Păreri Land of the Dead

(2005)

Tărâmul morții

glody pe 17 Aprilie 2012 11:07
marius
bun filmul, dar zombii aia erau mai mult prosti si amuzanti decat inspaimantatori
ana maria pe 21 August 2005 23:51
naspa tare filmu subiect comun si sfarsit de 2 lei nu se merita sa dai banii
Kalrak pe 01 August 2010 01:23
George A. Romero
Daca dai la o parte ideea ca zombii (o parte din ei)ar putea fi capabili de rationament, si aparitia lui Dennis Hopper (zombies freak me out man), filmul este chiar bun, da o da in sf-uri dar sa fim seriosi este totus un film de care te poti bucura, il trag in jos ideea care am metionato si prestatia actorilor, regizorul clar a avut altceva in cap.
gabitz_bibi pe 16 August 2007 03:07
fiecare cu parea lui, dar eu cred k e un film f bun, bine facut. cine a vazut Dead men walking, Dawn of the dead, Shawn of the dead, si i-au placut, poate spune k si acesta este f bun. Pt mine, e k un film d colectie!
Cipryone pe 04 Iulie 2011 18:23
pierdere de timp
nu a fost cine stie ce filmul asta.mai mult o prostie.a fost dat si la Pro Tv.
SoniaMaier pe 28 August 2015 00:26
Mie chiar mi-a placut filmul.. nu e inspaimantator dar efectele sunt foarte bune si actorii joaca foarte bine.. in comparatie cu alte filme de acest gen este unul bine facut :)
alex_il_fenomeno pe 21 Aprilie 2014 19:41
Cred ca niciun film de acest gen regizat de George A. Romero nu poate fi slab, poate doar neinteles. Dar cand, pe langa regizor, mai apare si o distributie chiar buna pentru genul horror, si anume nume precum Dennis Hopper, Asia Argento, Simon Baker, John Leguizamo. Iar pe langa aceste lucruri, o atmosfera geniala creata de soundtrack sau de cadrele atat de sumbre, intunecate dintr-un moment in celalalt al filmului, sau chiar si ploaia ce cade continua in film. De urmarit de catre toti iubitorii filmelor horror si nu numai.
kakapiciu pe 14 Mai 2013 19:40
In sfarsit niste zombie care mai si arata, nu doar machiaj...
M@ryus pe 24 Iunie 2008 16:03
Efecte bune, actori buni, pacat de poveste, nu e deloc reusita si nici finalul. Dawn of the dead nu poate fi detronat.
danutzz92 pe 24 Septembrie 2012 14:54
Nu e rau dar mult mai slab decat Dawn of the dead in regia aceluiasi George A. Romero.
glody pe 30 august 2013 00:26
am vazut si dawn of the dead..aici ai parte de mai multa actiune si mai multe cadre cu zombie plus ceva filmari si prin padure clar land of the dead e mai bun
Srdjan pe 16 August 2012 20:27
Un horror slab, plin de "gore" cum spun americanii, cu zombii infulecandu-se cat mai expresiv aproape la fiecare 5 minute. Dawn of the Dead, chiar daca a fost mai tampitel a fost mai bun decat asta. Asta ca sa nu mai vorbesc de Shaun of the Dead care deja e o capodopera comparativ cu LotD.
GiulianoDirt pe 14 Decembrie 2021 22:57
Nu e rău dar nici stralucit. Doar că e banal spre mediocru. Păcat de actori.
Oricum, Cosmin 742000 își merită și de data asta MUIA de rigoare.
Marș, cretinoidule!

crome pe 19 Noiembrie 2020 23:46
Un film f. bine realizat de un regizor de geniu, l-am revazut pe netfilx cu o deosebita placere ,este in topul filmelor de gen .
andystarx pe 03 Februarie 2017 20:13
NU este un film foarte rau,dar nici unul de revazut,sau extraordinar !Scenariul parca este mult prea liniar,efectele insa nu sunt slabe !
Sorin87 pe 15 Iulie 2015 21:59
Filmul are ce oferii, este un horror reusit cu faze scarboase
cosmin742000 pe 07 Noiembrie 2017 00:49
O mizerie de film horror american , deci nimic nou.............................
eduard_stratan pe 19 septembrie 2021 20:25
Denis_stelistu pe 09 Aprilie 2005 00:08
Sa speram ca va fi un film cu zombie destul de bun.ca oricum apare in ianuarie 2006.
An0nim pe 21 Februarie 2012 09:42
O pierdere de timp cu o idee cu zombi stupida... Si daca ma uit la Barbie ma inspaimant mai mult >:))
mu_zz_i pe 14 Martie 2006 21:23
Nici eu nu sunt dispus sa dau mai mult de 2 stele pt ca nu merita.Vechea poveste cu zombii. Trebuie cineva sa dezvolte subiectul pt ca acest gen de film n-or sa mai fie pe placul multora.
angelo pe 10 Martie 2006 21:48
un film de duzina,nu merita vazut
Matrix pe 30 Ianuarie 2006 14:33
foarte prost
cosmin_kedii pe 30 Aprilie 2013 17:47
În această a patra tranșă, Romero a avut o idee bună pentru a schimba amenințarea ,zombie,,, care începe să se organizeze și să devină mai inteligente și, prin urmare, mult mai periculos.
zeki pe 04 Decembrie 2011 15:45
Nu prea reusit , desi George A. Romero este regizorul maestru in filmele horror , si-a cam luat-o in cap cu atatea filme horror ;)) cred ca in somn viseaza numai zombie ....oricum , filmul merita vazut , este destul de bun .....
bloodthirst pe 06 Martie 2011 01:47
Se putea mult mai bine,filme de acelasi gen sunt destule si net superioare.
Vortex pe 24 August 2009 13:29
Regele filmelor stupide
Filmu asta e unul dintre cele mai stupide pe care leam vazut,dar nici macar nu mam uitat la tot pentru ca este o pierdere de timp.Eu nam inteles cum au devenit toti zombie,si sfarsitul desi nu lam vazut cred ca este penibil.Filmu e un monument de prostie e penibil ,ma rog are si el farmecul lui,dar e prostesc si deact sal cumperi sau sal downloadezi,sau sa dai click pe play ca sal vezi mai bine mergi la o pardita de fotbal;)
Radu1711 pe 04 August 2009 11:54
Radu1711
ma gandeam la ceva mai original, dar mi se pare ca ii un horror destul de bun, 10 de la mine
FlameOn pe 19 Iulie 2009 22:07
E un film bunicel despre zomby,nu pot spune ca e mai bun sau mai putin bun decat Dawn of the Dead,sincer mi s-au parut la fel.