Păreri Halloween Ends

(2022)

Halloween: Sfârșitul

Luk__ pe 23 Octombrie 2022 00:36
Mai bun de cat mă așteptam
Înainte de a mă uita la film am citit câteva review-uri pe IMDB si toți spuneau ca filmul este praf, ca e nenorocire, in schimb pot spune ca am rămas plăcut surprins de ceea ce am văzut.

Filmul nu mai este făcut după același tipar ca si Halloween Kills, unde Michael a omorât tot ce a prins si stânga si in dreapta. Asta este motivul principal pentru care probabil cei mai mulți s-au plâns .. '' ca stai dom'le, ca nu e horror, ca am dat-o in thriller '' ! Într-adevăr este greu sa numim Halloween Kills un film HORROR. In schimb mi-a plăcut faptul ca, filmul m-a ținut in suspans de-a lungul celor 100 de minute si are o poveste la care nu te prea aștepți in comparație cu Halloween Kills unde acțiunea a fost foarte previzibila si nu am fost surprins cu nimic.

Daca sunteți fani seriei cel mai bine e sa vizionați filmul si apoi sa trageți o… citeşte

xerses pe 22 Octombrie 2022 22:54
Chiar era si cazul sa se gaseasca un final pentru asa ceva. pacat ca nu a fost atat de captivant ca seria ce l-a consacrat.
Luca_Rusu1 pe 24 Octombrie 2022 18:50
Pot spune ca e cel mai slab din toata seria. Filmul nu este nici horror si nicidecum 18+. Apreciez faptul ca macar au incercat sa faca ceva diferit in acest ultim film , dar per total nu prea le-a iesit. Nota 5/10 , maxim 6.
dumitrache_adrian1989 pe 20 Octombrie 2022 12:52
Cel mai dezamagitor din toata seria. Nu vreau sa dau spoilere , dar este film fara substanta , sec.
Dragos.87 pe 16 Octombrie 2022 03:44
Slab prost si plictisitor
Mă așteptam să rămân dezamăgit după acest film, tot ce era de arătat, a fost arătat..Complet dezamăgitor, fără nici un scenariu bine construit,producătorii au mai încercat sa scoată ceva de pe urma acestei serii de succes..am văzut o dramă cu mici nuanțe de horror care nici alea nu te sperie ca altcumva nu il pot numi, îl uiți imediat după ce l-ai văzut..
esperar pe 24 Decembrie 2022 22:34
Sfarsitul seriei Halloween este destul de dezamagitoare, ma asteptam sa fie un final superb la fel ca seria din care face parte. Este un film de urmarit doar pentru fanii genului si atat, pentru ceilalti sunt variante mult mai bune din seria Halloween.

Scenariu: 5/10
Regie/Actorie : 6/10
Rating per total ... 5 Așa și așa

adrian_cristea_499 pe 29 Octombrie 2022 18:49
Halloween fără Michel Myers
Nu aveam mari așteptări de la acest film, era clar că nu voi vedea o poveste bună, niște personaje bine dezvolte, etc. Dar, măcar mă așteptam să am parte de entertaiment, măcar niște scene bune cu Michael Myers. Ei bine, nici atât nu am primit! Michael Myers apare în film doar undeva la 20 de minute, sper că nu greșesc. Omoară doar 3 persoane și după își ia o bătaie bună. Nu cred că se puteau duce într-o direcție mai proastă decât atât. Nu aveau multe de făcut, doar să-l vedem pe Michael în acțiune, dar în schimb am văzut un Michael Myers 2.0, dacă ați văzut filmul știți la cine mă refer.
Per total, e clar că filmul nu primește mai mult de 2/10 de la mine.

6Patronul9 pe 25 Mai 2023 11:44
Foarte dezamagit m-a lasat. Tot filmul este despre un personaj cu totul nou si abia ultimele 10 minute se axeaza cu adevarat pe Michael Myers. Un scenariu ciudat si nu inteleg de ce au trebuit sa mearga in directia asta mai ales fiind cica ultima parte. Mai slab chiar si decat Halloween-ul din 2009.
user-623f75ee1ba1f pe 26 Martie 2022 22:23
Cum ma pot uita la film???????????????????????????????
Luk__ pe 28 august 2022 15:41
In cinema ! Filmul o sa fie lansat in 14 Oct 2022 in Romania .