Păreri Insurgent

(2015)

Insurgent

ana_david pe 18 Februarie 2015 11:20
Da, bine-nţeles că tot e patetic pentru unii. Dar am uitat că acum se promovează doar filmele gen Fifty Shades of Grey. Adică, cum să se promoveze şi la noi filme cu o femeie în rolul principla, în loc de sociopaţi? Asta ar fi prea de tot.
Robert_24 pe 18 martie 2015 04:52
ce pot sa zic.ai perfecta dreptate.
Dacianus pe 26 decembrie 2015 22:30
Ana, de unde stii ca era femeie? A aratat ca i-a facut ceva Four? :D Hai sa zicem o fata/adolescenta, totusi. :) Mie filmul (asta-al doilea), mi s-a parut mult mai bun decat cartea. Tin minte ca dupa Insurgent-ul citit am ramas cu un gust de pierdere de timp, dar dupa ecranizare chiar am senzatia ca vreau sa stiu ce se intampla mai departe.
inglezu pe 20 Martie 2015 23:13
Dezamăgitor
Urâtă de tot această a doua parte. Nu că prima parte ar fi fost cine ştie ce.
Păcat, ideea filmului nu ar fi fost rea.

Efectele speciale 3d slăbuţe rău

FlorinMovieFreak pe 24 Martie 2015 22:19
Slab si fara substanta, personajul lui Milles Teller (Peter) a animat ceva atmosfera.

Nota 6/10 cu indulgenta

Sanatate! ;)

1PepsiDeCapsuni pe 22 mai 2015 00:26
asta mi-a placut si mie . chiar nu m-am asteptat la asta .
Ileaantonia pe 23 Ianuarie 2015 18:19
Abia astept sa apara !
alin9314 pe 31 Ianuarie 2015 09:32
Primul a fost varza,un film copilaresc fara nimic special,asa ca nu am asteptari mari de la 2.este recomandat copililor sub 10 ani!,
mai bine ma uit la big hero 6 sau toy story acolo macar e comedie decat la divergent ,convergent,insurgent sau cum se vor mai numi filmele astea patetice

daniela_baciu96 pe 25 februarie 2015 17:21
Iti recomand atunci cartile :) Decat sa te uiti cu grupa mica la toy story, incearca sa te adancesti intr-o carte si abia apoi o sa fii indreptatit sa faci comentarii filmului. Succes!
aliceb pe 10 martie 2015 19:46
daca nu iti place genul, atunci renunta... mie mi-a placut foarte mult, ba mai mult decat cartea si am ceva mai mult de 10 ani, inca de trei ori pe atat...
robertiulian pe 30 Ianuarie 2015 17:29
Sper
Sper ca o sa fie ceva frumos :D , la fel ca Divergent .
issa_pride pe 22 Martie 2015 08:53
Deși cartea si filmul au fost diferte AMBELE AU IEȘIT SUPER. Iar daca nu va place, de ce va mai chinuiti sa scrieti aici? Daca vreti scrieti comentarii frumoase la filme penibile ca Fifty Shades of Grey! Este logic ca voi ati ales sa mergeti la acest film si daca voua nu va place, de ce v-ati mai dus? Si se vede ca scrieti aici doar ca sa enervati oameni, altfel nu ati scrie v-ati mai chinui sa scrie aici! Asa ca nu mai scrieti comentarii negative penibile, nu e nevoie de oameni carora le plac filmele in care sunt doua personaje care se cearta sau se saruta tot filmul!
Slightly pe 20 Martie 2015 14:35
Prostia nu se opreste pana nu devine cronica
Nu-mi vine sa cred ! Un alt monument de prostie gen Spider Man, Transformers, BatMan , SuperMan si alte monumente de prostie destinate mintilor mediocre !

Nu a fost de ajuns ca au scos o prima parte ! Nu s-au oprit la ea, prostia e predestinata din nascaie sa evolueze pana cand devine cronica. Un film pentru copii si, culmea, ce e cel mai ...trist,tata ! ... este faptul ca acesti copii nu stiu ce sa mai faca pentru a parea maturi : unii se chinuie sa foloseasca un vocabular specific oamenilor maturi si inteligenti, dar nu-si dau seama cat de ridicoli sunt postand astfel de mesaje, altii se dau critici cinefili, si cei mai ridicoli sunt copiii care abia intarcati de viata isi lasa barbã ! Ei dracie,daca nu ai barbã nu esti matur. Nu esti barbat ! Nu esti potent, nu esti ALFA !

