Păreri Henry's Crime

Crima lui Henry

liviusmith pe 10 Iunie 2010 10:28
sall
de abia astept un film misto...henry;s crime suna bine...insa constantin 2 suna excelent!:)
Manusa pe 13 Iunie 2011 20:30
Foarte bun filmul, o comedie frumoasa despre un jaf de la o banca, mi-a placut.
BalanFlorin pe 16 Iunie 2011 02:06
Un film Bun , finalul putin dezorientat dar bun . Keanu precum si umorul sec prestat de James Caan (Max) fac dintr-un film bunicel un film bun .
TehParadoxFaN pe 06 Iunie 2011 18:48
Foarte bun film . mi-a placut scenariul ironic si mosul ala e belea ce sa mai zic de K.R si Vera Farmiga (de nota 10 ca intotdeauna si apoi e superba la 37 de ani ai ei) . Finalul e cam sec dar merge....
cosmin742000 pe 31 Decembrie 2011 09:57
Sincer nu ma asteptam la un film din 2010 american sa fie original , sa nu aiba clisee , sa nu fie previzibil si sa fie si jucat foarte bine.Ei bine uite ca se poate.
eduard_stratan pe 30 iulie 2021 13:18
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
balika pe 20 Iunie 2011 14:14
Poate ca m-au lasat simturile, dar mie nu mi-a placut filmul. Nimic nou nu a adus, doar o poveste obisnuita. Tot ce a meritat timpul acordat filmului a fost Vera Farmiga.
nicoux pe 15 Iunie 2011 01:00
Un film bun, te binedispune, atat ca pe Keanu R. parca nu prea il prinde rolul asta.
deisee pe 15 Martie 2010 02:34
??
pai cand va aparea filmul?din cate stiu ei inca mai filmeaza
sorina25 pe 11 iunie 2011 21:14
;)
Bayard pe 06 Iunie 2011 15:37
Mama e ciudat filmul asta.... nu l-am mai vazut pe Keanu Reeves jucand un rol ca asta :)), e in foarte multe momente agasant, dar pana la urma e o poveste de dragoste decenta.
Ammelie pe 15 Iunie 2011 21:46
Henry's Crime (2010)
Keanu Reeves... e un actor pe care ori il iubesti ori il urasti. :)) In acest film, mi s-a parut foarte amuzanta scena in care primea lectii de actorie. ;) Filmul nu e ceva deosebit, e chiar banal si static pe alocuri, dar pt Vera Farmiga merita sa faci un efort. :) 5.5/10
navodarean pe 24 Iunie 2011 11:47
My comment
După cum spune si titlul,este vorba de o crimă,mai mult psihologică,a nedreptăţitului Henry.Filmul se prezintă ca o variantă a lui ``The Shawshank Redemption``,numai că pentru spargerea băncii.Pe parcursul acţiunii(care este linistitoare si usor de inteles)are loc razboiul intre a imparti plata(banii cash) cu prietenul din inchisoare,si de a trai perversa poveste de dragoste cu actrita de la teatru.Henry pare omul parasit de soarta ce invie lucruri care in mintea altora nu pot exista,traieste imposibilul,obosit sa lase viata sa-si urmeze cursul.
Ce s-o mai lungim,un film pentru cei rabdatori,deloc sangeros sau cu vreun foc de arma(doar pe final,unul inofensiv)
(--)Dupa ce a reusit sa fure din seif-Cliseu!Unul din membrii ameninta cu arma pe celalalt,vrand toti banii.As fi zis ``Se putea oare sa nu !?``
La genul filmului se mai afla… citeşte

FlorinMovieFreak pe 25 Martie 2011 00:33
hmm
Din trailer .. pare destul de reusit .. sper sa nu fiu dezamagit ..
sorina25 pe 11 iunie 2011 21:15
nu cred ca are cum sa te dezamageasca. e chiar ok ! :)
crome pe 20 Noiembrie 2021 12:12
Slabut filmul insa actorii au jucat bine ,ce alegem pana la urma banii sau iubirea ?
andystarx pe 03 Mai 2015 00:10
5/10
Unul din cele mai slabe filme ale lui Keanu Reeves Si James Caan ! Pur si simplu,nu inteleg cum au acceptat un asemenea rol ,o porcarie foarte plictisitor ,de evitat !
Raluk.ro – Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti » Henry’s Crime – cand nevinovatul devine vinovat
[...] de actori. El a primit rolul lui Darek Millodragovic, regizorul despre care v-am vorbit mai sus. Henry’s Crime nu e prima colaborare dintre Reeves si Stormare, acestia au mai lucrat impreuna in [...] citeşte