Păreri G.I. Joe: Retaliation

(2013)

G.I. Joe: Represalii

kemrayz pe 03 Aprilie 2013 19:20
bunicel
Pentru început efectele 3D au fost interesante, reușite, si NU au fost doar sa compenseze pentru povestea prezentată. Sincer nu am avut asteptari prea mari de la film pentru ca am vazut trailerul prima data pe 3lãr si tipul si-a cam bagat p**a in el mai ales dupa scenele cu insectele-bomba.
Bătrânelul Willis a apărut perfect in film chiar daca a fost în rol secundar. A adus un plus de umor si a facut filmul sa para mai interesant.

continuare pe: www.movie-zoom.com/ro/

legolas05 pe 07 Iunie 2011 22:07
Ma asteptam sa fie mai frumos ca primul,din pacate nu a fost,slab,un sceariu varza,doar efectele au fost cat de cat bune.
Katalyn89 pe 21 ianuarie 2012 05:47
Si cum se numea primul ?
mistic.cosmin pe 29 septembrie 2013 16:30
Filme pentru copii:)
dido pe 09 Iulie 2013 20:06
Tamp...
Doamne ce m-am chinuit sa termin filmul asta?!Pur si simplu neuronul meu se plictisea!O groaza de efecte speciale si batai fara sfarsit dar nimic de capul lui...Cred ca tocmai s-a inventat o noua categorie de filme:asa zis SF-uri decrepite si absurde!Cele 4 stele sunt pentru efectele speciale,singurele care m-au retinut in fata ecranului...
Scorpiosv pe 18 iulie 2013 07:12
Este un film pentru amatorii genului,avandu-ti in vedere situatia...nu comenta un anumit gen care nu-ti place... Tu in afara de drame...si alea de prost gust...nu ai pic de calitate la filme...
n0ne pe 25 Aprilie 2012 13:24
!!!!!
cum sa-ti dai o parere despre un film imediat dupa ce i-ai vazut trailer-ul...doamne ! ! !
chetta pe 28 martie 2013 00:07
pai se pare ca, unii pot..:)))))))
Mishu25 pe 31 Martie 2013 11:47
Execrabil
Am sperat ca e decent dupa trailer si distributie, dar a fost mizerabil..un scenariu atat de retardat e surprinzator chiar si pt un film de genul asta, filmat fara niciun pic de imaginatie (in afara de scena cu ninja pe stanci), o pierdere de vreme
MikkaelWolfganger pe 8 noiembrie 2013 20:25
Scena de altfel total lipsita de logica si de un cat de cat bun simt in ceea ce priveste legile fizicii.In rest, da, un film extraordianar de retardat chiar si pentru genul sau.Inca ma chinui sa imi amintesc cand am vazut ulltima data un film atat de prost ridicat la grad de blockbuster.
Indigo25 pe 03 Martie 2013 00:21
commenturi fara a vedea filmul
Cum dracu are nota filmu asta cand va aparea la sf lui martie sunteti niste dobitoci .
chetta pe 28 martie 2013 00:08
unii pot anticipa...:))))))))) nici eu nu i inteleg...dar nu i important....
denis24 pe 24 Mai 2012 01:52
Amanat
Mai Aveti de asteptat pana pe 29.03.2013...l-au amanat pentru a-l converti in 3D.
AndreBlack pe 20 Ianuarie 2013 14:44
6 oameni l-au vazut . Hmm... foarte ciudat , unii calatoresc in viitor :))
adi_ramses pe 21 mai 2013 13:54
Poate nu l-au vazut in Romania
AndreBlack pe 12 iulie 2013 17:26
L-am vazut si eu dar nu in 3D . A fost foarte bun filmul cu foarte multe efecte speciale si explozii . Trebuia sa-l tina mai mult in film pe Channing Tatum (spoiler : ce-i care l-au vazut stie) . Ar mai trebui o continuare pentru a vedea ce sa intampla cu Comandantul Cobra . Filmul merita vazut , il recomand !
chetta pe 28 Martie 2013 00:19
...
eu l am vazut azi ..
Este un film de actiune destul de bun,efectele sunt f bune...merita vazut..vi l recomand....

cezarika21 pe 20 Martie 2016 11:07
Fără nicio valoare
Era sâmbătă seara și mă simțeam un pic obosit. Nu-mi doream decât un film ușor, care să mă relaxeze pentru a putea să uit oboseala zilei ce se termina. Văzusem ”G.I. Joe: The Rise of Cobra” (2009) așa că eram oarecum în temă cu subiectul filmului. Cu toate acestea, nu mi-am putut imagina cât de prost poate să fie un sequel.

