Păreri Fucking Amal

(1998)

Al naibii Amal

Christian Raul pe 18 Octombrie 2008 00:06
"Fucking Amal" este un film superb al genialului regizor Lukas Moodysson...filmul denota niste chestii pe care le intalnesti in viata..s se poate intampla oricarui om...RECOMAND!!!...are ceva aparte aceste filme ale lui Lukas Moodysson!!!!
Rus Andrei pe 12 Septembrie 2003 01:05
Sincer, nici nu stiu cum sa incep mesajul acesta. Mi-e intr-adevar greu sa vorbesc despre un film pe care l-au vazut, probabil, foarte putini oameni. Eu am avut un noroc extraordinar la festivalul de film de la Cluj din primavara aceasta, cand, intr-o dimineata un alt film programat a fost inlocuit cu "Impreuna" (regizat de Lukas Moodysson). Initial, am strambat din nas, dar, neavand ceva mai bun de facut, am intrat in sala de cinema. Mai erau cam doi spectatori in afara de mine. Trebuie sa marturisesc, insa, ca filmul m-a incantat, mi-a dat o stare de spirit pe care nu o mai traisem niciodata, lucru datorat in principal regizorului, care stie sa-si atraga publicul, prin filmele lui,intr-o minunata "capcana",in lumea prezentata pe ecran. Stiind ca mai erau programate doua filme ale lui Moodysson mi-am organizat timpul in asa fel incat sa ajung sa le vad. "Al naibii Amal" mi-a placut si… citeşte
alin.cristian pe 22 Iulie 2013 13:03
Un film foarte bun, care cu siguranta merita sa fie urmarit. Mi-a placut mult felul in care Alexandra D. isi joaca rolul; de obciei există un decalaj intre varsta actorului si cea a personajului (in interpretarile de acest gen) și este de apreciat faptul că la doar 14 ani, aceasta a reușit să se dedice în acest fel personajului pe care îl expune.
margott pe 10 Aprilie 2012 13:14
O drama despre o altfel de dragoste, insa chiar si asa probabil adolescentii se vor regasi foarte bine in povestea lui Agnes : emotia primei iubiri si durerea pe care o resimti atunci cand aceasta nu-ti este impartasita. Din fericire, filmul se incheie intr-o nota optimista, iar happy-end-ul da un farmec aparte povestii de iubire.
lili22 pe 25 Noiembrie 2018 12:13
E bine ca am fost informata ca e cu happy-end, ce idee , sa povestesti sfarsitul filmului.
blackmore pe 21 Iunie 2018 00:59
Singurul lucru care m-a deranjat la acest film este happy endul , dupa ce pe tot parcursul filmului , te revolti , te zbati , iei calmante sa nu spargi monitorul , filmul are happy end