Păreri Heart and souls

(1993)

Suflete rătăcitoare

cezarika21 pe 28 Iulie 2013 06:02
Patru fantome blocate între rai şi iad
O comedie fantastică despre un bărbat bântuit de patru fantome, victime ale unui accident de autobuz chiar în noaptea în care s-a născut el. Singura mod de a se elibera pe sine, dar şi de a elibera cele patru suflete chinuite, îl reprezintă cedarea temporară a corpului său pentru ca fantomele să-şi rezolve problemele rămase restante încă din perioada în care trăiau.

Subiectul este foarte interesant, iar rolurile au fost interpretate excelent, cu un plus pentru prestaţia lui Robert Downey Jr., unul dintre cei mai talentaţi actori ai sfârşitului de secol XX. Începutul e un pic forţat, dar acţiunea începe să capete forţă în a doua parte a filmului, prilejuind adevărate recitaluri actoriceşti emoţionante şi pline de umor. Un film excelent.

Sergiu.Lobont pe 20 Decembrie 2010 16:08
Elodia filmelor pentru mine... oricat l-am cautat, tot nu l-am gasit
Mama cat am cautat numele filmului... nu stiam de unde sa il iau, nici cu cine e... ei bine, l-am gasit... si l-am savurat. Nu e el intocma' "Shawshank Redemption" ca scenariu dar e un film care te bine-dispune. Un Robert Downey tanar si diferit de cel de azi . Ca bonus pentru ca il caut de 10 ani filmul si ca mi-a luat o piatra de pe inima gasindu-l ii dau 9.
FlorinMovieFreak pe 1 aprilie 2011 08:55
Eu l-am gasit ceva mai usor .. l-am cautat pe bus driver care a mai jucat in payback, chill factor, ocean's thirteen .. si aia e :) Tin minte ca l-am vazut prima oara pe Pro Tv .. long time ago .. '95 , '96 parca .. si mi-a ramas intiparit in minte .. in suflet .. este un film cu adevarat puternic .. si unic ..
mihaelatb pe 14 Noiembrie 2010 19:21
Daca la inceput a fost oarecum trenant, dupa aia a inceput sa fie amuzat, dar mai ales emotionant. Chiar daca unele poante au parut fortate, politistul negru, altele au fost pur si simplu senzationale, BB King facand improvizatii pe US national anthem. Despartirea de cei patru a fost emotionanta iar per total filmul a fost bun.
Vegetarian pe 18 Octombrie 2014 14:31
Captivant
Acest film este reluat periodic si difuzat online la Tvr 2 in 18 oct 2014 . Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..

Telefoanele din zilele noastre au ajuns la aproape aceleasi marimi ca si telefoanele din masini in anii 1993 , dar mult mai subtiri ..

giulusan_serban_eugen pe 23 Noiembrie 2014 16:34
Suflete rătăcitoare
Film frumos si imi place foarte mult imi placea daca se facea dupa toate filmele ca acestea in episoade si sezoane lungi sa depaseasca filmul tanar si nelinistit. Astept si comentarii.Daca gasiti filme asemanatoare ca acestea sunt cele mai reusite.