Timp de aproape două ore nu a fost nimic interesant de văzut. O poveste tâmpită despre contracararea planurilor de dominație a lumii ale unei grupări teroriste, relatată incoerent și neverosimil, în care erau trântite periodic efecte vizuale fără nicio noimă și câteva sclipiri rare de umor. Interpretările actorilor, zero barat. Regie nulă. În schimb, împușcături și explozii cât cuprinde. Nici nu mai conta că nu știai cine cu cine se împușcă că oricum nu avea vreo importanță.

Parcă… citeşte

Bayard pe 15 August 2013 19:21
Nu e la fel de imbecil ca prima parte. Nu pot spune altceva de bine despre filmul asta.
elcappo pe 16 Aprilie 2013 21:44
nota 2 ...
nota 2 ... Primul a fost dragutz niste efecte dragutze si ceva mai iesit din comun... Acesta m-a dezamagit complet! E foarte plictisitor !!! Plin de clisee, filmat 3 D atat de aproape de actori incat iti rupe ochii si este foarte deranjant ... Pentru mine dezamagire completa!! In afara de scena de lupta pe munte care este realizata impecabil restul nota 1 ...Un film de comando still counter strike cu 2 , 3 efecte iesit din comun... Sincer nu stiam cum sa plec din sala mai repede!
BETRulleR pe 29 mai 2013 11:48
Nu e chiar de nota 2, dar e pe aproape
MikkaelWolfganger pe 08 Noiembrie 2013 20:39
Monument de prostie
Nu ma astept la prea multa logica, substanta, acting sau inteligenta covarsitoare de la film de teapa astuia, dar Doamne...Idiotenie mai mare ca G.I. asta n-am mai vazut de multa vreme.Ilogic pana la Dumnezeu, cu replici putrede, jucat defectuos, cu scene de lupta din care cu greu am inteles cine si pe ce loveste si bomboana pe coliva...desfaurarea actiunii.Scenaristul ar trebui ingropat de viu.Si grupa intai pregatitoare rade cu gura pana la urechi de tembelismul desfaurarii actiunii, de personajele conturate cu cerneala invizibila si de reactiile lor de un chessiness grotesc.

Nu am avut ce sa gasesc bun la filmul asta.Pana si muzica e de un kitch si de o superficialitate nemaintalnita, pana si efectele speciale mi s-au parut desantate.O sa imi stea ca invatatura de minte sa nu mai casc ochii la toate prostiile de doi lei care au protagonisti un Willis sau un The Rock.