Imaginati-va un astfel de copil idiot , care pozeaza intr-un om matur dar il da… citeşte

aliceb pe 21 martie 2015 22:14
daca nu iti place genul, de ce iti dai cu parerea???
Slightly pe 26 ianuarie 2019 17:18
Mai kidzorel90, fatza de cur basit , ti-am zis sa iti schimbi curul ala paros din poza. Apoi mergi la Anadolu fa un transplant de neuron si poate esti si tu capabil sa intri in cercul oamenilor inteligenti. Evident nu in mijlocul lui, ci la usa, unde sa ne tii paltoanele, ca un joker prostalau.
valy_barbu pe 23 Martie 2015 18:59
Mai slab ca prima parte ,dar o continuare care te face sa astepti si ultima parte a filmului . Nota 7 de la mine !
blu43 pe 21 Martie 2015 22:34
Super filmul ! Actiune de la inceput pana la sfarsit ,mult peste divergent , se pare ca va exista si partea a-3a ! Allegiant: Part 1
katy_tza pe 07 Aprilie 2015 10:16
Este filmul care mi-a placut mai mult decat cartea. Am savurat fiecare moment si am trait impreuna cu persoanajele. Actiune, suspans, drama. Inevitabil ma uit si la ultima parte
xlGabii pe 28 Februarie 2015 16:05
Abea aştept filmul :3 :D Presupun ca va fi genial :O
nyuszi pe 10 Iulie 2015 02:35
Mare pierdere de vreme… Uneori filmele astea care par stupide sunt bune de vazut ca relaxare, dar asta mi-a dat dureri de cap. Am vazut si prima parte, sa zicem ca ideea initiala parea interesanta, dar si-au taiat nu doar craca de sub picioare cu asta, ci copacul cu totul. Nimic n-are sens, motivatiile personajelor sunt puerile in cel mai bun caz, logica nu exista (mda, hai sa modificam genetic niste oameni, sa-i inchidem intr-o zona de unde, in mod miraculos, nimeni nu incearca sa scape, si apoi sa "speram" ca dupa cateva generatii se transforma inapoi in ceea ce suntem noi de fapt, haotici si umani… hmmmm… super plan!), actiunea e ridicola si sare-n toate partile, iar jocul actorilor total aiurea. Pana si Kate Winslet, care e o actrita buna in general, chiar foarte buna, e de rasul lumii, parca joaca la misto.

Cel mai enervant lucru a fost totusi smiorcaiala lui… citeşte

Aditzuu92 pe 8 decembrie 2015 22:48
Bine,punctat!
fizzcristi pe 15 Aprilie 2015 01:19
O PORCARIE :(
wws pe 29 Martie 2015 15:05
mult mai frumos fost prima parte, l am vazut la cinema si am intrat f incantata si nu am plecat la fel :))))
Kinnari pe 26 Martie 2015 02:08
Am asteptat sa termin de citit cartea inainte de a merge la film. Pot spune ca am fost dezamagita. Parca n-ar avea nicio legatura cu ea. Pe la final ma tot intrebam ce au de gand sa faca cu Jeanine si unde e Tori. A aparut Evelyn in scena, Jeanine a fost CAPTURATA, dupa care toti aia au inceput sa zburde cu un zambet prostesc inspre zid. "Asta e tot?! Se termina?! Dar... nu asa trebuia sa fie..." BANG!
Peter ala a facut filmul mai interesant, Tris a fost penibila, Caleb un natarau iar Evelyn mult prea tanara (l-o fi facut pe Tobias pe la vreo 10-14 ani cel mult).
Foarte, foarte slab comparativ cu primul.

user-59cfc5e0991ba pe 02 Februarie 2020 14:17
După Divergent, a făcut el Insurgent, Convergent și orice se poate termina in acest "gent" :))))
O porcărie maxima ca și cea dinainte, nu am rezistat mai mult de 20 min, regizorul clar are ceva la capoc rău de tot nu așa.
Departe de ce se poate numi film SF, acțiune sau mai știu eu ce.....
Nu recomand deși am așteptat prima parte să apară cu mare nerăbdare, anunțat cu surle și trâmbițe, eșec total, slab spre foarte slab.

