Păreri Get Him to the Greek

Adu-l urgent pe scenă!

catalin_duta pe 23 Iulie 2010 21:52
Probabil ca numai personajele se drogheaza, ci si realizatorii. Vulgarel.
s.carollina pe 24 iulie 2010 22:05
din acest motiv e interzis minorilor sub 18 ani
danyx493 pe 26 Septembrie 2010 12:18
Un film facut mai mult pentru animatorii senzatiilor "high", nici decum pentru copii...deaia este si interzis celor sub 18 ani...nici mie nu mi s-a parut cine stie ce la inceput, dar pentru ca l-am vizionat intr-o zi in care afara ploua torential si nici nu aveam ce sa fac am zis sa-i acord o sansa...si chiar a meritat, la unele faze am ras o gramada...8/10
Arlequinade pe 21 aprilie 2012 17:22
"AMATORII"!!!! "Animatorii" sunt niste neni simpatici care stau la planseta sau la PC si "animeaza" desene animate. Sau papusi. Sau personaje 3D. :))
fm178 pe 30 Iulie 2010 12:55
dezamagitor
Am vazut filmul si pot sa va spun ca este o pierdere de vreme. Iti da o senzatie de inutilitate si are un umor greu de inteles, in sensul de stupid.
Cu toate astea, am o vorba buna pentru Russell Brand care pare sa fie un actor talentat si cu un rol potrivit ar putea face impresie.

Morticia16 pe 1 august 2010 23:01
Depinde de persoana. Mie personal , nu mi s-a parut neaparat o pierdere de vreme dar nici un 'must see'. Sunt cateva replici / glume bune ,dar la unele ramai scarbit. :)
kanibalo pe 08 Iunie 2010 16:42
Astept sa-l vad,dupa trailer pare foarte amuzant,dar asa iti par cam toate,o introducere buna si un film prost,asta sper sa fie acceptabil.
bogdan9408 pe 15 iunie 2010 11:35
trailer nu thriler :))
Sile007 pe 10 noiembrie 2010 19:09
hangover a fost o porcarie ,nu am ras deloc in schimb la filmul asta am ras la ceva faze
balika pe 26 Septembrie 2010 23:08
Un alt Hangover?
Nu. Am asteptat filmul asta crezand ca dau de o comedie buna. Are cateva momente amuzante, dar atat. Ramane o comedie mediocra pentru zile cand nu ai altceva de vazut. Nu stiu ce as putea spune mai mult...
ceferistu1993 pe 15 septembrie 2011 05:41
Un film bun!Dar sa ne gandim ca esti o comedie britanica!
bugs pe 24 Septembrie 2010 23:27
m-a luat durerea de cap dupa primele 5 minute.in concluzie.....o porcarie de film.dupa parerea mea cine se uita la el pierde 2 ore din viata degeaba.
claus_princess pe 26 septembrie 2010 11:43
si eu am crezut la fel dar m-am indurat si m-am uitat in continuare si am ras cu lacrimi :)))
MMlgirl pe 30 Iunie 2010 10:50
Imi place mult distributia. Ideea nu e una noua, ci poate doar reactualizata pentru perioada in care traim. Get it to the greek!
robson pe 01 Octombrie 2010 18:11
fara a fi fan Apatow, filmul e o nebunie (in sensul bun al cuvantului). exceptand desigur fazele cu datu" la rate, aceasta amprenta Apatow pe care nu pot sa o inteleg.
sik54 pe 02 Octombrie 2010 13:49
mi-a placut foarte mult,cu adevarat distractiv,chiar daca e plin de vulgaritati,cateodata mai merg si de-astea. P Diddy a fost genial cu atitudinae lui wannabe gangsta.
Blu3sky pe 31 Octombrie 2010 16:12
o comedie suprinzator de buna, ma asteptam sa fie un flick dar m-am amuzat rau pe el.
s.carollina pe 18 Iulie 2010 21:16
a fost o comedie buna, am ras la multe faze, merita!
Nikita_ov pe 06 Aprilie 2010 00:42
Pare ....
Acest film pare sa fie ffffffffffooooarte tare.......... sa vedem cand ii vine timpul cum va fi intradevar.
Kable pe 01 Februarie 2011 20:05
O comedie mai vulgara dar foarte buna , n-ai cum sa nu razi, nu cred ca ar fi gasit un actor pentru Aldous mai bun decat Russell Brand.
BenPC pe 23 Septembrie 2010 16:40
Time to get our mind-f**k on.
Desi premiza e buna iar personajele sunt "high" mai tot filmul , Get Him to the Greek ramane doar o comedie de duzina , fara a avea nimic special ... cu exceptia lui puff daddy / Pi diddy / sean puffy combs sau cum il mai cheama pe taticul Puf , omu e criminal pacat ca are doar cateva scene.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 20:17
Un film e comedie care are putine momente amuzante....
DJRockKkmore pe 19 Octombrie 2010 23:56
nu mi sa parut comedie....a fost mai mult o drama cam ciudata...bun, dar nu comedie
ankadiana pe 22 Iulie 2010 14:52
hmmm
sper sa fie ceva de capul lui.dupa prezentare pare destul de ok
di_ana pe 20 Iulie 2010 13:29
filmuuuuul
va semana putin cu Hangover:D
WaitAndBleed pe 22 iulie 2010 08:48
subscriu...:D:D
florinpiticu pe 18 Iulie 2010 21:09
nu gasesc subtitrare la film :(( e super m-am uitat prin el asa dar astept subtitrarea
haelium pe 06 Iulie 2010 15:05
Ce seamana tipul mai gras cu Toni Tecuceanu...mai ales in bannerul de pe prima pagina.
El_KaPpa pe 01 Martie 2011 01:00
6,1/10
O satira modesta a modului de viata al vedetelor rock, cu ironii aruncate atat asupra calitatii muzicii din ziua de azi cat si asupra publicului. Nu este foarte haios dar nici foarte plictisitor, alternand momentele si replicile amuzante cu unele monotone si nu tocmai inspirate. Cadrul in care se desfasoara actiunea nu putea fi lipsit de nuditate, sex, droguri sau limbaj colorat, de data asta fiind justificate si nu fara sens ca in multe alte comedii. Nu-i tocmai genul meu de film, dar apreciez mesajul transmis si zambetele oferite.Asta vrea sa ne transmita aceasta parodie a modului de viata al vedetelor, cu ironii aruncate atat asupra calitatii muzicii din ziua de azi cat si asupra publicului. Nu este foarte haios dar nici nu plictiseste, alternand momentele si replicile amuzante cu unele monotone si nu tocmai inspirate. Cadrul in care se desfasoara actiunea nu putea fi lipsit de… citeşte
numerenume pe 06 Februarie 2013 10:57
Genul de film peste care nu mi-ar fi cazut ochii in mod normal , dar venit ca o pastila de relaxare dupa ,Une exécution ordinaire,, . Filmul e suprinzator de haios , ma rog, in comparatie cu genul Hangover ...
alex_il_fenomeno pe 06 Iunie 2012 13:59
este normal sa ai asteptari mari la cata valva se face in jurul acestui film si la ce nume se perinda prin distributie ... din pacate , este o comedie destul de modesta in comparatie cu asteptarile pe care le ai de la productie , ritmul destul de lent uneori , iar momentele cele mai umoristice iesind tocmai din dramatizarea unor fapte ale pretentiosului protagonist jucat de Russell Brand , ce cred ca s-a mulat excelent pe rol , neavand greseli ... oricum , este bun daca nu il vezi cu cine stie ce mari asteptari .
cosmin_kedii pe 15 Martie 2012 14:43
Filmul a fost absolut hilar. Toţi actorii au fost mari
kakapiciu pe 01 August 2011 17:10
Foarte amuzant filmul. Cea mai tare faza a fost cea cu blana de pe perete!
alexsovaiala pe 23 Iulie 2011 09:23
filmul este destul de slab dar a avut si momente comice
so1uffle2 pe 09 Iulie 2011 12:23
african child,russell brand , melodie de top.
chiar trebuia sa fie adusa pe scena ? :))
un film bunicel.

