Păreri Hellboy

(2019)

Hellboy

Han_Solo pe 23 Iulie 2014 17:18
Se mai face filmu asta? Personal nu cred ca prea curand. In orice caz, nu in 2015.
Alex_Paun_Valentin pe 21 februarie 2015 17:53
Ai dreptate!
Alex_Paun_Valentin pe 21 Februarie 2015 17:54
Cand o sa apara cred ca o sa fie un film frumos mai ales ca e facut de Guillermo del Toro care a facut si Pacific Rim,Mama si mai multe.
YulianHD pe 24 ianuarie 2019 03:27
Del Toro a făcut primele 2 filme Hellboy, dacă nu știai, iar în rolul lui Hellboy nu o să îl avem pe Ron Perlman, iar din trailer filmul arată foarte tras, o să fie un 6.0 pe imbd și un 7.2 pe cinemagia, un film de o sâmbătă seara, și cu mult sub primele filme ale lui del toro.
Adriancostache28 pe 17 Ianuarie 2019 07:39
A schimbat actorul care îl joacă pe Hellboy? Nu mai joacă Ron Perman?
user-5cab5df5e9df3 pe 08 Aprilie 2019 17:43
Abia astept sa il vad
O aa fie misto rau mai ales 3D

mihnea_aspru95 pe 11 aprilie 2019 01:45
E mediocru rău, fix ca primul trailer din decembrie (că cel din februarie a fost ok). Un festin sângeros ridicol...pfff. Și e 2D filmul, cu toate că la cât CGI de "calitate" a fost, putea fi gen Hansel & Gretel, în 3D
mihnea_aspru95 pe 13 aprilie 2019 13:09
la CGI e cam la fel Hansel and Gretel (tot slăbuț), de asta ziceam. La prestațiile actoricești a fost altceva, s-au sincronizat mult mai bine decât în Hellboy. Actorii au jucat mai bine, și acțiunea a fost altceva decât în parodia asta de hellboy.
user-5cacfed9ce460 pe 09 Aprilie 2019 23:31
Cel mai prost film, o batjocora la adresa seriei HELLBOY, daca sunteti cu adevarat fani acestei serii si stiti ce inseamna adevarata calitate nu va uitati la acest film
IN PRIMUL RAND DACA NU MAI JOACA RON PERLMAN NU MAI ESTE HELLBOY, actorul ala a fost facut pentru seria aceasta, asta noi zici ca I facut din plastilina adica nu sunt singurul care are aceasta parere ... as mai avea multe de spus dar mai degraba va recomand sa va uitati la 3lar de la crative monkeyz omul ala e profesionist in filme si stie ce vorbeste adica uitativa la parerea lui despre filmul asta si va asigur ca va veti salva banii pentru adevaratele filme de calitate !!!

nico_nicolle pe 10 Aprilie 2019 20:56
Un horror foarte prost. O pierdere de timp. Nu recomand însă dacă totuși mergi încearcă sa nu te duci mâncat și cu așteptări ridicate.
dany6960 pe 10 Aprilie 2019 23:06
Sau ce se intampla cand "Povestiri din Cripta" se combina cu iUmor. Cele mai tari replici sunt: "Ce ochi frumosi ai. Galbeni ca pisatul. Asa imi plac mie." si "Cucoana, nu ne potrivim. Eu sunt Capricorn si tu esti nebuna."
user-5cae5d67bafbc pe 11 Aprilie 2019 00:20
Un absolut monument al prostiei! Pierdere totala de timp, o adevarata batjocura la bechea serie Hellboy!
psihologu pe 11 Aprilie 2019 14:20
Dezamagitor
Impresionant de prost. Daca eram scenaristul acestui film, ma sinucideam cu mana mea
parker26 pe 12 Aprilie 2019 20:39
Capodopera! Acum am venit de la film ,foarte bun ,mi-a placut foarte mult actiune multa ,suspans ,foarte reusit film .Recomand ,printre cele mai bune filme care le-am vazut la cinema .Merita vazut!
crintea_valerica pe 18 aprilie 2019 15:43
hahaha
Phantom_sub pe 13 Aprilie 2019 09:49
Pas
Efectele CGI și efectele practice arată ca curu'. Vrăjitoarea e supra exagerată, dialogul nu e convingător. La un moment dat, nu mai funcționa subtitrarea, apoi s-a blocat, mai erau niște copii gălăgioși care au lăsat o mizerie mai rău ca la porci. Unu își pierduse telefonul pe jos. Nici Hellboy nu e aşa grozav. cum e ridicat în slăvi de criticii americani. La început, apoi... https://www.thewrap.com/hellboy-david-harbour-neil-marshall/
user-5c8bfba2e40a4 pe 13 Aprilie 2019 17:41
Acest film ar fi fost bun dacă nu ar fi fost făcut... Presupun ca scenaristul a avut termen vreo doua săptămâni, sin care 13 zile a băut și în a 14 a avut mahmureala. Fără suspans și cel mai grav, fără umor. Păcat de seria asta, a ajuns la gunoi. Fără Perlman și regia lui Guillermo, s-a ales praful.
user-5a74a48447703 pe 15 Aprilie 2019 19:41
Un film super ! Am văzut celelalte comentarii răutăcioase in legătură cu acest film și chiar nu le înțeleg sensul. Este un film foarte bun, actorii joacă bine, acțiune, umor, sf ... tot ce vrei de la un film de acest gen. Nota 10.
Voltrax pe 16 Aprilie 2019 22:58
What the fuck did I just seen? E parodie filmul sau ce e? ???? Asa mizerie mai rar..
ana_maria_biela pe 19 Aprilie 2019 00:56
O mizerie de film! Imi vreau banii si timpul inapoi ????
N-are nicio legatura cu HELLBOY 1 si 2.
NU RECOMAND!!!