africanus pe 07 Decembrie 2013 16:54
Cu parere de rau!
In afara de tehnologia folosita, acele tancuri interesante, armele si sa nu uit satelitii aceea, nu m-a atras mai cu nimic filmul, efecte speciale, bumbaceli la greu si cam asta e tot filmul.
claudiu-daniel-lugoj pe 06 Iulie 2013 22:23
Destul de bun filmul chiar daca nu are un scenariu extraordinar compenseaza prin actiunea filmului.Foarte multa actiune,tehnica militara de o inalta tinuta si cam atit.Prestatia actorilor mediocra cam la fel cu scenariul.Recomand filmul iubitorilor de filme de actiune in rest celorlalte categori de cinefili nu il recomand pentru ca li se va parea un film cam sf.
Tzantzarino pe 03 Aprilie 2013 15:42
O Puscarieeeeeeeeeee de Film
Titlul meu spune tot SCZ pt Actori Daca incep sa comentez acest film nu imi ajung spatiile acordate pt scris si nu sunt critic ca sa comentez dar asta e un film de cacao primul a fost de 1100de ori mai bun ca asta
Nightbreaker pe 13 Decembrie 2011 20:14
Bruce Willis
Cum se face ca Bruce Willis apare in trailer da nu este inclus in distributie? Si nici in biografia lui nu e trecut filmul acesta.
Ovidiu239 pe 2 decembrie 2012 11:29
asa este, bruce willis joaca in filmul asta, se vede in trailer si se poate vedea asta si pe imdb, pe pagina filmului
nmihai_ro pe 2 februarie 2013 23:14
Bruce Willis joaca doar in trailer, nu mai avea bani de bere si tigari :)))
Qube86 pe 13 Decembrie 2011 13:31
Mi-a placut prima parte care a fost un blockbuster in adevaratul sens al cuvantului...Se pare ca din vechea distributie numai cateva nume vor reaparea...Sunt curios daca ''The Rock'' si Bruce Willis (ma refer la ei pentru ca sunt cei mai cunoscuti dintre nou veniti) vor reusi sa faca ceva mai bun decat predecesorii lor...Abia astept sa apara...
BaetuAndrei pe 31 martie 2013 23:45
nu e "noii veniti" , ci "nou venitii". nu am vrut sa jignesc pe nimeni. :)
Qube86 pe 18 septembrie 2013 16:37
Ms frumos pt. rectificare...N-am de ce sa ma simt jignit atata timp cat ai dreptate ;)
makketo pe 13 Iulie 2013 16:27
g.i joe... te uiti pentru ca stii ce inseamna... pac pac cu alte cuvinte... interesante mici chestii legate de tarile care au focoase nucleare, sau de tancuri care merg cu foarte mare viteza... sau de naniti, sau de gâzele care explodeaza, usor de digerat... destul de masculin filmul probabil o singura scena un pic "siropoasa" si nici aia...din genul pac pac...
leo26 pe 06 Iulie 2013 15:15
Abia am rezistat.
Prima parte mi-a placut, dar partea a doua lasa de dorit. Scenariu prost, cadrele din film facute prost, in loc sa arate actiunea in ansamblu imi filma de parca se bateau in bucatarie, omule inteleg ca il arati pe ala ca trage, dar arat si unde, cand arati pe x ca trage cuprinde-i y.... tinta. Ce mi-a placut la acest film sunt cele doua tipe care apar si costumele in rest praf.
psihologu pe 02 Aprilie 2013 10:11
G.I. Joe : joaca de-a soldateii
Dwayne Johnson este un remediu bun pentru a vindeca ranile. Cel putin asta lasa de inteles marile studiouri, care l-au ales pentru a reimprospata cateva dintre cele mai populare francize, inclusiv Furos si iute. G.I. Joe: Retaliation pastreaza reteta simpla a unui film de actiune slab si nu iese cu nimic in evidenta.

Oricat carisma ar avea Dwayne Johnson, fostul luptator de wrestling nu convinge deloc ca are si talent actoricesc. Sigur, cine are nevoie de talent, cand tot ce trebuie sa faci este sa alergi, sa impusti si sa faci cascadorii? Usoare urme de umor il salveaza din situatii penibile.

G.I. Joe: Represalii este urmarea marelui succes la incasari, G.I. Joe: Ascensiunea cobrei, care a cumulat peste 300 de milioane de dolari in toata lumea. In acest nou episod, soldatii se lupta nu numai cu dusmanul lor de moarte, Cobra, ci sunt fortati sa faca fata si… citeşte

Ovidiu239 pe 07 Iulie 2013 16:07
Am cam exagerat eu putin cu nota, dar asta datorita efectelor vizuale exceptionale. Un film decent pentru unul de actiune, cu destule nume importante. Oarecum in stilul primei parti, efecte bune (chiar mai bune aici), dar ca storyline nu-i nimic special. Merge vazut de plictiseala, la fel ca si primul, dar fara asteptari monumentale.
cosmin_kedii pe 12 Aprilie 2013 19:27
Un mare film cu o poveste mare,si un răspuns foarte realist
dido pe 9 iulie 2013 20:08
Comentariul tau ar trebui intors ,,invers"...
BaetuAndrei pe 31 Martie 2013 23:43
in sinopsis scrie ca "Roadblock (Dwayne Johnson), Duke (Channing Tatum) şi Lady Jaye (Adrianne Palicki)" salveaza lumea, dar nu Duke, caci el moare in desert, ci Flint (D.J. Cotrona) impreuna cu Roadblock si Lady jaye.
mie mi-au placut cateva lucruri la acest film: actorul Byung-hun Lee, ninja cel alb (Storm Shadow), si scena cu ninja de pe munti, luptele cu ninja, astea doua in mod special. vizionare placuta.