Sorin87 pe 24 Iunie 2011 10:04
Get Him to the Greek
Merge, mai ales daca nu ai altceva de vazut, filmul a fost bine primit de criticii americani dar nu la fel de bine de public incasand doar 91 milioane de dolari
luciivan pe 20 Martie 2011 09:11
Nu stiu ce va doriti mai mult de la o comedie 2010.. Mie unul mi-a placut mult, am ras la multe faze. Caterinca filmu!Trailerele de multe ori n-au nicio legatura cu filmul asa ca mai bine nici nu va uitati la ele. Doar ca o nota informativa puteti lua in calcul iMDB-ul..
someone_who_dares pe 23 Ianuarie 2011 17:31
Au dat prea multe faze amuzante in trailer si astfel m-am asteptat la mult mai mult. Intr-adevar a avut unele faze la care am ras, dar nu a fost nu stiu ce....
Vorador pe 21 Ianuarie 2011 23:31
Un film facut mai mult pentru animatorii senzatiilor "high", nici decum pentru copii...... nu mi s-a parut cine stie ce la inceput, dar pentru ca l-am vizionat intr-o zi in care afara ploua torential si nici nu aveam ce sa fac am zis sa-i acord o sansa...si chiar a meritat, la unele faze am ras o gramada...
Get Him To The Greek – du-l unde vrei numai nu la mine pe ecran!
CoolRank: 5/10
- atmosfera & entertainment: 5/10
- regie: 7/10
- actori: 7/10
- scenariu: 5/10
- montaj: 7/10
Nota IMDb: 6.7/10
Get Him To The Greek este o comedie care incearca sa imite recenta pelicula Bruno si sa o coboare in randul lumii MTV, lume care domina vietile noii generatii. Din pacate insa, pe langa cateva poante inteligente, Get Him To The Greek reuseste sa aiba multe scene exagerate si momente dezgustatoare care reusesc sa il faca ceva mai dificil inghitibil. Mesajele fiind insa inteligente, as zice ca putem plasa in continuare Get Him To The ... citeşte

