Păreri Ghost Rider

(2007)

Demon pe două roți

AngelAssasin pe 12 August 2009 15:32
Sunteti voi rai, filmul e bun,nu extraordinar dar bun
iedutul pe 9 ianuarie 2010 17:23
mai tot ce-i Marvel imi place!
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:46
da tot ce ii marvel imi place idem : )
Dumitru Costel pe 14 Iunie 2008 05:35
Prea frumos filmul l-am vazut de 2 ori.
Super marpha.

Gospin pe 03 Iunie 2009 14:50
O mare dezamagire, nu inteleg cum a putut accepta Nicolas Cage rolu' asta , in fine e o leaca de actiune !
metin2love pe 16 mai 2010 15:05
Cum de nu ti-a placaut filmu asta?
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:47
fai freakdoll daca le-aiu placut filmu ce ai cu ei? si tot asa daca nu i-a placut filmul ce aveti cu el? fiecare cu gusturile luuui!
Radu1711 pe 21 Septembrie 2009 00:13
radu1711
filmul este foarte tare in special motocicletele, eu fiind motociclist ador filmul
Ovidiu239 pe 17 februarie 2013 20:49
tu adori orice film...
iuli_blade09 pe 19 Martie 2011 23:54
un film super
mi-a placut mult prima parte abia astept pe a doua in 2012.mai ales ca s-a filmat secvente din romania
roxza pe 13 Octombrie 2010 22:42
mie una mi-a palcut mult de tot ..nicholas joaca super bine ,iar povestea filmului este interesanta
dan cristina pe 10 Iulie 2008 22:02
io am vazut filmul si e super
kr1st1badboy97 pe 19 Octombrie 2010 18:16
sooper filmu mai ales ca joaca nicolas cage ultima parte te tine in suspans putzin horror da actiune gaseshti din plin
mfu pe 21 noiembrie 2011 18:00
cum vad filmul?
kr1st1badboy97 pe 30 noiembrie 2011 20:11
cu optziunile splash lite, divx plus converter sau altele...
O pe 26 Februarie 2007 17:54
Am ramas...masca... miam piedut ore degeaba iar.. Mam saturat de filmele astea Americane care tot promeveaza stilul lor de viatza si...bla bla.

-Binenteles din nou actiunea e in SUA k e clar k acolo e cel mai tare din parcare.
-Binenteles k actiunea e o panarama trasa de par k sa iasa ceva: Jonny B e mare motociclist care se trezeste Ghost rider peste noapte si total nepregatit si cu vreo 2-3 idei despre ceea ce se petrece rupe tot ce misca
-Binenteles , cine in afara de un americam super rupt in figuri ar fi ales o viatza normala in schimb sa fi fost ghost rider ( un hippie bad ass motociclist care ia foc noaptea)
-Binenteles k in final tot el iese mai tare k diavolul insusi. ( abia astept o parodie la asta in care Jonny B si diavolul se dueleaza in final pe o scena intr-un concurs de break dance k asta ar fi un film mai bun)
-Binenteles k JB… citeşte

ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:51
fara suparare commentariul tau nu are nici-o noima ai comentat sa te aflii in treaba..pacat ..daca tu puteai face un film mai bun si mai realist te invit sa imi zici idea..:!in fine am ras la commentul tau mai ales ultimul ps
michael_x pe 9 martie 2016 13:51
Cel mai porst om in viata...........
cezarika21 pe 15 Septembrie 2012 14:50
Vânătorul de recompense al Diavolului
Pornind de la un serial de benzi desenate despre Johnny Blaze (ziua motociclist şi noaptea vânător de recompense al Diavolului) s-a realizat un scenariu interesant, deşi cam schematic şi cu replici clişeistice. Efectele speciale sunt bine realizate, făcând ca filmul să fie reuşit dacă-l priveşti din acest punct de vedere. Că subiectul nu e pe placul unora asta e altă problemă. Nicholas Cage a dat viaţă unui personaj popular (în genul lui Superman sau a lui Dracula). "Ghost Rider" are potenţialul de a deveni un film cult şi eu cred că va deveni astfel în viitor.
bizonul pe 12 ianuarie 2015 19:01
D-le cu cipilica de proletar, filmul este o calamitate. Benzile animate sunt una si pot reda tot felul de fantezii si nimicuri ptr. dezvoltarea personalitatii pozitive a unui copil si alta este filmul. Aici nu-i nici film nici desene animate, ci este o idiotenie ca si alte filme de acest gen cu mumii inviate, dragoni, schelete vii, fantome,roboti , extraterestri inchipuiti la marginea prostiei, etc., ptr. ca este, una a face un film sf sau legendar, si una este o idiotenie cu vampiri sau motociclisti de foc , etc.
Cristina Popescu pe 16 Februarie 2007 16:39
Mama ce poveste captivanta, nu am inteles nimic din descriere.
Cravan pe 28 Mai 2013 19:29
Ghost Rider : Demon pe două roţi
Un film foarte bun,are o poveste foarte interesanta este o ecranizare foarte buna a personajului de la Marvel Comics iar Nicolas Cage joaca foarte bine il recomand nota 10. :)
cetateanu pe 02 Noiembrie 2010 16:30
Pentru a-si salva tatal aflat pe patul de moarte, tanarul ciclist cascador Johnny Blaze isi vinde sufletul Diavolului, pierzand-o astfel pe Roxanne, iubirea vietii lui. Anii trec, iar caile celor doi se intersecteaza din nou, dar Johnny il reintalneste si pe Mefistofel, care se ofera sa-i elibereze sufletul, dar cu o singura conditie: el va trebui sa devina Ghost Rider, un agent supranatural al razbunarii si al justitiei, iar misiunea lui este de a-l invinge pe Blackheart, fiul lui Mefistofel, care planuieste sa-si rastoarne tatal si sa creeze un alt iad, mult mai inspaimantator.
Cristi Weed pe 08 Mai 2008 21:45
Vai mama ce film bun ! Extraordinar :)) haideti mai ca unii chiar sunteti hilari ! Imi pare rau pt Mister Cage ca a acceptat un astfel de rol ! Pt filmul asta era mai potrivit un Van Damme ( care mai facea vreo trei scheme cand se transforma ) sau The Rock ( care facea asa numitul salt cu triplu shtecher drept in priza ) .
micsa9124 pe 13 noiembrie 2011 20:05
insemna ca nati vazut filmu ,lam vazut de tri ori ii super tare
michael_x pe 9 martie 2016 13:52
Om prost :|
Vegetarian pe 20 Noiembrie 2011 21:33
filmarile din acest film au fost facute in Romania . Sinopsisul acestui film la Cinemagia e prea lung , ca si filmu . Nu cred ca vreun moderator de la Cinemagia va accepta modificarea acestuia !?
Radu Apreotesei pe 27 Februarie 2007 20:19
The original strong taste, made in Suedia:

Filmele originale sau tras prin Stockholm si Uppsala intre 2001 - 2004.

- Enjoy the original, funk Hollywood! ;)

legolas05 pe 04 Ianuarie 2011 21:53
filmul e foarte bun......de ce are nota asa mica?.....merita macar nota 7
Zenga pe 12 Februarie 2007 00:03
A auzit cineva de Faust al lui Goethe? Cam asa e si Ghost Rider. His blessing, his course...Astept sa vad daca este asa!
nelu pe 07 Februarie 2007 16:40
este super marfa meryta vazut
nelu pe 07 Februarie 2007 16:40
este super marfa meryta vazut
tataru gica madalin pe 15 Ianuarie 2007 19:51
parearea mea?parearea mea????
e EXTRAORDINAR cel mai tare film care l-am vazut d la troia incoace...e mortal filmu am vazut tralere shi nu ma pot satura la naiba abia ashtept sa il vad INNEBUNESC DAK NU!!!!!!!!

