Păreri Home Alone

(1990)

Singur acasă

andr33a pe 25 Decembrie 2008 19:58
e super tare!!!cel mai mijto film difuzat de craciun!!:x
sweetangry pe 19 mai 2011 12:45
asa este
AeroX pe 03 Iulie 2009 21:33
Una dintre cele mai memorabile comedii de familie din istorie!
Cred ca toata lumea l-a vazut. A fost un film de comedie excelent si nu cred ca va fi uitat! La filmul asta nu te vei plictisi nici la a "n-spea" vizionare. Ma uit de fiecare data(pe an) la el cand il da la TV(in special de sarbatori/Craciun).
De asemenea are si un soundtrack excelent! Mare om, John Williams, mare om!
Si regizorul....Chris Columbus.....de top la filme de familie!

Diana-Ionela pe 21 ianuarie 2012 15:44
este filmul copilariei pe care si eu il revad an de an in perioada sarbatorilor de iarna
aneta_floca pe 8 decembrie 2012 21:35
si eu il revad de fiecare data cu mare placere
qazdaz pe 02 Decembrie 2009 13:42
M-am obisnuit sa il vad in fiecare an de craiciun !!:) Nu imi imaginez Craciunul fara seria Home Alone :)
Kinnari pe 13 Iulie 2009 17:21
E EXTRAORDINAR!!!
Ideea, actiunea, actorii, toate capcanele. Pur si simplu genial!

FreakDoll pe 27 Iunie 2009 22:16
Cea mai tare comedie ever!!! Nu cred ca o sa ma plictisesc vreodata de aceasta serie.
NightChild pe 5 decembrie 2010 20:15
Mda, si eu l-am vazut de vreo 10 ori si tot nu m-am plictisit de el.
Nikia pe 7 ianuarie 2012 15:32
si eu la fel, de filmele bune nu te plictisesti niciodata.
marin bianca pe 14 Ianuarie 2009 16:57
suuper film
OANA pe 26 Octombrie 2008 18:57
SUPER FILM
andoni simona pe 30 Octombrie 2008 20:47
acest film mi-a placut foarte mult si este cea mai reusita comedie chiar imi place felicitarii
italianobosss pe 16 Noiembrie 2009 16:02
f tare
filmul copilariei mele , ador sa-l vad de craciun cand ninge afara:X:X::X:X:X:X:X:X:
Mikala pe 27 Mai 2009 14:01
Filmul copilariei . Ma uit de de fiecare data la ele , in fiecare an 1 si 2 merita vazute .
bonbons pe 1 septembrie 2009 22:55
Total de acord......Superb
janett pe 27 noiembrie 2015 13:41
unde naiba e filmul???????????????
muntean adi pe 29 Noiembrie 2008 21:24
cel mai fain film merita vazut
ooo333 pe 23 Mai 2009 11:42
cel mai tare film ever maked !
Super filmul ! Cel mai bun film de craciun numai bun de vizionat in familie , Kevin e cel mai dragut !
claudiu-daniel-lugoj pe 23 iunie 2009 17:37
pentru ca atunci cind au scris ei pe sait 5 stele era cel mai mult nu puteai sa dai mai multe ca nu te lasa saitu.
ooo333 pe 13 iulie 2009 21:29
da >>>>>???? thx
-Wizz- pe 14 Iunie 2010 11:50
cum sa nu'ti placa? :X
alexutza_mai pe 14 Decembrie 2009 18:25
este cel mai genial film de craciun!!!Macaulay e un scump iar intamplarile sunt demne de nota 100000000000000000000 :))
Satana_cu_Cioc pe 08 August 2009 21:47
Dude With Cioc
Primele doua sunt clasice, si merita vazute in fiecare an de craciun impreuna cu familia... ce-a ce ma aduce la intrebarea mea... de unde pot face rost si eu de ele pe dvd, pentru cumparare
cezarika21 pe 08 Decembrie 2012 06:30
O comedie plină de inventivitate şi umor
Uitat acasă de proprii părinţi, un puşti curajos reuşeşte să se lupte cu doi hoţi ce voiau să jefuiască locuinţa, dovedind multă inventivitate. "Home Alone" este o comedie de familie simpatică cu secvenţe foarte amuzante, momente şi replici memorabile şi interpretări reuşite.

