Păreri Heidi

(2019)

Heidi

dany6960 pe 20 Noiembrie 2019 20:20
Oare o prostituata e mai inteligenta decat un politist?
HEIDI vino la sectie. HEIDI vino la mine acasa. HEIDI sa ti-o trag. HEIDI sa-ti fac buletin. HEIDI sa te omor. HEIDI ca iar v-am facut sa pierdeti timpul romaneste si v-am luat si banii pe bilet.
Scythe pe 6 octombrie 2020 18:11
aha. deci ATAT de proasta este ma-ta...
cristimart pe 24 Ianuarie 2020 13:04
pacat
Un film nereusit. De la poveste pana la realizare. Nici nu poti sa crezi ca cel care a facut "Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii" a facut filmul acesta. Mare pacat.
HoreaVC pe 09 Februarie 2020 16:08
Buna !
Va rog spune-ti mi de unde pot cumpara filmul sau viziona?!
Webbos pe 27 iunie 2020 23:00
Netflix - a fost urcat :) Vizionare placuta
user-5e67a2d1e1bb2 pe 10 Martie 2020 16:25
Filmul a fost încărcat pe platforma de streaming Netflix
Scythe pe 6 octombrie 2020 18:11
si de-acolo pe torenti in urmatoarele
ibn pe 12 Martie 2020 18:20
original romanesc
mi-a placut. decat holiudisme artistice mai bun un suspans autohton.
bravo actorilor.
trebuiau sa manance friptura.

ancota pe 27 Martie 2020 00:31
Mare pierdere de timp
Subiect de scurt metraj luuuungitiiiit ca sa devina lung metraj. In plus autorii au reusit performanta de a face niste actori buni sa joace prost. Cred ca dialogurile din acest film sunt cele mai slabe pe care le-am auzit in ultimii ani. Sunt atat de formale, sacadate, cad ca din pom si suna atat de nefiresc incat ai impresia ca actorii citesc in permanenta din promter. Actorii par ca nu stiu ce e cu ei in filmul asta. Ai in permanenta senzatia ca sunt stresati de ceva, pur si simpu nu reusesc sa se comporte firesc. De-a dreptul jalnic. Secvente mediocre si fara legatura cu subiectul, care subiect e diluat o ora si jumatate pentru ca abia in ultimele 15-20 de minute sa se intample ceva cu adevarat interesant.
garvisclukabarsluvru pe 23 Februarie 2021 08:52
Actorul Gheorghe Visu, este prea batran (68 ani) fie si pentru un politist in pragul pensionarii care in realitate este de maxim 55 de ani deci cu mult mai tanar. Scena de dragoste cu Heidi este complet neverosimila. Replicile , de slaba calitate. Stau si ma intreb daca scenaristul a fost amator sau nu.
Scythe pe 18 Iunie 2022 01:01
Nu-i timp pierdut, imi pare bine ca l-am vazut.
Daca faceau schimb de roluri Ada Condeescu si cu Cătălina Mihai, ar fi fost filmul anului !
MariusCiprian87 pe 21 Ianuarie 2023 21:42
Nu o sa înțeleg niciodată logica finalului de film românesc în marea majoritate a lor, de ce trebuie sa se termine brusc în pragul unor evenimente ce devin mai interesante pentru cinefil...regizorii români vor să dea dovadă de ceva inteligență ascunsă, sau cum... vezi Doamne, lasă persepctiva finalului la latitudinea gândirii fiecărui privitor în parte...mda, ce să zic , un fâs tipic cinematografiei românești...cât despre "HEIDI" , câteva replici bune, cosumarea mult așteptatului act sexual atipic și un anti-final bunicel, ce nu a avut final...
Horatiucrisan pe 29 Ianuarie 2023 23:51
Un film destul de anost, fără o poveste credibila, un film cu accente polițiste slab.