Păreri Guarding Tess

(1994)

Păzind-o pe Tess

cezarika21 pe 02 August 2013 17:17
Baba pericol public şi răpitorii
Destul de slăbuţ, fără prea mari pretenţii, filmul acesta a reuşit totuşi să obţină încasări mai mari decât bugetul alocat. Apropo, vă vine să credeţi că a costat 20 de milioane de dolari? O comedie melodramatică, cu accente patetice, care a fost uitată repede de public. Rămâne cunoscută doar pentru interpretarea plină de emfază a lui Shirley MacLaine şi cam atât. Concluzia: un film de duzină ca şi multe altele.
Octaz pe 20 Octombrie 2010 21:25
Exact cand filmul incepea deja sa plictiseasca,punctul culminant si'a facut aparitia iar filmul a devenit dintr'unul anevoios,plictisitor as spune,intr'unul extrem de interesant si de emotionant,lucru care i'a reflectat lui Nicolas Cage o latura a sa sensibila si bine definita de personajul pe care il interpreteaza care apropo este ca de obicei interpretat genial.Nu ma pot abtine in a'l lauda pentru a X'a oara pe Nicolas Cage pentru ca este intradevar un fenomen.Un film foarte frumos care iti pune rabdarea la incercare dar nu fara rasplata,pentru ca in final nu vei fi dezamagit.
xerses pe 02 August 2013 14:56
Un film foarte bun pentru care 96 minute de vizionare vor constitui un spectacol de calitate.
Iulidesprefilme pe 07 Octombrie 2012 11:58
Niciodată nu te plictiseşti urmărind o astfel de comedie reuşită cu inepuizabila Shirley MacLaine şi, aici, mai tânărul ei coleg, Nicolas Cage.
cetateanu pe 24 August 2010 21:00
Mai tinarul Nicolas Cage ii da replica mult mai virsnicei sale partenere Shirley MacLaine si eu zic ca se descurca cu brio.Un film care te face sa treci de la o stare emotionala la alta si care iti aratace bine e sa ramii uman indiferent de situatie.
mihaelatb pe 07 Iulie 2013 14:18
o comedie romantica. Mi-a placut foarte mult si finalul m-a lasat cu zambetul pe buze. Filmul asta mi-a confirmat de ce-mi place Nicolas Cage, si cat de fermecatoare este- la orice varsta- Shirley MacLaine. Il recomand, un film care merita sa-l vezi! Preferabil cu un boboc de trandafir rosu la rever.
blackmore pe 02 Mai 2020 11:14
Unul dintre putinele filme in care joaca si Nicholas Cage ceva , dar tot meritul ii revine lui Shirley Mac Lane
defav pe 08 Aprilie 2015 16:38
Desi fara mari pretentii artistice , filmul ce poate fi numit "baba si mitraliera " merita vazut mai ales pentru pt. final , cand scenariul devine mai captivant si chiar emotionant .
E totusi o pelicula relaxanta , Cage e destul de simpatic, ca de obicei , tot in mina lui obisnuita de timid sau prins pe picior gresit , om care se consuma ,dar care stie sa se revolte cand e cazul . Shirley Mc Lane face pe baba -ghidusa dar si enervanta ,sinopsisul e relevant , nu prea e mare lucru in plus decat finalul mai captivant, (desi cam patetic si tras de par ) ,cum am zis .

Yuber pe 11 Aprilie 2010 19:44
Nicolas Cage demonstreaza ca poate juca si intr-o comedie si o face foarte bine.:).Filmul se aseamana putin cu "Driving Miss Daisy" deoarece in ambele filme subordonatii sunt nevoiti sa indure multe rautati din partea"sefei",dar in final sfarsesc prin a deveni cei mai buni prieteni.E un film cu dialoguri spumoase intre protagonisti si care are si un final interesant .Nota mea pentru acest film este 7:)
lili22 pe 19 Septembrie 2020 17:42
Un scenariu foarte slab, la limita suportabilului.Nici nu conteaza cine si cum joaca.