Păreri From Dusk Till Dawn

(1996)

De la apusul la răsăritul soarelui

Irina_fire pe 13 Mai 2010 21:03
Rodriguez, Tarantino, Clooney si vampiri. Cu asta am spus totul. Nota 10 !
Theodor2011 pe 09 Noiembrie 2012 12:03
George Clooney si Quentin Tarantino fac echipa buna in From Dusk Till Dawn. Ma gandesc ca nu i-a fost usor lui Tarantino sa interpreteze un rol de violator si criminal dur. Cand arati ca un tocilar e greu sa joci in roluri ca cel interpretat de el. Salma Hayek a aparut putin dar cu efect. Si atunci chiar si acum la 45 ani arata excelent. Un film cu actiune si mult suspans care te face sa nu-ti dai seama ce repede trec cele 108 min. Un film cu o distributie foarte buna
FreakDoll pe 01 Noiembrie 2009 07:09
Nici o secunda nu m-am asteptat ca asta sa fie subiectul filmului. Anyway, este produs in '96 si e cu mult peste anumite filme din 200X.George Clooney arata bestial. La fel si Salma.
Au fost si anumite lucruri care mi-au displacut. Inteleg ca era nevoie sa-i contureze un portret de om rau, de psihopat, lui Richard, dar daca spre tema asta se-ndrepta filmul nu era nevoie de atatea omoruri, violuri, scene violente etc. De asemenea, Kate n-a suferit mai deloc ca si-a pierdut familia, n-a schitat nici macar un regret. Cam absurd sa poti trece atat de usor peste ceva de genul. Iar fratele acesteia nu-si prea avea rolul in film, cam pe langa actorul.

dark56 pe 14 iunie 2010 11:25
si la sfarsit a aratat ca in spatele localului era o adevarata prapastie plina cu camioana stricate si mai era si un fel de templu , nu inteleg motociclistilor nu li se parea suspect
White1 pe 27 octombrie 2010 10:42
Ei vedeau doar fatada:P
White1 pe 17 Mai 2010 20:48
Nu-mi vine sa cred ca scenariul ii apartine lui Tarantino,nu-mi vine sa cred ca atatia actori buni au acceptat sa joace in filmul asta(in primul rand Harvey Keitel).O mare dezamagire.
M@ryus pe 20 August 2014 22:48
Se putea mai bine
Prima jumatate a filmului mi-a placut destul de mult dar apoi s-a transformat intr-o comedie-horror ieftina. A aparut un serial cu acelasi nume si pare mult mai interesant si serios decat filmul original.
Vegetarian pe 14 Decembrie 2011 20:13
La taguri scrie : Biciclist ! Vreau sa vad Biciclistu !
cotzofica pe 6 februarie 2013 10:09
probabil se refera la motocicletă (Bike). Cred că biker poate însemna şi biciclist. Corect ar fi fost motociclist. Cei în măsură să corecteze şi să nu mai refuze synopsisuri corecte.
xerses pe 12 Mai 2012 12:50
Un film care te "prinde" imediat.La asemenea distribuie, nici nu e de mirare!
Mikala pe 27 Mai 2009 23:17
Imi place filmul asta :) l`am vazut cand eram mica . :) si inca imi mai place
flori0304 pe 20 Aprilie 2010 12:16
e un film foarte bun
george clooney......no comment

lili22 pe 08 Aprilie 2018 23:30
Distributia a fost buna dar scenariul e unul prost .Bun pentru retardatii care se uita la filme cu vampiri.Ma refer la partea a doua.
user-5aa40d9970a53 pe 10 Martie 2018 18:55
Un film extrem de prost,păcat de distribuție!!! Partea a doua este desene animate pt copii de clasa a 2 a!!!
balta67verde pe 15 Octombrie 2016 18:49
Tarantino & Rodriguez ? Nebunie garantata
Tarantino si Rodriguez, rezultatul obligatoriu: O nebunie de film. Pentru Roadmovie-ul pana la scena cu Selma Hayek si sarpele, i-as da 10+. Pentru nebunia cu vampirii doar 8 stele. Asa ca-i dau o medie de 9 stele bine meritate.
Crissy_2525 pe 07 Iunie 2014 17:11
Quentin Tarantino are o imaginatie foooooarte bogata !!!
addyaxk pe 21 Octombrie 2013 20:38
mi a placut filmul l am vazut de 2-3 ori cu ceva ani in urma
Spikos pe 28 August 2013 07:39
Un film de actiune care incepe sa te prinda , pentru ca mai apoi imaginatia regizorului s-o ia razna intr-un thriller , desigur cu multe efecte spectaculoase si cu vampiri , impacandu-ne pana la urma pe toti .
stoica oana pe 21 Decembrie 2006 23:04
dupa parerea mea este un film foarte bun cu un final imprevizibil ceea ce este foarte bine, atragand atentia publicului. Actorii intra foarte bine in pielea personajelor facandu-le sa para reale.Un film foarte bun si plin de suspans. Merita vazut
10_nut pe 05 Noiembrie 2012 15:32
Bun
Un film destul de bun in care in prima parte se petrece pe sosele iar in a doua parte a filmului se petrece intr-un bar de noapte unde apar scene horror.
IL RECOMAND.
NOTA MEA 9

andreisri pe 09 Februarie 2012 19:44
andreisri
superb filmul marfa nu imi vine sa cred ca nu l-am vazut pana acuma ...Quentin Tarantino acelasi caracter, nebun si comic care la avut in mai toate filmele.RECOMAND super tare:X
arnoldroland pe 17 Iulie 2011 18:01
ahaa, am vazut filmul asta mai demult pe ProCinema si din cate imi amintesc mi-a placut, relativ o desfasurare a actiunii continua prezenta pana in ultima clipa a duratei. ce sa mai spun, astept sa vad candva si continuarile....
CosminHorrorMaster pe 16 Iulie 2011 11:56
Nu credeam ca o sa ii vad pe Quentin Tarantino si George Clooney intr-un astfel de film, insa surprizele sunt de cele mai multe ori placute. Filmul are intorsaturi ciudate la fiecare colt.
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:26
Filmul este unul de exceptie cel putin mie mi`a placut . Recomand
legolas05 pe 25 Noiembrie 2010 15:47
un horror bun.....frumos..........................................
Ammelie pe 15 Noiembrie 2010 15:24
From Dusk Till Dawn (1996)
Un film marca Tarantino, cu destul scene puternice si violente si cu replici 'la fix'. Mi-a placut filmul, cu o singura chestie deranjanta: parca prea abrupta prapastia dintre prima parte si a doua. Dar, per total, de vazut. 6.5/10

Film - From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn