Păreri Greyhound

(2020)

USS Greyhound: Bătălie în Atlantic

zgrv pe 25 Octombrie 2020 21:09
Excelent
Foarte bun filmul! Merita timpul!

PS: Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere

_xXx_ pe 24 Octombrie 2020 10:11
Obligatoriu de vazut! Suspans pe toata durata filmului!
muresan_stefan pe 21 Septembrie 2020 21:48
Cei de la Apple au dovedit inca o data ca nu ne vor dezamagi odata ce au publicat pe platforma lor Apple TV+ filmul. Atat serialele cat si filmele sunt foarte frumoase. Filmul acesta m-a tinut pe toata durata in suspans. Nota 10
AleX0228 pe 08 Februarie 2024 19:58
Inca se poate
Dupa parerea mea este un fil decent care exprima trauma incercariilor razboiului si tot odata barbatia si anduranta barbatiilor de atunci. In schimb actiunea este buna si echilibrata,te tine acolo pe toata durata filmului. Merita vazut.
morfil pe 25 Mai 2023 18:51
Neașteptat de intens, fără timpi morți, am stat lipit de scaun și cu sufletul la gură !! Nici popcorn nu am mai mâncat de emoție !! Bătălia pentru Atlantic a însemnat scufundarea a 3500 de nave și moartea a 73.000 de oameni. Față de mizeriile woke de pe Netflix, acest film e genial !! Mă bucur că am avut norocul să îl găsesc.
lavara_laiarna pe 27 Noiembrie 2020 15:41
Între viață și moarte stă marea,aproape neliniștită. .ca soarta.
opris_cristi pe 12 Iulie 2020 22:41
Când apare în România?? L am cautat pe toate site urile nu este niciunde... imi poate spune cineva daca a apărut sau cand apare?
Nepotul pe 14 iulie 2020 01:26
Cauta pe rarbg torents , https://rarbgp2p.org/torrent/2px51mi
blacksea_rider pe 20 Martie 2020 21:21
Filmul era programat să fie lansat în Statele Unite, pe 12 iunie 2020, de Sony Pictures Release,asta inainte sa apara pandemia.
farfui33 pe 17 iulie 2020 17:42
alex2405 pe 18 Iulie 2020 08:09
Un film subțire, puține efecte și marea parte a filmului se petrece în cabina de comandă. Mă așteptam la mai mult, dar seamănă izbitor cu o piesă de teatru realizată în studiou. Scene care dau de gol, realizate pe PC. La ce te aștepți mai mult primești puțin.
lavvw pe 09 August 2020 10:20
Din pacate....daca nu aparea Tom Hanks, ramanea un mare film anonim. Slabut, nu exceleaza la nimic. Ai 15 minute cumulate de suspsans si mult prea multe detalii tehnice, stiintifice. Nu istorie, nu emotie; Ceva acolo ca sa fie..
Dragos.87 pe 23 Septembrie 2020 16:58
La prima vedere scenariul nu este foarte atractiv dar la felul cum este regizat,jos palaria..Foarte reusit acest film care te tine intr-un maxim suspans pentru ca fiecare moment este interesant..Tom Hanks are de asemenea o foarte buna prestatie..
Rares-21 pe 18 August 2020 16:08
Pe parcursul filmului care are 1:30h, nu am simtit deloc plictiseală, suspansul este mereu prezent în acest continuu dans cu moartea purtat cu inamicul. Montajul te face sa simti ca atmosfera este reala si intensa, ajutat si de coloana sonoră. Interesant să urmăresc un film care are un scenariu scris de către Tom Hanks, chiar daca este inspirat dintr.o nuvela - "The good sheperd", de C. S. Forester. Finalul putin clișeistic, din sertarul cu "americanii, băieții buni, care înving mereu", dar per ansamblu, un film de razboi care captivează.
dragos__81 pe 22 Iulie 2020 19:23
Prea american...prea ca la carte...prea ca la tara.Un film care te tine lipit de ecran pe toata durata lui
PiticVerde pe 07 August 2020 17:27
Un film excelent.Mi-a facut placere sa-l urmaresc.Tom Hanks si Stephen Graham nu m-au dezamagit nici de data aceasta.Tacticile tehnico-tactice in lupta antisubmarin WW2 sunt foarte bine puse la punct in acest film.
dmsteaua pe 30 Iulie 2020 01:02
One-man-show,un Tom Hanks care acaparează tot filmul. Sincer,nu m-a dat pe spate,prea monoton, tehnicizat,previzibil. O pagină de istorie fascinantă, dar filmul are un aer de low-budget,cu actori anonimi,cu replici seci,priviri pierdute în mediocritate. Elisabeth Shue are un rol complet decorativ,umilitor pt anvergura ei.
mosu332 pe 27 Iulie 2020 00:03
60 minute in priza
Un film bun spre foarte bun, care te tine in priza pe toata durata lui, o introducere simpla si dupa accea actiune continua, nu ai timp sa respiri, te face sa traiesti momentul. Merita vazut si doar pentru Tom Hanks, recomand.
yanysboy pe 19 Iulie 2020 17:09
Un film bun care merită văzut, actori de 7 stele
Carcotas pe 18 Iulie 2020 18:44
Scremut rau.Actorii sunt ca de la muzeul Antipa.Mai bine vizitati muzeul.
lavvw pe 3 august 2020 15:44
:)))) hahahaha
stricted pe 19 Iulie 2020 13:09
Bun, merita vazut, e o secventa din batalia Atlanticului.
Theodor2011 pe 23 August 2020 19:24
Punctele forte ale filmului sunt:
Suspansul continuu mentinut pe mai bine din 50% din durata filmului, efectele vizuale si jocul actoricesc colectiv. Cand astepti 24 de ore pana la un sprijin aerian, fiind in raza de actiune a atacului mai multor submarine naziste (vestiti pt. submarinele lor fara egal la acea vreme 1939-1945) simti ca ''trec orele ca zilele.''
Membrii academiei americane de film, sunt recunoscuti pt. slabiciunea lor fata de aceste filme istorice si de razboi (parte a celui de al doilea razboi mondial) si nu m-ar mira ca acest film sa primeasca vreo 3 nominalizari la gala OSCAR de anul viitor. Si aici ma refer la nominalizari pentru:
Cel mai bun film, cele mai bune efecte vizuale si cel mai bun actor in rol principal (Tom Hanks)
Si facand o paranteza, Imi pare rau ca acesti mari actori, ca:
Robert De Niro, Al Pacino, Morgan Freeman, Jack… citeşte

Film - Greyhound