cine l-a creat e dement
nu recomand

maaiii pe 27 Aprilie 2019 21:56
Dezgustator
Cel mai dezgustator film pe care l-am vazut in viata mea!!!Actiunea este foarte incalcita,CGI cam mediocru(asta e punctul forte ale filmelor cu super eroi), din pacate nu am vazut primele 2 filme hellboy dar probabil ca o s-o fac ca sa am comparatie, din ce am inteles sunt destul de bune.Un 5 cu indulgenta(foarte mare).
wolfyna pe 28 Aprilie 2019 19:28
o dezamagire monumentala
nici macar la fel de bun ca primele 2
nimic interesant nu se intampla
povestea nare nici un sens si miscarea camerei este ametitoare
personajele nu evolueaza deloc
practic un dezastru total

crisryan pe 29 Aprilie 2019 23:06
Fain afisul
Misto posterul cu Hellboy!. Despre film ? !... zici ca este ambalajul posterului.
user-5a1afdcbc1b83 pe 01 Mai 2019 18:13
Cel mai dezgustator film pe care l-am vazut in viata mea!!!Actiunea este foarte incalcita,CGI cam mediocr ,povestea nare nici un sens si miscarea camerei este ametitoare personajele nu evolueaza deloc
practic un dezastru total pe scur e o povete ca un ambalaj al uinei marci de ciocolata arata bine dar asta nu inseamna ca are gust bun nota 1.

devildear pe 11 Iunie 2019 23:17
Slab
Foarte slab, pe bune slab pacat de Milla Jovovich, ca a bagat-o in prostia asta de film, sa nu mai zicem de hellboy I si II care sunt mult bune de cat asta nu vreu sa par rautacios dar asta e opinia mea.
xerses pe 22 Iunie 2019 09:15
Cu siguranta, acest film dezamageste profund... pacat de personajele care erau individualitati puternice....
blackmore pe 03 Iulie 2019 00:54
O insulta la adresa cinematografiei, ca toate filmele cu super-eroi
Manusa pe 17 Iulie 2019 23:03
Primele filme din serie sunt pe departe cele mai bune din serie. Acesta, nu este nici macar umbra primelor 2 filme. Pacat, se putea si mai bine.
Sorin87 pe 24 Septembrie 2019 22:04
Ai parte de actiune in film, la fel ca si in filmele anterioare
tony_mondyalu pe 22 Octombrie 2019 19:53
pot spune ca acest film mi-a lasat un gust amar...., cu un inceput ok, in care explica inceputurile lui Hellboy, povestea vrajitoarei etc....in scurt timp trec la actiune...o actiune care dureaza maxim 30min...., sincer parca am vazut un episod dintr-un serial Hellboy, nu filmul...pacat...cred ca se putea obtine un film foarte bun...dar sau multumit cu putinul..
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Ianuarie 2020 20:57
Slab film,foarte slab si am spus ca nu o sa ma mai uit la continuarile astea dar....Nu recomand acest film.
cezarteodosiu pe 21 Martie 2020 18:32
Acțiunea filmului nu are nicio legătură cu filmele din 2004 și 2008. În rolul lui Hellboy joacă doar David Harbour. Ron Perlman nu a fost interesat să joace în acest film (cred că și-a dat seama că nu e bun de nimic).
monica.alexandra pe 25 August 2021 15:32
Cea mai mare porcarie din genul acesta de horror; nu recomand
angel69 pe 30 Ianuarie 2023 03:39
Slabutel
Imi pare rau pt. efortul actorilor si tot staff-ul care au participat la acest film....dejamagitor.........prima parte chiar a fost ok.