Scenariul parţial neverosimil este salvat de spontaneitatea şi farmecul lui Macaulay Culkin, precum şi de interpretările amuzante ale lui Joe Pesci şi Daniel Stern în rolurile celor doi bandiţi. Muzica este foarte potrivită secvenţelor din film, contribuind la creşterea suspansului şi la accentuarea sentimentului de spaimă pe care-l trăieşte copilul la început. Morala filmului este că niciun om nu ar trebui să fie singur în zilele Crăciunului. Un film indicat în special copiilor, dar care poate fi vizionat şi de adulți.

deea9595 pe 10 August 2009 10:55
un film foarte amuzant care intr-adevar merita vazut!!!
Theodor2011 pe 19 Februarie 2012 11:09
Este cu siguranta cel mai bun film de comedie pe care l-am vazut, si cel mai bun film in care a jucat Macaulay Culkin. Si partea a doua a filmului este continuarea perfecta cu acelas regizor si exact aceias actori din prima parte, si este cel putin la fel de bun ca prima. Repet Home Alone 1 si 2 au fost cele mai reusite filme in care a jucat Macaulay Culkin. Home Alone (doar primele 2 parti) este poate cea mai buna comedie facuta vreodata si cu siguranta cel mai bun film recomandat pt luna Decembrie. De vazut si revazut (in perioada sarbatorilor de iarna)
puffulette pe 05 Februarie 2012 11:00
Un film al copilariei, foarte frumos, multe faze amuzante si un baietel simpatic si foarte istet.. Merita vazut
chrissT pe 13 Decembrie 2009 10:18
un film de nota 10, foarte bun pentru perioada craciunului :)
hannah21 pe 09 Noiembrie 2009 15:45
Un film foarte frumos si haios.L-am vazut cred ca de 10 ori.
SANDA45 pe 22 Septembrie 2012 09:44
O comedie excelenta care in mod cert mi`a marcat copilaria.Merita vazut in familie si revizionat fiindca niciodata nu te plictisesti.
Manusa pe 08 Decembrie 2012 23:23
Filmul asta este nemuritor. Ori de cate ori il vad ma amuz ca si cand ar fi prima data cand il vad. Are multe scene comice care m-au facut sa rad cu lacrimi, actorii sunt foarte buni si joaca minunat, mai ales Culkin. Un film care, daca nu l-ati vazut pana acum, desi ma indoiesc :), merita vazut, mai ales de Craciun.
SAndrei2000 pe 24 Septembrie 2013 21:26
Unul dintre filmele care ne-a marcat copilaria multora!Pur si simplu,de cate ori te-ai uita,nu te-ai plictisii.Un film de craciun si de familie ce nu trebuie ratat in viata...
MNarcis pe 29 Noiembrie 2011 17:13
L-am vazut cred ca de 10 ori si il vad in fiecare an de sarbatori, m-a impresionat, si mi-a placut atat de mult, incat Craciunul chiar daca am familia langa mine, masa traditionala si voie buna, fara acest film parca lipseste ceva, pur si simplu nu este la fel Craciunul fara acest film.......Obligatoriu de vazut!
Crist11 pe 26 Iunie 2011 17:34
L-am vazut cred de 10 ori si tot nu ma pot satura de el..
Cea mai buna comedie a anilor ' 90.