tonymaestrul pe 08 Aprilie 2013 17:44
Un film destul de bun cu foarte multe efecte speciale dar cu un subiect cam fumat ...bombe nucleare... prostii. Oricum film de vizionat.
giuneit pe 26 Februarie 2013 21:04
Am vazut primul film si a fost foarte interesant si spectaculos ,si cred ca si sequelul o sa fie pe masura mai ales pentru ca este si 3D!!!
alex2812 pe 31 Mai 2012 23:42
Sa zicem ca e o miscare buna sa amane lansarea pana in martie 2013 si sa-l converteasca in 3D pentru box office. Daca l-ar fi lansat la sfarsitul lui iunie, n-ar fi reusit sa acopere prea bine bugetul deoarece ar fi fost lansat foarte aproape de Spiderman si The Dark Knight Rises. Cat despre film, nu ma pot pronunta dupa ce am vazut trailerul, pot spune doar ca au fost date prea multe detalii.
Tyson_Kyd pe 20 august 2012 18:09
Ai dreptate in legatura cu intarzierea lansarii .
chetta pe 18 martie 2013 15:31
Bun comm...
Kamikaze10 pe 03 Ianuarie 2012 01:04
....
http://www.youtube.com/watch?v=baiOmt9Hgc0 melodia de pe fundal :D
Alex4Fun90 pe 13 Decembrie 2011 03:09
Interesant
Parerea mea e ca va fi peste prima parte ... Dwayne Johnson si Bruce Willis or sa aduca un mare + filmului - http://www.youtube.com/watch?v=bSX2oxLdcWA&feature=youtu.be
tiberiu123 pe 18 Ianuarie 2012 21:41
ba e nasol poi l au scos si pe ripcord si pe taum are si el 5 -6 replici si gata
VampiresOnly pe 2 aprilie 2013 19:47
Iti dau dreptate insa comentariu tau e cam spoiler!
ionut_puiu444 pe 01 Octombrie 2023 11:42
Pe pariu că user-64e0cdef02f6c e păduchele de Cosmin742000 alias Blackmore, în morții lui de gunoi ordinar. E 2023 și lui încă îi place să îl înjure lumea și să îi ia familia în căruță.
Cât despre film... numai bun de văzut.

user-64df3ea38c52a pe 21 August 2023 10:25
Actiune incredibila,montaj incredibil,actiune grozava,regie buna,actorie buna,scenariu demential. Nota 10/10
user-64e0cfef02f6 muist nenorocit ce esti. Tie ce fel de filme iti plac ma? Filme cu actrita aia de ai zis tu ce-ai face cu ea? Futute-n gura sa te fut. Fir-ar al dracu sa fi si ti-am zis sa pleci dracului de taran imbecil ce esti. Nu sti nimic boule. Iti faci fantezi cu actrite retardatule. Nu cred ca exista un bou,idiot,tampit,prost,trepanat,retardat si mai ales nesimporc ca tine. De abia astept sa vad atunci cand dispari in pula mea odata de aici.
Muie user-64e0cdef02f6c si pofta buna la apetit.

user-64e0cdef02f6c pe 19 August 2023 17:38
Un film plictisitor de altfel ca orice film cu The Rock in care parca e dumnezeu in toate filmele. Oricum unul din cele mai proaste filme de actiune din ultimi 10 ani de altfel de cand a aparut. Desi ma asteptam sa fie prost deoarece cand vezi The Rock si Elodie Yeung sti ce e un film pt pen retardati..............................
user-64e092c170afb pe 19 August 2023 13:13
Un alt film in care The Rock este invincibil.........o mizerie de film. Scenariu,personaje,efecte/CGI de tot cacatul. la fel de prost ca primul.
forever_young_ pe 23 Februarie 2021 18:47
BUNICEL !
un film bunicel cu efecte si multa actiune ...de vazut de cei prefera genul SF !
danut_iulian pe 08 Mai 2018 15:36
O continuare destul de buna mia palcut dar mult prea multe efecte .
SYNDJ pe 07 Octombrie 2016 03:28
Nu ma asteptam sa fie atat de bun. Trei ani l-am tot evitat, dar acum imi pare rau ca nu l-am vazut mai repede.
Super actiune presarata cu putin SF. Batai si multe lucruri originale. Efecte si sountrack foarte bune. Un film care chiar merita vazut.

