylin , m-a cucerit . M-a cucerit prin sarmul , prin privirea , prin zambetul si frumusetea ei . Absolut , M-AM INDRAGOSTIT DE EA ! Atat de dulce si totusi atat de hoata si perversa… citeşte
Vegetarian pe 29 Noiembrie 2011 15:37
La cuvinte keie sau Taguri , sub Caseta tehnica a filmului apare si cuvantul mostenire . Merita adaugat in lista Mosteniri neasteptate si aparent profitabile ?
Geo_Ruxy pe 29 Decembrie 2010 19:09
Nota este pentru George Clooney, dar si pentru Catherine... In rest, mai slabut. Dar merge.
miere pe 08 Noiembrie 2010 01:49
foarte dragut filmul.nu vreau sa descriu nimic asa ca mai adaug doar ca merita vazut!!
Iulidesprefilme pe 21 Februarie 2013 20:44
Comedie romantică şi comercială, a fraţilor Coen, care nu prea au abordat genul...
margott pe 10 Decembrie 2011 01:38
O comedie neagra cu cateva intorsaturi de situatii destul de interesante. A inceput sa-mi placa abia spre sfarsit. Clooney sarmant, nu l-am mai vazut pana acum in comedii.
mihaelatb pe 16 Iulie 2011 01:13
se pare ca fratilor Coen le place un Clooney, care frizeaza ridicolul.Un macho aparent, dar de fapt un metrosexual ridicol. George Clooney este probabil actorul pe care -l vor umilit -prin rol bineinteles-cat de tare se poate. Si aici si in Burn After Reading, actorul are rolurile unor personaje de un ridicol extrem.
Nu m-a impresionat filmul! Dar Catherine Zeta-Jones, da! Este absolut fermecatoare, este o frumusete!

Bogdan Honciuc pe 06 Decembrie 2003 19:35
foarte simpatic, cu zeta si clooney foarte frumosi si credibili. filmul nu respecta regulile de aur ale hollywood-ului in materie de comediii romantice, lucru care il face sa aiba mai putin succes la publicul larg decit, poate, s-a scontat. umorul nu a fost nici pe gustul meu, prea sec uneori, alteori (v secventa baronului) prea ingrosat... de-aia, numai trei puncte.
alex_il_fenomeno pe 12 August 2013 02:11
Un joc genial de-a soarecele si pisica ne-a fost transpus aici, filmul impresionand printr-o adaptare americana cu o impresionanta tenta juridica, dar care nu a plictisit absolut deloc prin surprizele aparute pe parcurs, rasturnarile de situatie extraordinare sau dinamismul cat si sarmul emanat de catre cei doi protagonisti ai acestei povesti, George Clooney si Chaterine Zeta-Jones, doi actori ce cred ca au facut diferenta mai mult decat s-ar crede. A fost simpatic, m-am amuzat nespus pe durata acestui film, deci l-as recomanda oricarei varste cat si gust.
cezy98 pe 18 Ianuarie 2013 17:32
Un film dragut amuzant pe alocuir despre bani si pozitie sociala. Ceea ce impiedica personajele principale sa se iubesca. Un final fecit!
cosmin_kedii pe 08 Februarie 2013 13:32
Cu o superba performanta de George Clooney, acest film este cu siguranta unul dintre cele mai amuzante filme ale anului 2003. Zeta Jones are o chimie perfectă. Filmul este cu siguranta o bijuterie și locul ca fiind unul dintre filmele de top din 2003
elmedico pe 29 Decembrie 2011 22:48
Un film foarte relaxant !
IntegerMD pe 23 Februarie 2011 13:39
Nice Coomedy an Very Nice Romance), actorii la inaltime, potriviti p-u aceste roluri.
bainca pe 19 Februarie 2018 20:18
nota 5 asa si asa
un film chiar plictisitor si nu e primul cu actrita catherine zeta jones , cu toate ca mi se pare o actrita buna si a jucat bine dar majoritatea filmelor ei mi sau parut destul de slabe , povestea filmului nu a fost foarte interesanta si actiunea nu a fost foarte alerta a fost chiar inceata , fiind primul meu film vazut cu george clooney nu a jucat deloc rau dar povestea nu ma prins deloc , a fost mai mult drama decat romantic , cred ca singurele lucruri care mi-au placut cu adevarat
inafara de actori a fost ideea povestii in sine , in rest sincer nu merita mai mult de un 5

Bonaventura pe 18 Martie 2017 23:09
O comedie draguta si romantica, cu o Catherine Zeta Jones extrem de seducatoare si un George Clooney topit dupa ea. Superba actrita, chiar daca filmul nu este cine stie ce realizare
OviStof pe 19 Februarie 2017 12:39
Pentru o comedie romantica...
Merg anumite elemente trase de păr, în stil american. Frumuseţea filmului este dată, de fapt, de farmecul actorilor. Şi, dacă tot vorbesc de actori, cam mulţi actori cunoscuţi, pentru un film de acest nivel. Sunt fan comedii romantice, deci mă aşteptam la mai mult.
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 03:12
pe mine filmul nu m-a incantat mai deloc ci din contra personajul feminim m-a enervat la culme cu ideile ei de casnicii bazate doar pe interes :)
mtraianc pe 24 Martie 2013 22:53
dragut
mie mi-a placut , si ce mi-a mai placut ? cum arata Catherine Zeta-Jones, intradevar o femeie frumoasa si joaca si bine ,,
lorenne pe 27 Decembrie 2012 21:48
Finalul mi se pare foarte reusit si actorii sunt ca de obicei impecabili insa firul actiunii e foarte scindat si uneori iti da impresia ca filmul se va termina fara o concluzie bine determinata.
pisicuta1 pe 23 Noiembrie 2012 20:57
un film relaxant ,slabut si merita vazut doar pt actorii principali!