s_aint pe 14 Martie 2007 13:40
Filmul e ok pentru ca,eu cel putin,sunt fan benzi desenate.Avind in vedere ca filmul a fost notat foarte bine inainte sa apara,las spatiu vizionarilor care l-au anticipat.Ce-ti doresc eu tie dulce Romanie?Mai putini Nostradamusi ca de genii nu ducem lipsa...
N31U pe 16 Aprilie 2010 20:53
parerea mea ii ca filmul a fost destul de bun ...... acum sa vedem si partea a doua ... cand va iesi
iuli_blade09 pe 19 martie 2011 23:51
va iesi in 2012
fiidestept5secunde pe 09 Noiembrie 2010 22:53
naspa
Prost film. Va pierdeti vremea cu el. Partea a doua de filmeaza deja la Sibiu. Poate ca va fi mai bun sequel-ul, cine stie?
ancutza200 pe 24 iunie 2013 18:53
mai buna e prima partea crede ma am vazut-o pe a doua nu a fost cine stie ce..dezamagire nu totala dar dezamagire si putina actiune
dariusic pe 30 Octombrie 2010 18:32
supeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
da imi place si ghost rider..... cred ca l-am vazut de vreo 15 ori.............
gabonne1 pe 31 August 2007 19:47
Cel mai misto moment din toata motocicleala asta de film se petrece in timpul genericului de final, cand eu, nervos dupa cele aproape 2 ore pierdute din viata, apas cat se poate de dramatic shift + delete pe tastatura computerului iar fantoma calareatza dispare de pe hardul meu.....woaw, de-a dreptul coool !
michael_x pe 9 martie 2016 13:53
Vai mata :|
rubensebastyan pe 28 Februarie 2012 09:52
un demon bazat
un film foarte bun din punctul meu de vedere,cu multa actiune si multe scene de lupta intre bine si rau....mie mia placut foarte mult pacat ca partea a-2-a a deviat total de la prima parte care a fost foarte buna....se vede ca sa schimbat regizorul si actorii sau schimbat....pacat...oricum prima parte merita vazuta...vizionare placuta
Gaby_Gabycool2011 pe 30 Noiembrie 2011 21:22
Ghost Rider
Un super film,a fost belea rau fratzilooooooooooooooooor,o adevarata capodopera cinematografica,de vazut neaparat.
MNarcis pe 28 Noiembrie 2011 22:16
Am crezut ca este o prostie de film (si chiar asa este) dar l-am vazut de plictiseala si nu pot zice ca regret timpul pierdut.......ok poate putin, dar are efecte vizuale bune si actiune bunicica, un scenariu foarte slabut, nu captiveaza deloc, dar pt copii si adolescenti de maxim16 ani cred ca li se va parea un film bun, iar celor trecuti de 17 ani le recomand acest film in caz de maxima plictiseala, (desi nu stiu cum poate face inca o parte la asa subiect) cand ma voi plictisi o sa vad si partea a 2!
bugs pe 04 Decembrie 2010 13:10
Cat de tare a fost primul,dar cu siguranta ca al doilea va face si mai multe ravagii.
andu7zu pe 03 Decembrie 2010 22:47
Foarte bun filmul .......imi plac "povestile" ....astea dar asta e ceva mai buna decata celalate si interpretarea lui Nicolas Cage este una foarte buna ....remcomand
ByllGheyts001 pe 06 Octombrie 2010 21:24
film bestial
sunteti nebuni dac nu va place,filmul asta e super marfa...
cireasa.de.iarna pe 06 Septembrie 2010 16:28
e un film bun...mi-a placut foarte mult...merita vazut...
LcK pe 05 Septembrie 2010 12:05
LcK.
E foarte tare filmul. Tin minte ca ramasesem impresionant, nu ma asteptam sa imi placa asa mult. Oricum N.Cage este cel mai tare. SE STIIIEEEE SEX ORA LA VITEZAAA :))