MariusCiprian87 pe 11 Martie 2019 06:49
Slab sf....
Un "sf" mai mult pt varsta de maxim 16 ani...un film slab , un sf ușor...poate cel mai slab film în care joacă Kate Winslet !
niggeremall pe 10 Martie 2019 18:28
`crazy`. am crezut ca e divergent(prima parte) pana am citit un comentariu cum ca `prima parte ar fi mai buna`. asta pt ca am vazut filme traduse in fel si chip, nu pot sa zic ca traduse aiurea dar era o diferenta semnificativa.... dfe perspectiva, lingistica si nu numai. despre film...... sigur ca da, femei neinfricate, divergente, de le sare curaju prin urechi. n-o sa intru in detalii ca e tampeala maxima, terminologica dar si mamaligistica. adca e o mamaliga atata de invartita si batuta de nici terciu congelat din mallurile londoneze n-o egaleaza.
cosmin742000 pe 14 Octombrie 2017 09:04
O mizerie de film de actiune SF ammerican deci nimic nou
andystarx pe 25 Ianuarie 2017 16:37
Cel mai bun din franciza ! Partile 1 si 3 mi s-au parut mult mai slabe,acesta a avut putin suspans,dar nu are niste efecte speciale senzationale !
SoniaMaier pe 19 Martie 2016 17:22
Nu se compara cu Divergent.. e mult mai slab. Dezamagitor.
Deea_Kinky pe 16 Februarie 2016 12:34
Four....merita toti banii :)) ! Un film bun , contine multa actiune si pe alocuri ceva suspans. Recomand !
kakapiciu pe 13 Februarie 2016 14:27
Mai ramane de vazut doar ce este "dincolo de zid". Deabia astept a 3a parte.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:09
Insurgent
br89wrswrs pe 15 Ianuarie 2016 14:11
bun filmu...
m a prins de la divergent...e un fel de maze runner:) ador filme de genu :)..daca mai aveti vreo sugestie ....o astept:)
Floricica233 pe 07 Ianuarie 2016 19:13
Foarte bun , toate partile sunt exceptionale !!!!!!!
Aditzuu92 pe 08 Decembrie 2015 22:57
Varză cu cîrnați!
După 45 de minute l-am oprit,n-am mai rezistat,totul a părut aiurea,m-am străduit din inimă să ințeleg și eu ceva,primul film după aproximativ 170,mă rog al 2-lea la care pur și simplu nu mai rezist,Nota 4 doar pt.grafica 1080p și o fărîmă de acțiune!
omucuvaloare pe 15 Noiembrie 2015 23:47
Mihai2508 pe 05 Octombrie 2015 20:36
Sub asteptari
O continuare, din punctul meu de vedere mai slaba ca prima parte, ma asteptam sa fie mai reusit. Per total este un film bunicel, dar este mai slabut decat ma asteptam.
4lex pe 21 August 2015 19:58
Mehhh
Jur acum ca nu am citit cartea , dar dupa ce am vazut asta ,sincer nu prea mai am asteptari mari de la Allegiant . Poti sa-l vezi cand nu ai ce face seara . Nu recomand
marius_vidrean pe 07 August 2015 17:15
Momente bune, dar atat
Filmul nu este foarte impresionant, dar este ok. Divergent a fost mai bun, cel putin asta este parerea mea. Filmul nu m-a facut sa raman cu replici, scene in minte.
Stefanzy pe 31 Iulie 2015 16:26
Prima ora si 15 minute din primul film (care au fost foarte bune si singurul motiv pentru care filmul a luat nota 6 de la mine *vezi reviewul*) au fost impartite uniform in toata durata celui de al 2-lea film, Insurgent. Rezultatul? Un film putin mai bun ca primul (si care a iesit din zona mediocrului) , dar inca cu multe defecte si chestii esuate. Probabil ca al 3-lea film o sa fie un film mai mult decat "bun".
radu3455 pe 19 Iulie 2015 22:51
slab rau filmul cu mult sub asteptari,scenariu plictisitor,sper macar ca cele 2 parti care vor urma sa fie mai captivante,puteti sari peste aceasta parte ca nu pierdeti nimic nota 5
mariuszmeu pe 17 Iulie 2015 03:30
o parte intai , lungita
ca orice parte a doua : o parte intai ,trasa de par ...daca dadeam banii pe bilet , muream de necaz
ma seaca publicitatea asta de pe site. mi se pare o mare tampenie .in special pop-up-urile full screen . tre sa casti ochii , sa nu ti se deschida o pagina intreaga sau niste informatii care nu te intereseaza