Federer pe 06 Ianuarie 2011 01:10
Bun filmul,cu unele faze comice desigur,mai ales cand umblau amandoi drogati prin cluburi
ill7ven pe 27 Decembrie 2010 10:33
Foarter fain, mai ales pentru cei care asculta alternativ/british. Nu e un film pentru sobri. Comediile de genu merg intotdeauna mai bine alaturi de Puff the Magic Dragon.
the_best_guy pe 19 Decembrie 2010 16:59
Bun filmul. Si imi pare cunoscuta vedeta. Nu stiu daca numele din film corespunde cu cel din realitate. Cine imi poate spune cum il cheama pe cantaretz. :d
victor_neo75 pe 29 Septembrie 2010 16:45
Spin-off-ul la "Forgetting Sarah Marshall" din 2008 e oarecum reusit !!!
Daca tineti minte filmul din titlu ("Forgetting Sarah Marshall"), veti sti ca acolo aparea in rol secundar cantaretul de rock Aldous Snow (interpretat de neconventionalul Russell Brand, actualul iubit al cantaretei Katy Perry) care acuma in "Get Him to the Greek" acapareaza toata atentia de care avea nevoie !

In "Get Him to the Greek", Rusell Brand este un star rock in pragul colapsului emotional, el fiind insotit si suportat de Jonah Hill, un agent al unei companii de inregistrari, din Anglia pana in State pt un concert in Los Angeles la Teatrul Greek. Directorul firmei de inregistrari este jucat foarte amuzant de Sean Combs - nimeni altul decat Puff Daddy.

Desi povestea este una destul de bine realizata, poantele si discutiile cu tenta sexuala sunt cam prea directe, iar finalul ajunge sa fie un pic cam dramatic desi nimic din primele 3 sferturi de film nu… citeşte

alexikkk pe 23 Iulie 2010 20:03
Jonah dai cu bata de basseball in cap sa lesine bine.. si dul pe scena
Bârfitoarea.ro pe 26 Mai 2010 18:05
Premiera mondiala “Get Him to the Greek” | Bârfitoarea.ro
[...] faptul ca insarcinarea pe care a primit-o va necesita mobilizarea tuturor fortelor lui. “Get Him to the Greek” va rula si in cinematografere din Romania incepand cu 23 iulie. [...] citeşte
MNarcis pe 17 Noiembrie 2011 09:13
M-a dezamagit complet, ma asteptam la ceva mai bun, oricum ca si nota data.....momente bune, dar atat!
Laura00 pe 09 August 2011 15:53
Nu prea a fost bun,a avut doar cateva momente amuzante.Bunicel
bella_little pe 24 Ianuarie 2011 12:12
mie imi place mult russell brand, e funny si are accentul ala britanic ce il face si mai amuzant, dar filmul se vrea o comedie si pot sa spun ca e plicticos. Nu prea are nimic amuzant in el. Cred ca daca lasau doar trailerul ar fi avut la nota un 9.50 cel putin, pentru ca promitea mult, dar daca il privesti o sa adormi dupa primele 15 minute
mongolarix pe 08 Decembrie 2010 13:09
merita
o comedie buna care merita vazuta, in general nu sunt pretentios la comedi, filmul este reusit ..chiar daca uni sunt mai intepati pe aici ,,nu ii ascultati si vizionati-l cu incredere !
aditig78 pe 25 Octombrie 2010 21:25
Zapaceala totala!
A avut si filmul asta cate ceva bun de ras... dar sincer, ma asteptam la altceva. :)
rrs85 pe 15 Octombrie 2010 00:55
Acceptabil, poate un pic prea impins spre vulgaritate, dar totusi acceptabil...
BladeBt pe 11 Octombrie 2010 08:18
Get Him to the Greek
Slab, slab, slab si iarasi slab, eu stau si ma gandesc, regizorii astia is HIGH cand fac astfel de filme? Numai asa se explica, deoarece, noi, oamenii normali, nu putem schita macar un zambet la astfel de filme :(
adiorban pe 06 Octombrie 2010 13:18
maaaaaaaaaare pierdere de timp....da' am adormit bine la el:))
Radu1711 pe 04 Octombrie 2010 18:36
radu1711
belea rau comedia, am ras foarte bine si astept sa se mai produca comedii asa bune
elmedico pe 03 Octombrie 2010 15:27
Un film cu multe faze care te lasa cu gura cascata!
Ammelie pe 27 Septembrie 2010 13:07
Get Him to the Greek (2010)
Hmm, chiar nu a fost groaznic. L-am comparat, invitabil, cu Forgetting Sarah Marshall, si a iesit cu plus. :) Russell Brand e un personaj interesant in sine, iar Aldous Snow pare facut dupa imaginea lui reala. Filmul, intr-adevar mediocru - usor vulgar, usor fara sens, daor cateva scene/replici faine. Dar ii dau unul-doua puncte in plus pentru P Diddy (care a jucat chiar fain) si pentru o prezentare extrema a vietii de rock-star si a celor care lucreaza in music industry. 6.5/10
iri_gh86 pe 23 Septembrie 2010 18:14
mi s-a parut cam slab recomandabil sa-l vezi numai daca nu ai altceva de facut sau vazut