claudio pe 25 August 2010 18:02
da......foarte bun
cei de la marvel sunt foarte tarii, ma mira nota lui mica dupe imdb, trebuie sa apreciem si genul acesta de filme. (eu l-am vazut prima oara aku 3 ani si a doua oara akum vreo cateva luni)
someone_who_dares pe 26 Iulie 2010 15:43
Ideea e chiar interesanta si distributia e super... E un film pe care il recomnad tuturor :D
lumaxya pe 17 Iulie 2010 02:28
Suflete pacatoase..
Pentru a-si salva tatal aflat pe patul de moarte, tanarul ciclist cascador Johnny Blaze isi vinde sufletul Diavolului, pierzand-o astfel pe Roxanne, iubirea vietii lui. Anii trec, iar caile celor doi se intersecteaza din nou, dar Johnny il reintalneste si pe Mefistofel, care se ofera sa-i elibereze sufletul, dar cu o singura conditie.. Care? Vedeti filmul:P
Andreea C. pe 20 Februarie 2007 14:20
Din nou! Se anunta Ghost Rider in cinematografe din 23 februarie! CARE CINEMATOGRAFE???? CAARE? ALEA DIN BUCURESTI??? CE SA FAC EU CU ALEA DIN BUCURESTI CAND EU LOCUIESC IN CLUJ-NAPOCA?? CE SA FAC?? NU AM CE! SA MA IAU EU ACUM SI SA MA DUC 500 DE KM PANA IN BUCURESTIUL ASTA CA SA VAD FILMUL PE CARE VREAU SA-L VAD? DE CE NU POATE SA VINA UN FILM IN MAI MULTE ORASE CONCOMITENT?? AVEM 40 DE JUDETE, 40, CU O MULTIME DE ORASE SI, SI EU TREBUIE SA ASTEPT PANA SE GANDESC DISTRIBUITORII SA ADUCA FILMUL AICI. SANT FURIOASA, ASTA E.
Catalin pe 20 Februarie 2007 12:50
E Tare filmu...astazi tocmai lam vazut...super povestea...Nicholas Cage joaca super...iar filmu e foarte captivant si un cadou special pt fanii motoarelor!!!
Buksa Ovidiu pe 14 Februarie 2007 00:54
Prima data cand am auzit de filmul asta a fost la discovery. In fine. M-am dus repede la comp sa ma documentez, si, dupa ce am vazut trailerul pe imdb, am ramas masca. Dupa trailer, tre sa fie cel mai tare film. Abia astept sa apara.
Dar_kvampire pe 29 August 2010 18:51
Excelent
super filmu mie unu mia placut si deabia stept partea a 2 nu inteleg dece are nota 5 e o prostie
Kable pe 08 Iulie 2010 14:23
Acest film a fost apreciat mai mult decat orice alt film Marvel .
alex_il_fenomeno pe 07 Iulie 2010 09:47
foarte tare
un film foarte bun! mi-a placut actiunea filmului! as vrea sa apara si partea a 2-a a filmului!
Mihai2508 pe 05 Iulie 2010 17:21
un film foarte bun iar melodia de final e si ea una excelenta, astept sa apara partea a doua
yonut72 pe 29 Iunie 2010 02:34
M.M.C.P.
Un succes indiscutabil dupa parerea mea, astept partea a doua din Ghost Rider.
deea9595 pe 26 Septembrie 2009 15:41
soooper mishto filmul,sper k intr-adevar sa vina partea 2-a in 2011
ANONIM pe 22 Octombrie 2007 19:45
Este cel mai TARE film pe care l-am vazu, dar sunt sigur ca TRANSFORMERS e mai bun.
Guess_who pe 25 august 2009 16:19
Tu te auzi ce spui ?
eleonora gradinaru pe 28 Martie 2007 18:11
va fi desigur un succes
abia astept sa il vad

dany pe 01 Martie 2007 21:19
fara indoieala una dintre cele mai bune filme dar.... cam prea obisnuit
eu pe 26 Februarie 2007 11:27
tocmai am terminat de vazut filmul. Fiind un pasionat al genului mi-a placut. Ce pot sa zic, Nicolas Cage s-a descurcat binisor,efectele speciale din belsug, asa ca, vizionare placuta!
Go1 2 3 4