alex_il_fenomeno pe 28 Iunie 2010 10:38
genial
este un super-film de familie in care nu ai cum sa nu mori de ras la tampeniile pe care le face copilul celor doi hoti care incearca sa il jefuiasca in timp ce el e singur acasa!
costy10 pe 01 Iunie 2010 21:00
o comedie minunata....niciodata nu ma satur de acest film
0Deea9 pe 01 Ianuarie 2010 13:40
De la fanul1 in cinstea filmului
Super tare! L-am vazut de cateva ori si il recomand! Comedie de comedie!
Infinity pe 17 August 2013 02:37
Home Alone (1990)
Alaturi de celelalte doua filme, pot sa spun ca au fost comediile cu care am copilarit. Le-am vazut de foarte multe ori si tot de atatea ori am ras. Pacat ca in ziua de azi, filme gen Home Alone nu s-au mai facut.
alexandrache pe 09 Iunie 2013 02:31
Filmul copilarie
Filmul care toata Romania il revede an de an de Craciun....
Andrei.Ciprian pe 26 Ianuarie 2012 20:56
Obligatoriu de vazut!
Cel mai bun film de Craciun.Un film pentru toate categoriile de varsta,un film de familie cu o gramada de momente amuzante si memorabile.Cred ca l-am vazut de 5 ori si tot nu m-am plictisit de el.Este obligatoriu de vazut(de preferat in preajma sarbatorilor).
theodor09 pe 15 Iunie 2010 11:58
ASTA DA COMEDIE !!!
Asta numesc si eu o comedie adevatata, frate! E un film care obligatoriu de vazut pt. k ma durut deadevaratelea burta de ras... Scena aia cu cuptorul e luata din "A nightmare on Elm Sreet"...
Darie Matei Sorin pe 08 Septembrie 2008 12:17
filmul ce tare de tot si de aceea vreau sa il mai iau o data da nu mai stiu de unde
kakapiciu pe 21 Octombrie 2009 14:02
nui rau deloc numa k povestea nui 100% buna ci numai 99%
oNLix pe 12 August 2009 17:55
foarte bun filmul. o poveste interesant cu parti de comedie. mi`a placut mult.
Rallu..Danielle pe 18 Iulie 2014 12:47
GENIAL
Home Alone este una dintre cele mai bune comedii facute vreodata. Acest film il urmaresc in fiecare an de Craciun,cred ca l-am vazut de vreo 10 ori si pot spune ca nu ma plictisesc niciodata sa-l vad Macauly Culkin isi interpreteaza foarte bine rolul,este extrem de adorabil. Home Alone este un film de familie foarte reusit. Il felicit pe regizor,pentru minunata sa ideea de a realiza aceasta comedie. O adevarata capodopera a cinematografiei. Nota 10 cu felicitari!!!
denisa_liza pe 04 Martie 2014 17:40
Prima parte si a doua parte, mi s-au parut cele mai bune din seria "home alone"
Bogdan.Alexie pe 20 Noiembrie 2013 01:35
Excelent
Unul din filmele copilariei mele,spiritul sarbatorilor se confunda intotdeauna cu vizionarea filmului Home Alone.
mihaelatb pe 12 Octombrie 2010 22:18
Aceasta prima parte a fost foarte buna. In afara de faptul ca l-a lansat pe Macaulay Culkin, a creat un cuplu de comici teribil :Daniel Stern si Joe Pesci.A creat o isterie in randul pustilor, care se simteau mai responsabili si care nu mai erau terorizati ca vor ramane "singur acasa". Sincera sa fiu, acum cei terorizati, cred ca erau parintii!
Ovidiu239 pe 07 Decembrie 2013 13:12
Minunat
O comedie superba, foarte amuzanta si cu un farmec aparte. De vazut si de revazut, mai ales in perioada sarbatorilor de iarna.
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 02:41
unul din cele mai tari comedii ale copilariei mele. cand eram copil mereu cand era la tv ne strangeam toata familia pt a viziona partea 1 si 2. si in prezent mi-am pastrat traditia ca in preajma sarbatorilor de iarna sa revad filmul.
PLaurentzyu pe 03 Februarie 2013 21:48
O capodopera; o comedie care te face sa razi cu lacrimi.
Kanedel pe 30 Ianuarie 2013 13:23
Film comic foarte bun la vremea lui.S-a mai incercat tot acest mod de abordare al comicului,insa nu s-a mai reusit decat in foarte putine cazuri(Home alone 2 poate).Ideea originala e idee originala mai ales daca e insotita si de joc actoricesc bun.
mihaiboghiu pe 14 Ianuarie 2013 21:33
O comedie unica!
Home Alone este o comedie unicat, o comedie a anilor '90 care nici pana astazi nu a capitulat in fata trecerii timpului! Anii 80 si 90 reprezina o perioada in care s-au tras multe comedii bune! Putine comedii de calitate au fost regizate dupa anii 2000! Si iata ca aceasta comedie nu face altceva decat sa ne confirme calitatea materialelor filmate inainte de pasirea in secolul 21! Macaulay Culkin este cu siguranta unul dintre cei mai simpatici si mai inspirati pusti care au rulat vreodata prin filme. Lui i se mai adauga si ceilalti doi mari comedianti Joe Pescy si Daniel Stern, rezultand astfel cea mai buna comedie pentru toate categoriile de varsta!
Octaz pe 24 Decembrie 2012 17:12
Au spus'o multi , o spun si eu si se va spune pentru totdeauna : "Nu exista Craciun fara Home Alone 1 si 2 . O adevarata capodopera a filmului pentru ca stim bine ca nu se bazeaza exclusiv pe Comedie ci o imbina perfect cu drama. Kevin va ramane pentru totdeauna in inimile copiilor si a oamenilor. Un film despre care iti vei aduce aminte mereu .. Frumos nota 10
Sebastian96 pe 11 Noiembrie 2012 20:21
Un film foarte frumos,amuzant si cu un actor pe masura...!
SuntDoarEu pe 14 Februarie 2012 19:41
este cea mai buna comedie pe care o poti privi de craciun,inconjurat de persoanele dragi tie... un film foarte bun
ciprian34 pe 09 Decembrie 2011 18:42
Foarte multi cred ca au vazut filmul acesta si fara sa vrea pentru ca s-a dat de multe ori la tv.O comedie reusita ,cred ca este cel mai bun rol al copilului de atunci Macaulay Culkin care acum are 31 de ani .
MagicColor pe 16 August 2011 23:09
L-am vazut de multe uri si nu m-am plictisit niciodata. Este foaaaarte frumos filmul ♥
Go1 2 3 4 5