Păreri Giants of la Mancha

(2024)

Giganții din La Mancha

IoanaTisler pe 24 Mai 2024 20:13
Giganții din La Mancha - O adevărată odă adusă imaginației, prieteniei și originalității
Giganții din La Mancha este un film de animație, regizat de talentatul Gonzalo Gutierrez și scris de scenaristul Carlos Kotkin. Această producție internațională, realizată în colaborare între Argentina, Germania și Belgia, ne poartă într-o călătorie spectaculoasă prin universul fascinant al fanteziei și prieteniei. Filmul este produs de companii renumite precum GF Films, Studio 100 Media, MARK13, GGVFX, Studio Isar Animation și 3 Doubles Producciones, ceea ce garantează o calitate vizuală de excepție.
Povestea începe cu Alfonso, un băiat de 11 ani cu o imaginație debordantă, care vede potențialul unor aventuri extraordinare chiar și în cele mai obișnuite lucruri. Inspirat de strămoșul său celebru, Don Quijote, Alfonso visează să devină un erou la fel de mare ca acesta. Alături de Victoria, o fată isteață și curajoasă, și de Pancho, un… citeşte