Păreri Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

(2013)

Bărbatul de 100 de ani care a sărit pe fereastră și a dispărut

lili22 pe 10 Iulie 2015 11:26
o comedie reusita
Iesita din tiparele cu care au incercat sa ne prosteasca filmele americane, merita sa o urmariti.
paradox_utopic pe 16 Iulie 2015 23:42
Forest Gump la 100 ani
ciudata asemanarea cu forest gump + cativa mafioti copiati din Guy Ritchie fac un film interesant...
narcisson pe 20 Noiembrie 2016 18:59
Dupa cum ziceau si predecesorii mei, o abordare cu totul diferita fata de filmele pline de clisee de peste ocean. Filmul debuteaza....hai sa zicem exploziv si la propriu si la figurat si apoi continua in aceeasi maniera. Insa trebuie sa recunosc ca ma asteptam la cu totul altceva, poate la o poveste mult mai linistita, specifica varstei protagonistului.
Allan, un batranel simpatic de 100 de ani, pe care la prima vedere nu ai da nici doua parale, porneste intr-o aventura. Locul de unde pleaca este exact locul de unde nu ar trebui sa plece o persoana la 100 de ani. Insa personajul nostru, Allan, este total atipic. De asemenea, si persoanele de care da in aventura sa sunt la fel de ''descentrate'', sa spun asa.
Pe parcursul filmului, ne sunt prezentate atat intamplari din prezent, cat si patanii din trecut ale batranelului, de peste tot de prin lume. Din ce inteleg, filmul se… citeşte

catalin_ionut_23 pe 20 Ianuarie 2016 21:28
Excelent ,merita vazut!
Foarte bun filmul,placut ,relaxant ,o poveste spusa cum trebuie de la inceput pana la sfarsit.Peisaje bune ,actiune ,ce ti-ai mai putea dori .Merita vazut si asa un film ,nu numai cele de la americani cu actiune crima groaza etc.Filmul este de nota 10 ,si merita toata lauda.,chiar ma relaxat si il recomand Super!
Zafira68 pe 10 Iulie 2015 15:25
O comedie excelenta. Nu o pierdeti.
O comedie de nota 10. As revedea-o oricand cu placere.
GabrielaSirbu pe 21 Mai 2018 12:59
N-am vazut filmul dar cartea este excelenta; iar autorul Jonas Jonasson-suedia- mai are traduse un RO:"Asasinul Anders si lumea pe intelesul tuturor" si "Analfabeta care știa să socotească", pe care vi le recomand.
elmedico pe 28 Ianuarie 2016 00:07
O comedie plina de creativitate, total diferita de ce se filmeaza la Holywood. Asa ca daca aveti posibilitatea sa l vedeti, nu l ratati!
AndreBlack pe 20 Ianuarie 2016 00:42
Foarte interesant si foarte bun filmul . Filmul prezinta o abordare mai diferita , te face sa fi atent la el pe toata durata . Merita vazut filmul , il recomand !
Get0dac pe 26 Septembrie 2015 13:53
Nu am vazut filmul însă cartea este absolut bestială.
De același autor a apărut de curând și ,,Analfabeta care știa să socotească"

eduard_stratan pe 18 iunie 2017 20:19
Cartea este chestia aceea cu coperti care are litere pe dinauntru?
Stentor pe 30 August 2015 03:23
Haios :)
Neasteptat de distractiv :) Nu te tii de burta, dar va starni zambete :)