Păreri I'm Not There

(2007)

Noi suntem Bob Dylan

zgubi pe 18 Decembrie 2010 18:23
personalitate intangibila
Filmul traseaza micile detalii a vietii unui artist total neinteles. E o schita subtila a marelui maestru Bob Dylan care cuprinde copilaria,adolescenta si maturizarea fortata.
Saber pe 15 Martie 2010 15:52
probabil unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut pana acum.Kate Blanchet a avut o interpretare de zile mari.
Samara.Morgan pe 05 Aprilie 2010 11:47
mi-a placut foarte mult,mai ales ca heath ledger a jucat...cu toate ca nu stiu prea multe despre bob dylan tot am urmarit filmul, are unele scene confuze si e putin greu de inteles
Iamsaved pe 18 August 2010 02:05
Nu cred ca se poate exprima in cuvinte sentimentul boem pe care filmul ti-l baga in vene fara rusine.
PetSound pe 05 Decembrie 2011 00:22
O adevarata capodopera a cinematografiei moderne. Un film atat de briliant si de complex precum subiectul sau, cred ca filmul ii face dreptate lui Dylan. Nu este un film pentru toata lumea, este destul de lung si majoritatea scenelor sunt destul de confuze si greu de urmarit. Audienta generala ar putea stramba putin din nas dar, cine este in dispozitia necesara se poate bucura de acesta capodopera. Totusi, au fost momente cand filmul parca si-a luat-o in cap, devenind prea "pretentios" si prea "artistic". Actorii, in special Blanchet si Ben Wishaw au facut o treaba excellenta si infatiseaza perfect ideile, conceptiile si personalitatile lui Dylan. O biografie extrem de originala, extrem de bine realizata, cu un subiect ce continua sa fascineze prin cantecele si conceptiile sale enigmatice si pline de valoare.
Denisse.Opt pe 04 Noiembrie 2011 22:02
un film cum rar mai apare in zilele noastre. a fost fabulos!
pisicuta1 pe 07 Octombrie 2012 22:04
da merita vazut ,poate mai greu de inteles!
dar este un film de exceptie!