Păreri How to Lose Friends & Alienate People

(2008)

Cum să rămâi fără prieteni

Ilie pe 11 Ianuarie 2009 14:30
Ieri am vazut filmul, mi s-a parut un film cu un subiect interesant, are citeva faza comice originale, pe scurt merita vazut.
NaTyLuTz pe 22 Aprilie 2010 11:56
Vad ca majoritatea sunt dezamagiti de acest film! Mie insa chiar mi-a placut! M-am relaxat privindu-l si am scos cel putin un zambet la fiecare 3-4 minute! Din perspectiva mea il recomand pentru ca merita o vizionare!De laudat prestatia lui Simon Pegg si a celor 2 actrite: Kirsten Dunst si superba Megan Fox!
turonian pe 20 Martie 2011 17:59
Destul de reuşit filmul. Simon Pegg şi Kirsten Dunst sunt excelenţi.
DragonMaster pe 31 Iulie 2011 23:28
O comedie buna
A fost o comedie destul de buna cu cateva faze de ras la care m-am simtit bine.Acord acestui film nota 7.
RomaniaMare pe 12 Iunie 2010 04:04
Demult nu am mai vazut un film atit de slab si de prost ca "How to Lose Friends..." .
Mi s-a parut o porcarie desantata.

margott pe 23 Ianuarie 2012 17:14
Are cateva momente amuzante, dar per ansamblu e un film destul de plictisitor.
OvFire pe 09 Aprilie 2010 00:06
Subiectul este intr-adevar interesant, dar prea apropiat de The Devil Wears Prada, filmul este insa salvat de Pegg, care stie sa intre aproape perfect in pielea personajului, salvand filmul din lacul mediocritatii prin cateva situatii comice.
Doroteea97 pe 30 Martie 2010 14:23
Eu am fost la cinema cu cativa copii intre (8-11 ani) sicu maamele si bunicile lor:))Va dati seama cum au reactionat la fazele deocheate?
Oricum filmul este frumos , merita vazut!

Radu1711 pe 06 Decembrie 2009 19:35
radu1711
un film bunicel, mi-a placut mai ales actorul Simon Pegg
Yulia pe 05 Aprilie 2009 13:38
E un film dragut. Intr-o dupa amiaza de duminica e ok daca il vezi !
danucu pe 04 Aprilie 2009 10:00
nu mi s-a parut cine stie ce. e ok de vazut, dar nu impresioneaza. hmm... dupa trailer parea mai funny. unele glume au fost.... mi se pare ca e overrated
RoxyD pe 29 Octombrie 2011 18:57
. ... un film bun ... .
mtraianc pe 23 Ianuarie 2011 22:01
bunicel
filmul este ca o limonada rece intr-o zi de vara fierbinte ,,
Dubrasca pe 21 Martie 2010 18:23
pacat ca a fost cam plictisitor...sunt intr-adevar unele momente funny dar..cam atat.Isi merita Nota!
bogdan0125 pe 02 Mai 2010 21:54
Plictisitor. Finalul foarte previzibil, actori slabi. Nu-l recomand.
andystarx pe 14 Ianuarie 2019 17:32
Un film amuzant pe alocuri,insa mi s-a parut totusi cam plictisitor,SImon Pegg,oricum ramane un actor bun iar Kirsten Dunst mi s-a parut stearsa ,ca de obicei !
xerses pe 17 Februarie 2014 21:44
Filmul urmăreşte decăderea lui Sidney Young din poziţia de tânără speranţa a jurnalismului, trecând prin teribilul eşec pe care Sydney îl va experimenta pe parcursul angajării sale la una dintre cele mai prestigioase reviste din New York, "Sharps".

Sydney va face greşeala vieţii lui rupând orice legătură cu Manhattanul, iar manierele proaste şi glumele vulgare îl vor conduce la o serie de gafe imense, cu consecinţe hilare, sabotându-şi singur încercarea disperată de a cuceri inima adevăratei lui iubiri.

crome pe 13 Decembrie 2013 22:20
foarte frumos filmul , amuzant , antrenant , relaxant !
Miiku pe 05 Februarie 2013 13:58
Un film bun, are si momente amuzante. Dar cred ca se putea si mai bine.
Lalykutz pe 03 Decembrie 2009 20:31
a fost dragut.....mai mult am ras dacat sa ma impresioneze ceva din acest film
alex_il_fenomeno pe 13 August 2012 00:26
a fost o comedie britanica , pe cat de surprinzatoare , pe atat de inspirata , care face ca pana si desfasurarea , realizata pe baza de povestire , sa nu fie niciun impediment pentru tensiunea povestii , atat de placute . si ce sa mai spun de Simon Pegg ( Megan Fox a fost numai de umplutura , pana la urma ) , care facea alt rol excelent dupa cel din "Run Fatboy Run" , unul atat de amuzant si de placut , aducand acelasi spirit britanic unic in pelicula . clar , un film de neratat pentru nimic in lume !
Pavel.F pe 21 Iulie 2012 13:33
un film bun merita vazut dupa parea mea filmul asta merita nota 7.
Sorin87 pe 02 Iulie 2011 11:03
How to Lose Friends & Alienate People
Mi-a plăcut cel mai mult dintre toate filmele cu Simon Pegg de până acum. Reţeta filmului e clasică, însă spontaneitatea actorilor produce câteva momente teribil de amuzante.merita vazut
Vorador pe 20 Mai 2011 19:40
M-am relaxat privindu-l si am scos cateva zambete la unele scene comice,este o comedie romantica ca oricare alta in care stii finalul din primele minute, dar este bunicel.
ankci pe 01 Iulie 2010 12:35
anca
nu mi s-a parut cine stie ce. e ok de vazut, ...dar totusi...:-??...........
lulutza13 pe 06 August 2009 19:25
ieftin
acu daca nu apare megan asta in toate tot degeaba ...O STEA
Wonka pe 14 august 2009 21:56
Copilas, la acest film a lucrat inainte sa devina super-star cu transformers , doar ca producatorii au asteptat lansarea m'ai intai a lui transformers sperand ca va avea un succes m'ai marisor insa nu a fost asa cum s'au asteptat , asa ca nu vb daca nu stii , nici macar nu te'ai uitat la film si iti dau parerea , get a life
Gerrard831 pe 1 aprilie 2010 14:51
ce sa ii faci:|?...limba romana este cam grea:)) Wonka mai treci si tu pe la scoala ;)