diz3lgirl pe 12 Iulie 2015 11:15
nu asa de bun cum as fi sperat
a fost ok filmul, dar dupa prima parte, cred ca as fi asteptat putin mai mult. mi se pare ca a avut un final mult prea slab.
Stefan_cezar_bucur pe 10 Iulie 2015 23:12
Aşa şi-aşa
Precum arată titlul, aşa şi-aşa. Din această idee cu fracţionarea societăţii pentru salvarea umanităţii, putea să iasă ceva mai bun. Filmul este mediocru, pune accent pe acţiune şi efecte speciale, în detrimentul substanţei - creionarea mai pronunţată a personajelor, analiza faptelor care au necesitat separaţiile comunităţilor, mecanismul care a pus-o pe Jeanine la comanda supremă. Noroc cu mesajul final, un fel de "tabula rasa". Pentru cei care nu l-au vizionat, merită, dar să nu aibă mari aşteptări. Ender's Game şi Maze Runner mi s-au părut evident mai bune.
Lockdown89 pe 10 Iulie 2015 15:23
Un SF reusit.
Sub unele aspecte se cam aseamana cu Jocurile Foamei,.Un sf interesant cu destula actiune.Nu a fost sub Divergent, dar nici peste el.Finalul:Problema''Cel inadaptabil-Divergentul'' sa dovedit solutia tuturor raspunsurilor.
tonymaestrul pe 24 Iunie 2015 17:01
La fel ca prima parte este un film bun care te tine in suspans pana la final. Apar personaje noi si aliati noi pt cele doua personaje principale ale filmului. Finalul e interesant si sper la o parte a treia .
alex43497 pe 08 Mai 2015 23:18
in filmul asta joaca Theo James, Ansel Elgort, Shailene Woodley, Naomi Watts, Miles Teller....numai anti-talente in actorie.
leo26 pe 10 iulie 2015 00:58
Naomi Watts anti-talent? Ba esti cu teava?
mentoros pe 24 august 2015 15:30
lasa-l pe alexmultecifre...individu' a notat filme precum Pulp Fiction, Dances with Wolves, Taxi Driver, Natural Born Killers, Schindler's List cu o stea...fara cuvinte?! unii nu-si dau seama de ce traiesc...nu prea realizeaza...ma intreb care-i rolu' lui pe acest pamant...sa fie un nimic nihilist antagonist...un gigi contra...pacat...
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Aprilie 2015 16:50
Un film bunicel,noroc ca l-am vazut in format 3D probabil daca nu il vedeam in acest format nu era asa interesant.Macar am vazut imagine 3D daca filmul nu a fost prea reusit.
UscaPatrick pe 22 Aprilie 2015 13:48
Ceea ce merita sa fie facut,trebuie facut bine
Prima parte după mine a fost faina...a doua parte are un trailer satisfăcător dar filmul plictisitor
adee_dr_gu pe 21 Aprilie 2015 00:07
Prima parte, Divergent a fost mult mai buna decat partea a doua. A doua jumatate a filmului a fost mai spectaculoasa, mai multa actiune... prima jumatate plictisitoare. Oricum este un film interesant, merita vazut.
TeodoraIacob pe 12 Aprilie 2015 21:34
Mi s-a părut mult mai bun prima parte
TeodoraIacob pe 12 Aprilie 2015 21:34
Mi s-a părut mult mai bun primul film
Phantom_sub pe 27 Februarie 2015 10:50
hmm
Insurgent e foarte bună. Recent am terminat-o de citit. Autoarea a spus ca n-au putut sa ecranizeze atat de fidel cartea, sunt prea multe intorsături de situaţie. Dar a spus că îi place filmul, e mai potrivită adaptarea pentru marele ecran. Probabil primeşte şi ea o parte din bani...
Dacianus pe 1 aprilie 2015 11:01
Probabil? :) Drepturile de autor in USA pentru o singura ecranizare dintr-o serie atat de difuzata, te fac milionar(a). Acum inmulteste cu doi, cu trei, cu cate se vor mai lansa.
Phantom_sub pe 2 aprilie 2015 15:00
Sincer, filmul m-a dezamăgit. Bravo ei că ştie să scrie. Bravo ei că face bani. Mai e o carte, experiment şi mai ar fi un prequel după Patru, dacă vor să-l facă.
mari56x pe 23 Februarie 2015 09:44
Sa vedem ce va fi de el, primul a fost neasteptat de interesant. Desi nu ma asteptam dupa "reclama" care i s-a facut.
Ciurila_Emanuel pe 02 Septembrie 2015 11:44
Foarte bun !!!!
Un film foarte bun, plin de actiune si mult suspans, in final invingand Tris si Patru, care erau divergentii buni, ii dau nota 10, pentru scenariu si interpretarea actorilor !!!!
Sorin87 pe 26 Iulie 2015 22:46
Un film foarte bun, povestea filmului reusita, astept continuarea
PiticVerde pe 16 Iulie 2015 16:42
merita vizionat
Prima parte a fost excelenta,aceasta parte a fost buna,mie mi-a placut si am vizionat-o cu placere,sfarsitul a fost total neasteptat ,in sens pozitiv.