Stefanzy pe 02 Ianuarie 2015 10:53
A inceput bine dar ultimul sfert de ora a fost unul dintre cele mai generice finaluri intr-un film pe care le-am vazut vreodata ... Scena din Himalaya a fost cel mai bun lucru din tot filmul .
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 21:31
Primul a mai fost cum a fost, dar asta a pus capac. Cu exceptia catorva scene reusite de actiune(ma refer la lupta pentru firul de par si la cea de pe munti) filmul a fost o plictiseala totala. Dwaine Johnson e facut pentru wresling, nu pentru filme, iar aparitia lui Bruce Willis nu a salvat deloc situatia, dimpotriva(cine vrea sa fie, noul Spider Man?). Slab.
GALD pe 15 Iulie 2013 21:34
De box office
Un film ce vrea incasari si da cat mai multa actiune.
Se pare ca a reusit reteta - dar la fel ca alte mii de acest gen, e probabil sa se piarda in negura uitarii curand.
Cam la fel cum se pierde deja Bruce Willis pe langa noua generatie de duri.
Subiect cam de doi bani, cu un personaj negativ de toata jena, dar are ceva inventii militare incitante.

XShadowX pe 31 Martie 2015 14:04
Un film de actiune bunicel , o continuare a blockbuster-ului G.I. JOE: The rise of Cobra, din 2009 , efecte speciale foarte bune , pastrand distributia si adaugand personaje noi , celebrul regizor John Chu a reusit un film bunicel , cu nimic deosebit , multe clisee , actori cu prestatie slabuta , totusi va recomand acest film macar o data in viata mai ales daca ati vazut prima parte ...
Rippa pe 07 Martie 2014 18:14

Mihai2508 pe 26 Octombrie 2013 01:11
Se putea mai bine
Un film bun, cu actori importanti, dar care nu are acel ceva special pentru care sa il tii minte, intr-adevar, efectele speciale sunt foarte reusite, actiune are din plin, scene de lupta bune, insa se putea sa fie mai bun decat atat, prima parte pare mai reusita.
monu pe 12 August 2013 00:52
Cat am asteptat acest film si a meritat.Este un fil foarte bun.Merita vazut
tony_mondyalu pe 30 Iulie 2013 23:33
ceva mai multa actiune reala si mai putin SF decat in primul, dar....tot cu happy end, chiar mi-a placut filmul si il recomand amatorilor de acest gen
Get0dac pe 22 Iulie 2013 14:51
Oricat ar fi de criticabil, acest gen de filme....trebuie sa recunoastem si sa apreciem, munca, talentul si imaginatia celor responsabili de efectele speciale. Pe efecte merita 10.....per ansamblu...6 spre 7. Eu il recomand totusi ca fiind mai bun decat prima parte. Vizionare placuta.
catasmile17 pe 21 Iulie 2013 18:19
Un film foarte fain. Actiune multa si putin suspans. Merita vazut.
Theodoric pe 17 Iulie 2013 12:22
In primul rand ma bucur ca nu m-a plictisit.In al doilea rand mi s-a parut mai slabut decat primul.Dar avand efecte mai senzationale si actiune multa si reusita,cred ca nu cu mult a scazut fata de primul film.Numai ca primul a avut poveste mai interesanta.Nota 7
Infinity pe 14 Iulie 2013 02:46
G.I. Joe - Retaliation (2013)
Dupa ce am vazut prima parte care este plina de actiune si efecte speciale, ma asteptam sa primesc la fel si de la aceasta a doua parte. Sau poate chiar mai mult. Nu prea a fost asa. Intr-adevar, a avut actiune si ceva efecte, dar nu la nivelu' primei parti. Batalia de pe munte a fost epica. La fel si unele gadget-uri. Ma asteptam la ceva mai bun. Scenariul nu este stralucit... Are si el gaurile lui. 7!
xerses pe 14 Mai 2013 15:07
Un film in care eroul principal,salvatorul Bruce Willis, este insotit de alti viteji..Bunicel, dar doar ultima secventa -mai spectaculoasa.